Jump to content
IGNORED

Rijalitiji - uništavaju li naše društvo ?


Lezilebovich

Recommended Posts

Feeding captive snakes live prey is difficult and hazardous, both for the owner and snake. Feeding frozen rodents reduces the risk of harm to the snake, reduces stress for both owner and reptile, and prevents you from having to watch a cute little mouse suffer. They are often cheaper too!
bolje da pitamo neku zmiju.
Link to comment
  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    62

  • Indy

    57

  • Leia

    34

  • bergasa19

    33

Top Posters In This Topic

Pa nije saljenje, postavljas tezu da svi koji koristimo meso u ishrani nemamo pravo da kritikujemo ubijanje zivotinja radi zabave. To je bas onako :wacko:
Ne govorim o tome. Govorim da kada neko kritikuje druge koje boli kurac za miseve u nekom realitiju, on prema meni zauzima moralno superioran stav, Da bi taj stav imao vrednost, mora poci od sebe i videti da li je sve uradio i cega se odrekao.
Link to comment
Pa nije saljenje, postavljas tezu da svi koji koristimo meso u ishrani nemamo pravo da kritikujemo ubijanje zivotinja radi zabave. To je bas onako :wacko:
Ja se slazem sa Bergasom da je to hipokrizija, ali se ne slazem da je bolje od hipokrizije i jesti zivotinje i ubijati ih /podrzavati njihovo ubijanje radi zabave. Nije hipokrizija uvek negativna.
Link to comment
drugim recima, kazes da tebe boli kurac za ubijanje zivotinja radi zabave?dobro je znati.
Ne da mi se polemisati sa ovakvim simplifikovanjem. Drugim recima, sve sto kazes na ovoj temi, u pravu si.
Link to comment

@ Bergasa i RadagastOk, otprilike se razumem sa obojicom. Zasmetao mi je sam cin ubijanja, pa makar i glodara, u svrhu zabave, nemam nameru da drzim moralne lekcije bilo kome u ovoj prici, posebno sto mi se cini da su svi negde na istoj strani, samo je malo iznijansirano.

Link to comment

a dobro, bar me nisi pocastio necim ovakvim

Izvini, ali prestani da mi pametujes. Mene boli kurac za miseve. To sam i rekao.
Prestani da lupetas.
Link to comment
Ne mislim o nicemu tako ekstremnom, trenutno (neoliberalno) drustvo ne ide u tom smeru, vidi koja se frka digla oko par miseva koji nisu dali pisanu dozvolu da se pojave u emisiji. Mislim na to sto su ljudi spremniji da zarad nesto para i malo slave da istrpe sve veca ponizenja, mediji da to prenose, gledaoci da to odgledaju.
Ali odkud si toliko siguran da su samo pare? (na stranu to sto svako od nas prodaje na ovaj ili onaj nacin jedino vreme koje ima za pare)O dostojanstvu u rijalitijima: pisao sam na drugoj temi o nacinima na koje su Rusi mucili ceske disidente posle upada u Cehoslovacku: snimali su njihove privatne razgovore (u kojima je bilo puno internih prica, "nepristojnih" reci, ogovaranja tadasnje politicke elite etc.) i kasnije ih emitovali na radiju, tako da ih cuje cela nacija.Razgovori koji su imali jednu odredjenu namenu i tezinu su odjednom, emitovani, dobili mnogo vecu tezinu i sasvim drugaciji kontekst. Neki intelektualci su posle tih radio-emitovanja izvrsavali samoubistvo.Ovde imamo drugaciju situaciju, a to je cinjenica da ucesnici idu dobrovoljno u show (prave se masovne audicije gde na jednog primljenog otpadne trideset ljudi). Dalje, interesantno je slusati ucesnike koji cesto pominju svoj motiv (obrazlozenje je obicno jako naivno): "nisam tu zbog para" ili "dosao sam da se druzim" ili "dosla/o sam da preispitam svoje granice"... egzibicionisti, jednom recju.Sa druge strane, zasto bih ulazio u motive gledalaca? Da bih moralisao i uzdizao sebe na neki piedestal? Mene takvi podsecaju na Radovana kome iz dzepa upadljivo dva prsta viri clanska karta bibliote'ke. Edited by CowBoy
Link to comment

ne znam kako je čak dovde stigla rasprava ali ovo što filipenko piše ima smisla ali to nije gerealno problemrijalitija nego je problem nepoštovanja radiodifuznih zakona, kao i zakona zemlje u kojoj se program ekituje. ista stvar kao i sa fudbalskim nasiljem.ja gledam miami ink. to je 1 odličan rijaliti. to nije isto što i ekspoloatacija one devojke u vb pre par godina. todleri i tijare su, sa druge strane, još gori.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...