Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

85 members have voted

  1. 1. Čitate li Vreme?

    • prestao kad je otišao P. Luković
    • prestao 5.10.
    • prestao 12.03.
    • čitam i dalje
    • nikad počinjao


Recommended Posts

3 hours ago, ToniAdams said:

uf, bas mi je zao, kad god bih cuo rec "novinar", vizuelizovao bih njegov lik.

veliki gubitak u svakom smislu.

Meni Zare i on, obojica otisli. Uzas.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, aram said:


baš to. to je i želeo. mislim da ništa nije napisao otkad je ona otišla.

Nije, prošle godine za godišnjicu je bio intervju sa njim . I to je bilo to. Nije išao nikome na sahrane,  od onih koji su umrli posle Tanje, rekao je da će na groblje otići samo na spostvenu sahranu. Redak čovek i gospodin 

  • Tužno 5
Link to comment

Vreme "deli sudbinu društva"...
Naravno da nije "što je nekad bilo".
I dalje kad poželim da kupim neke nedeljne novine, uzmem Vreme.
Ono, stvorili su brend kao kokakola.

Radili su na tome i zaslužili su. E sad, ovi prerani odlasci su cena toga. Svi smo mislili ta će to da se izbegne, ali...
I uvek se pitam da li kad tugujemo za velikanima plačemo[emoji769] nad njihovom ili nad našom sudbinom?
Oni su svoj trag ostavili, a mi šta smo mi uradili?







... Shiit has hit the fan

  • +1 3
Link to comment
On 25.9.2021. at 21:14, aram said:


baš to. to je i želeo. mislim da ništa nije napisao otkad je ona otišla.

 

Ja sam relativno skoro kupio štampano izdanje i ne nadjoh njegov tekst. Nisam imao pojma zašto.

 

Baš mi je žao čoveka, kad god bih ga video kod Olje ili u Insajderu počeo bih da se smejem i da vičem na glas "Sad će im Miša jebati mater" i uvek sam se "palio" na to što se nije libio da koristi pogrdne izraze da pojedince/pojave nazove pravim imenom.

 

Da sam novinar tako bih pisao.

 

 

I ko nam sad ostaje? Teofil, Švarm, Skroza,...jbt koliko dugo ne piše Ljuba Živkov? ovi novi nisu ni za q

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, foto said:

ne gledam u tudje novcanike ali Vreme je vazilo za jedinu novinu gde su novinari bili vlasnici. barem tako je to pocelo pre vise od 30 godina. founding fathers, kako velja rece, su polako otisli na bolje mesto.

 

da li je neko upucen u to kako oni vlasnicki i finansijski stoje danas? ne seirim (nedaj boze da neko pomisli) i ako mi je do necega stampanog, uz Politiku (udrite po pljuvanju, slobodno), stalo to je Vreme. ne tangira me ni Nedeljnik, ni bilo sta od news magazina sto jos postoje u Srbiji. Nin sam odavno prezalio, otpisao i prestao da ga kupujem. da budem do kraja iskren, ni Vreme ne kupujem vise redovno ali kada se ovde pomene neki tekst u njemu, ne budem lenj vec odsetam do trafike i dam im pare. najmanje sto mogu sada da im ucinim.

da li su oni pod UG? kakav je status osnivaca/naslednika? kakav je status ostalih clanova redakcije? nisu pod UG? ista pitanja o osnivacima/naslednicima/zaposlenima?

smatram da je problem Vremena bio taj sto su bili prilicno homogena/zatvorena stredina. za ozbiljno opoziciono delovanje 90tih veoma velika prednost. ozbiljna antirezimska pesnica. koja je dugo, mozda i previse dugo ostala u gardu da bi ispratila poslednjih 20 godina. meni to smetalo nije ali bioloski sat je radio svoje.

