Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

85 members have voted

  1. 1. Čitate li Vreme?

    • prestao kad je otišao P. Luković
    • prestao 5.10.
    • prestao 12.03.
    • čitam i dalje
    • nikad počinjao


Recommended Posts

1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

žao mi je što nema fotografija u onoj reportaži, one rona haviva iz vukovara su već opšte poznate mene interesuju kako je vreme opremilo tekst

 

 

 

sećam se nekih, ne verujem da su bile za taj tekst, dobrovoljci kao bulajićevi postrojeni negde u bgd čekaju autobuse za slavoniju. bukvalno oslikavaju jezivu atmosferu beograda ‘91

potrazi, ako je negde ima 'storm over balkans'. odlicna monografija, izdao je kamenko pajic, negde '95 godine, u nekoj spanskoj stampariji. nije se to moglo napraviti na balkanu tada. dobar pregled rata prve polovine 90tih i jos uvek sujeta medju fotografima nije probila sva nebesa tako da se u knjizi nalaze fotke ljudi koje kasnije nikada ne bi mogao da skupis izmedju zajednickih korica. (ustvari tada su vec mnogi bili posvadjani medjusobno nego je kamenko pokupio materijal malo ranije i zbrisao da bi se vratio sa ok knjigom).

ako je nigde nema nudim je na zajam na citanje/gledanje. vredi.

Edited by foto
  • +1 2
Link to comment

Na prvu godisnjicu Vukovara Duga je objavila tekst mog komsije koji je mobilisan u JNA i bio je medj' lekarima.med tehnicarima koji su tamo vamo prelazili liniju fronta. Nisam taj tekst sacuvao, a Duge odavno nema. Da ne prepricavam tekst i sta im se sve dogadjalo, na kraju teksta kaze "nas trojica smo se svakog meseca sastajali da se ispricamo. Poslednji put sam bio neraspolozen a jedan od te dvojice me je tesio. Nedelju dana posle toga se ubio". 

  • Tužno 1
Link to comment
32 minutes ago, foto said:

potrazi, ako je negde ima 'storm over balkans'. odlicna monografija, izdao je kamenko pajic, negde '95 godine, u nekoj spanskoj stampariji. nije se to moglo napraviti na balkanu tada. dobar pregled rata prve polovine 90tih i jos uvek sujeta medju fotografima nije probila sva nebesa tako da se u knjizi nalaze fotke ljudi koje kasnije nikada ne bi mogao da skupis izmedju zajednickih korica. (ustvari tada su vec mnogi bili posvadjani medjusobno nego je kamenko pokupio materijal malo ranije i zbrisao da bi se vratio sa ok knjigom).

ako je nigde nema nudim je na zajam na citanje/gledanje. vredi.

ima je na amazonu za 40$

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

ima je na amazonu za 40$

za nekoga iz nase branse i nasih godina, mislim da vredi. kvalitetno je stampana i veoma pristojno izgleda.

1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

@foto ima izložba miloša cvetkovića na temu vukovar u endžio hab-u

od kada do kada?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li neko prati pijačarsko prepucavanje u polemici o kritici prevoda "Estetike otpora" - ušlo se u petu rundu. Prvih par je bilo onako, neki nivo, gospodski, a sad su se skinule rukavice, ma kakve rukavice, gađaju se gaćama i slinama Drinka Gojković i Slobodan Damnjanović, šou, otprilike nivo Balkan Info 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...