Jump to content
IGNORED

Rijalitiji - uništavaju li naše društvo ?


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    62

  • Indy

    57

  • Leia

    34

  • bergasa19

    33

Top Posters In This Topic

Posle one teme o savremenoj umetnosti gde je sa Olimpa pljuvao na današnje trendove, Kauboj mi je bio the most unlikely kandidat da kaže da gleda VB, a kamoli da ga diže u nebesa. Neveruem.

Link to comment
Posle one teme o savremenoj umetnosti gde je sa Olimpa pljuvao na današnje trendove, Kauboj mi je bio the most unlikely kandidat da kaže da gleda VB, a kamoli da ga diže u nebesa. Neveruem.
Pa, barem je konzistentan (antielitizam, u oba slucaja).
Link to comment
@Gagoder: imas jasan post na pocetku koja je priroda ovog topika. Ne da dokaze kako je rijaliti nastavak ucenja Mahatme Gandija vec se topikstarter pita odakle pomama da se za sve lose u drustvu okrivi VB. U tom duhu ovde pisem, ne kao promoter nego kao samozapitani gledalac.
pa malo si se odmakao od teme. kada ti se ukaze na poneki problem u svemu ostalom sto si nakarikao na tezu da VB nije uzrok sveg zla u drustvu, pitomo reteriras na pocetnu poziciju da "samo tvrdis da"...ali, odavno vec nije tako.
Link to comment
Pa, barem je konzistentan (antielitizam, u oba slucaja).
Pa nisam baš siguran. Zapravo, u pravu si da je dosledan. U oba slučaja ne daje nikakve argumente, osim "meni se to sviđa i zato je vrhunski" i "meni se ovo ne sviđa i zato je bullshit". Primeniti i na osobe (Sergej i Maca).Edit: dobro, pokušava da ih daje, ali samo da bi naveo vodu na svoju vodenicu. Edited by Bakemono
Link to comment
To je rialiti za decu
Isto koliko i "Brojke i Slova".
Nisam to gledao.Pa ne, mislim, to su prava deca, iz tog vrtića, zar ne, nisu glumci, ili sam pogrešno razumeo?Ima montaže ali nije to kompletno skripted, ili jeste, čisto pitam, da li ima osnova, da li je moguće da RTV bude čisto obrazovnog karaktera, da li je samim tim što je snimljeno a montirano prestalo da bude RTV, da li je RTV u stvari sada LiveTV. Opet, kažem, čisto hipotetički, ima li tu elementata. Kada je uopšte nastao RTV?
Link to comment
Pa, barem je konzistentan (antielitizam, u oba slucaja).
Hvala Indy -_-pomenuh pre par strana, cak se i direktorkama kulturnih ustanova u Srbiji omakne "umetnost je i za obicne ljude", tako da VB dobija nove i nove dimenzije
pa malo si se odmakao od teme. kada ti se ukaze na poneki problem u svemu ostalom sto si nakarikao na tezu da VB nije uzrok sveg zla u drustvu, pitomo reteriras na pocetnu poziciju da "samo tvrdis da"...ali, odavno vec nije tako.
Ne da nije razlog sveg zla u drustvu vec ne vidim da je generator zla uopste. Sto se eventualnih benefita VB-a tice, stidljivo sam pomenuo neke ali ne bih da se guram i laktam oko promocije, eno Filipenko mi je ucitao da me neko placa za to™. Edited by CowBoy
Link to comment
Ne da nije razlog sveg zla u drustvu vec ne vidim da je generator zla uopste. Sto se eventualnih benefita VB-a tice, stidljivo sam pomenuo neke ali ne bih da se guram i laktam oko promocije, eno Filipenko mi je ucitao da me neko placa za to™.
meni se sve vreme cini da ti pokusavas teorijski da zasnujes to sto gledas vb, pa bih nekako da te relaksiram od te potrebe. onako, najiskrenije.
Link to comment

Moram priznati da je za mene nalaženje nečeg vrednog u VB stvarno nov momenat. Kao kad bi mi neko počeo da mi hvali recimo uticaj radijacije na ljudski organizam. Ne upoređujem ta dva, samo pokušavam da nađem metaforu za svoje čuđenje.Hoću reći, znam da masa ljudi to gleda, ali mi niko nikad nije to hvalio. Koliko sam uspeo da ukapiram, svima je to guilty pleasure, kao kad ljudi uživaju da ogovaraju, ali ipak to osuđuju. U najboljem slučaju će ti neko reći: "Gledam, pa šta!?"

Edited by Bakemono
Link to comment
meni se sve vreme cini da ti pokusavas teorijski da zasnujes to sto gledas vb, pa bih nekako da te relaksiram od te potrebe. onako, najiskrenije.
Ok, razumemo se.Zamisli da te neko pogleda popreko jer jedes cips ili pratis profesionalni sport. Dodje ti da racionalizujes, opravdas, da se simbolicno vratis medju normalne ljude, da te prihvate bez obzira na cips i utakmice.
Link to comment

Kauboje"umetnost je i za obicne ljude"Pa ovde je pre slucaj da su"ljudi prikazani vrlo obicnim na prodaju"Upravo apelujem na tvoj antielitisticki instinkt (mozemo zajedno da preziremo Jeff Koonsa) - VB koncept prikazuje ljude ruznim. Ovde su neki drugi diskutanti vise puta nazivali ucesnike VB-a nesto kao majmunima, retardima, idiotima, dziberima (ne secam se tacnih kvalifikacija, ali nesto na tu temu). Moj stav je da (a tebi je kao nekom ko se razume u dizajn to sigurno jasno) da sve moze da se prikaze lepim i ruznim. Samo treba izabrati ugao i svetlo. Svi (ti) ljudi imaju lepe i pozitivne strane, a na njima takodje i moze da se radi, medjutim to nije ono na cemu se VB model zasniva. Nasuprot tome, potencira se ono sto je slabo, nisko i lose (a tako moze svako da bude prikazan, sto tzv. selebriti VB model dobro pokazuje). Zato sto je neko od producenata zakljucio da je to "zanimljivo" i da ce ljudi to zeleti da gledaju (btw. VB kao tip realiti TV-a je na izdisaju, koliko ja to pratim... ocito ljudi zele da vide druge, a znaci i same sebe, u nekom lepsem, pozitivnijem, pametnijem izdanju... makar recimo kako eto umeju da kuvaju, kao u masterchefu).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...