Svarm je odlican tip i pravi covek na tom mestu ali redakcija nije ispratila smenu generacija, a to je proces koji je trebao da traje debelo za Zaretovog vremena. Vreme je moralo da skuplja sa faxa i ostalih 'nazovi medija' sve one koji su mogli da budu #longreading i da bira najbolje i najperspektivnije medju njima. Vreme vec neko vreme izgleda tako kao da to pokusava da ucini ali to je trebalo raditi na vreme. dugo vec to izgleda navratnanos.

iskustvo jednog Mise Vasica, da se ne vracam na Jocu Dulovica, (isti im sektor pa zato uzeh njih dvojicu) se ne stice na faxu, u nasim novinama jos manje je ono sto me brine da je podmladjivanje Vremena okasnelo, a kada kazem podmladjivanje mislim na 40-50to godisnjake. prozivele svoj vek u ovih nekoliko drzava. koji ce pisati svoje tekstove, a ne prenositi birnove, cinsove, krikove,,, to je trebalo Vreme da stvara, trazi, preuzima/otima.

opet, zelim im svu srecu srpskog medijskog blata.

ali, kada vratim film i vidim bez koga smo mi ostali u poslednje 2 i vise godina tugovati nad jednim magazinom mi malo deluje preterano.

zavrseno je ovde, odavno.

pa, i samom sebi sam to objasnio i mislio da sam se izlecio od newsa, ali ovoliko pisanje i briga za jednom novinom me pokolebava.

 

Napred Vreme i sve prepreke da pregazite uz pomoc bilo ciju samo AVovu ne!

 

edit:

kasno je, umoran sam i izvinjavam se na greskama svake vrste...

Издавач недељника Време је NOVINSKO PREDUZEĆE VREME DOO BEOGRAD (STARI GRAD)

и ту у власничкој структури само новинари - нико нема контролни пакет...

 

Spoiler
1.
Пословно име NOVINSKO PREDUZEĆE VREME DOO BEOGRAD (STARI GRAD)
Матични број 07737912
Адреса Косовска 17, Београд-Стари Град
Удео 11,660000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
  Вредност Датум
Уписан 89.500,20 RSD  
Уплаћен 89.500,20 RSD 30.11.2004

 


 

2.
Име и презиме Горанка Матић
ЈМБГ 1308949715289
Удео 10,000000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
  Вредност Датум
Уписан 76.715,55 RSD  
Уплаћен 76.715,55 RSD 30.11.2004

 


 

3.
Име и презиме Дамир Калембер
ЈМБГ 0309966350904
Удео 5,040000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
  Вредност Датум
Уписан 47.418,15 RSD  
Уплаћен 47.418,15 RSD 1.6.2009

 


 

4.
Име и презиме Драгољуб Жарковић
ЈМБГ 2111951710559
Удео 19,990000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
  Вредност Датум
Уписан 153.431,10 RSD  
Уплаћен 153.431,10 RSD 30.11.2004

 


 

5.
Име и презиме Драшко Гаговић
ЈМБГ 2203961710133
Удео 5,000000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
  Вредност Датум
Уписан 38.357,78 RSD  
Уплаћен 38.357,78 RSD 30.11.2004

 


 

6.
Име и презиме Марта Шумоња-Ћирић
ЈМБГ 0204991715201
Удео 6,660000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
  Вредност Датум
Уписан 51.147,05 RSD  
Уплаћен 51.147,05 RSD 30.11.2004

 


 

7.
Име и презиме Милан Милошевић
ЈМБГ 2409947710225
Удео 14,990000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
  Вредност Датум
Уписан 115.073,33 RSD  
Уплаћен 115.073,33 RSD 30.11.2004

 


 

8.
Име и презиме Милош Васић
ЈМБГ 0401947710073
Удео 10,000000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
  Вредност Датум
Уписан 76.715,55 RSD  
Уплаћен 76.715,55 RSD 30.11.2004

 


 

9.
Име и презиме Ненад Стефановић
ЈМБГ 1308956710004
Удео 6,660000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
  Вредност Датум
Уписан 51.147,05 RSD  
Уплаћен 51.147,05 RSD 30.11.2004

 


 

10.
Име и презиме Роксанда Нинчић
ЈМБГ 0805961715081
Удео 10,000000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
  Вредност Датум
Уписан 76.715,55 RSD  
Уплаћен 76.715,55 RSD 30.11.2004

 

Link to comment

Jeste, pa Mišković im je pomogao da onomad da otkupe deo vlasništva od Borisa Popovića (zapravo prvobitno od Srđe Popovića) i sačuvaju kontrolu u listu.

8 minutes ago, John Coltrane said:

I ko nam sad ostaje? Teofil, Švarm, Skroza,...jbt koliko dugo ne piše Ljuba Živkov? ovi novi nisu ni za q

Jebiga, dajmo novima priliku da se pokažu. Ipak je ova stara garda pregurala devedesete, ratove itd.

