Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

85 members have voted

  1. 1. Čitate li Vreme?

    • prestao kad je otišao P. Luković
    • prestao 5.10.
    • prestao 12.03.
    • čitam i dalje
    • nikad počinjao


Recommended Posts

[mention=1957]ljuttko[/mention]
To pišeš kao da su “matori” novinari 90tih (a neki i 00tih) imali lagodan i udoban posao/život.
nisu, ali su devedesetih imali (reltivno preglednu) buducnost, vrednu idealizma, a i mi sa njima. sad to nema.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Da referišem na par poruka ovde ...

 

Odlazak Lukovića - odlična stvar za vreme imajuči u vidu u šta se pretvorio. 

 

Formati tipa Vreme zahtevaju dobar balans između novinara koji istražuju i saopštavaju nešto novo, i imalaca mišljenja koji pišu kolumne. Ovih prvih ima u Srbiji po nekoliko redakcija i dobro je što poneke Vreme privlači ka sebi (nadam se da ih stvara). U takvim tekstovima je najbitnije predstaviti otkriće. Treba da usledi interpretacija te informacije, postavljanje u kontekst, sve je to lepo, ali  početna tačka i dodata vrednost novinarstva su informacije. Ili to, ili nezgodna pitanja. A jebiga, nije realno očekivati da se intervjuu za Vreme odazove neki ministar ili predsednik nam, za to nije krivo Vreme. 

 

Ovi drugi - imaoci mišljenja - moraju baaaš da budu vešti na rečima, stilski da budu potkovani a izuzetni odnosno različiti, da bi me zanimalo da kupim Vreme i odem po nečije mišljenje, umesto da, šta znam, odem na jedan forum na kom provodim dosta vremena i tamo pročitam neke zanimljive ideje.  Teofil je npr jedan takav, sigurno i Živkov. ALi problem sa imaocima mišljenja je predvidivost koja ipak s vremenom vodi u monotoniju. I to, i confirmation bias - u jednom trenutku dosadi da otvoriš novine da bi samo dobio još jednu potvrdu sopstvenih stavova. Takvi tekstovi jednostavno nisu produktivni (jer nisu esencija novinarstva). 

 

Npr, Jovana Gligorijević. Tekst o Petnici kida. To je novinarstvo 1/1. Sa druge strane, neki komentari koje piše (https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1781494 ili https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1731601 ) prosto nisu više to što jedan nedeljnik treba da ponudi da bi konkurisao drugim formama (ne samo medijskim).

  • +1 2
Link to comment

ozbiljne novine ili nedeljnik su izumiruce forme koje pisu dinosaurusi za dinosauruse.  mladja ekipa nije bas zeljna citanja i udubljivanja. sve sto nije upakovano u sljastecu online formu, video ili u 200 ili koliko vec tviter karaktera je smor. navabiti nove citaoce za vreme i nove kreatore sadrzaja je misija osudjena u startu na propast.

ovo nije naricanje nad starim dobrim vremenima, vec fakat. uostalom, glabali smo vec o ovome na forumu, koji je ubr isto to.

  • +1 4
Link to comment
30 minutes ago, gospa buba said:

jao ta shpica :cry:

iz zivota drugih ochekivanja :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 


Rej Kuder, a u toku emisije Gotan. 
Naježim se svaki put kad čujem. 
 

Godinama smo se drugar i ja jedan drugom javljali na telefon sa “dobro veče Nikola Koljević na telefonu”.

 

 

  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment
mene je, svaki put kada sam čuo tu špicu, hvatala neka teskoba u stomaku
 
izuzetno msam se neprijatno osećao
pa tako je napravljena, da ti ne bude dobro. ovo je emisija iz 2004, tad su valjda i pocheli da nalivaju plochu na septichku jamu, i evo je, josh drzi ko zmaj.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...