 

  • +1 1
Link to comment

Sad naleteh na Goranku na nečemu što se zove Brainz, carica. A propo vlasničke strukture i setih se slije sa Mišom (i PeoLukom :( )

 

 

929E5CC0-8ACC-47B3-9ECF-1D7C1722EFF7.jpeg

Edited by John Coltrane
  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

ceo taj koncept vlasništa je u principu ok, al je isto tako fakat da im je trebao neko ko bi se bavio menadžerisanjemtm 

 

izdavati politički magazin je jedno, a voditi preduće i hraniti 40ak porodica nešto sasvim drugo

 

bojim se da vreme polako ide ka svome kraju, kako budu odlazili osnivači tako će sve manje biti kohezione energije koja je gurala priču iz četvrtka u četvrtak

 

pravili su najbolji news magazin na srpskom jeziku u nemogućim uslovima, al sve oko tog magazina nije pratio rast u drugim oblastima koje jednu firmu čine jakom i sposobnom da opstane na tržištu, a i tehnološku evoluciju u medijima su prespavali, što zbog godina i ne razumevanja nove tehnologije što zbog inertnosti

 
šteta je po sve što nisu barem na neki način ušli u projekat borisa popovića, to je možda bio njihov put za novo vreme koje je došlo

 

 

  • +1 3
Link to comment

Ljuba Živkov ima svoje outlete - Peščanik, Istinomer, radi i neku emisiju na RTV, nepolitičku. 

Eh ala smo matori, za ovo vrijeme Vreme je još uvijek ok magazin, Lukač piše sjajne tekstove, ide u dubinu, bude dobrih intervjua, mada jesu dovukli smarača (tipa Vukašin Obradović ili Janković za filmove), i dalje je to mjesto gdje određeni ljudi imaju prostor da napišu nešto što treba da se pročita. I meni fale i Cerović i Žarković i njihov stil, ali jebiga, kako je sve propalo, Vreme se još i drži. Vasića čak nešto i nisam vario kao pisca, znao je da bude nadmen u svojim tekstovima ali je imao dobre izvore (iako je meni u toj branši bio bolji Dulović pa i Anastastijević), a ono što je pisao pred kraj karijere, oni pokušaji kopiranja "art of manliness" tekstova su mi bili užasno dosadni. 

Link to comment
ceo taj koncept vlasništa je u principu ok, al je isto tako fakat da im je trebao neko ko bi se bavio menadžerisanjemtm 
 
izdavati politički magazin je jedno, a voditi preduće i hraniti 40ak porodica nešto sasvim drugo
 
bojim se da vreme polako ide ka svome kraju, kako budu odlazili osnivači tako će sve manje biti kohezione energije koja je gurala priču iz četvrtka u četvrtak
 
pravili su najbolji news magazin na srpskom jeziku u nemogućim uslovima, al sve oko tog magazina nije pratio rast u drugim oblastima koje jednu firmu čine jakom i sposobnom da opstane na tržištu, a i tehnološku evoluciju u medijima su prespavali, što zbog godina i ne razumevanja nove tehnologije što zbog inertnosti
 
šteta je po sve što nisu barem na neki način ušli u projekat borisa popovića, to je možda bio njihov put za novo vreme koje je došlo
 
 
Potpis do poslednjeg reda.

Kod nas bi nezavisnost institucija kakvo Vreme jeste, trebala da bude osigurana radom menadžmenta koji zna da upravlja resursima poput njihove arhive, foto stoka, člancima konvertovanim za nove medije, umrežavanjem itd.

Drugo, mi stalno pričamo o redakciji; brand Vremena gradili su i značajni tipovi oko njega - Amrozić, Zograf, Ilke, Kremer, Vlada Stanković itditd. Meni se čini da je upravo ta niska bisera rasuta i ppgubljena po raznim podkastima i of projektima, a da je zadatak menadžmenta bio da ih sačuva jer su bili zvezde jednako kao i lica magazina

I konačno, ideja da se smena generacija vrši forsiranjem ljudi koji su se kalili u krugu redakcije nije uspela; samoj prirodi Vremena daleko bolje bi pristajalo otvaranje ka novim licima sa novih portala i novih digitalnih medija.

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...