Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

85 members have voted

  1. 1. Čitate li Vreme?

    • prestao kad je otišao P. Luković
    • prestao 5.10.
    • prestao 12.03.
    • čitam i dalje
    • nikad počinjao


Recommended Posts

ceo taj koncept vlasništa je u principu ok, al je isto tako fakat da im je trebao neko ko bi se bavio menadžerisanjemtm 
 
izdavati politički magazin je jedno, a voditi preduće i hraniti 40ak porodica nešto sasvim drugo
 
bojim se da vreme polako ide ka svome kraju, kako budu odlazili osnivači tako će sve manje biti kohezione energije koja je gurala priču iz četvrtka u četvrtak
 
pravili su najbolji news magazin na srpskom jeziku u nemogućim uslovima, al sve oko tog magazina nije pratio rast u drugim oblastima koje jednu firmu čine jakom i sposobnom da opstane na tržištu, a i tehnološku evoluciju u medijima su prespavali, što zbog godina i ne razumevanja nove tehnologije što zbog inertnosti
 
šteta je po sve što nisu barem na neki način ušli u projekat borisa popovića, to je možda bio njihov put za novo vreme koje je došlo
 
 
Tačno sve.
Tačno oni jesu zapravo u odumiranju.
Takođe mislim da ovi naslednici[emoji769] nisu ni blizu osnivačima[emoji769] i debelo se šlepaju o njihov ugled i lagano je to sve očeglednije.
Ali tako valjda mora.

A koji je to projekat Borisa Popovića?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
6 hours ago, James Marshall said:

Ljuba Živkov ima svoje outlete - Peščanik, Istinomer, radi i neku emisiju na RTV, nepolitičku. 

Eh ala smo matori, za ovo vrijeme Vreme je još uvijek ok magazin, Lukač piše sjajne tekstove, ide u dubinu, bude dobrih intervjua, mada jesu dovukli smarača (tipa Vukašin Obradović ili Janković za filmove), i dalje je to mjesto gdje određeni ljudi imaju prostor da napišu nešto što treba da se pročita. I meni fale i Cerović i Žarković i njihov stil, ali jebiga, kako je sve propalo, Vreme se još i drži. Vasića čak nešto i nisam vario kao pisca, znao je da bude nadmen u svojim tekstovima ali je imao dobre izvore (iako je meni u toj branši bio bolji Dulović pa i Anastastijević), a ono što je pisao pred kraj karijere, oni pokušaji kopiranja "art of manliness" tekstova su mi bili užasno dosadni. 


Ma, pratim/čitam ga, samo mi nije jasno što je prestao da piše za Vreme.

 

Uostalom meni je Peščanik, i dalje, kao neka oaza koju ne napuštaju urodjenici, a od novopridošlih me ne boli glava (kao što mi je muka npr od Jovane Gligorijević ili Slobe Georgijeva u Vremenu ). 

Link to comment
23 minutes ago, John Coltrane said:


Ma, pratim/čitam ga, samo mi nije jasno što je prestao da piše za Vreme.

 

Uostalom meni je Peščanik, i dalje, kao neka oaza koju ne napuštaju urodjenici, a od novopridošlih me ne boli glava (kao što mi je muka npr od Jovane Gligorijević ili Slobe Georgijeva u Vremenu ). 

Slažem se, no priznajem da nedostaje tekstova u kojima ima informacija koje ne možeš da izguglaš, tu fali ova stara škola. Kod Slobe ajde i nekako, on se muva po tim krugovima, kod Jovane baš slabo jbg.

A Ljuba Živkov, jedan jedini, erudicija, kilometraža, duhovitost.

Recimo sad se sjetih da je otišao i Zoran Majdin, i njegove tekstove sam baš volio da čitam.

Link to comment

@Frank Pembleton on je, kako je došlo do mene, hteo bukvalno da zatvori štampano izdanje i sve da bude online

jbg žare & co to nije htela, tj nisu prepoznali trenutak, obratili se miškoviću za keš i ostalo je bliža istorija

 

 

dva odlaska su tektonski poremetila vreme. uroša komlenovića i petra lukovića, uroš je trebao da bude tj bio je mladi lav i nosilac novog vremena, a perin odlazak je bila prva napuklina u do tada monolitnoj redakciji. sve ostalo su bili nenadomešteni odlasci stojan, nenad lj., draško, joca dulović…

Link to comment
[mention=295]Frank Pembleton[/mention] on je, kako je došlo do mene, hteo bukvalno da zatvori štampano izdanje i sve da bude online
jbg žare & co to nije htela, tj nisu prepoznali trenutak, obratili se miškoviću za keš i ostalo je bliža istorija
 
 
dva odlaska su tektonski poremetila vreme. uroša komlenovića i petra lukovića, uroš je trebao da bude tj bio je mladi lav i nosilac novog vremena, a perin odlazak je bila prva napuklina u do tada monolitnoj redakciji. sve ostalo su bili nenadomešteni odlasci stojan, nenad lj., draško, joca dulović…
Aha.
Ja sam čuo da su imali taj trenutak sa onlajn platformom[emoji769] još tada, no nisam povezivao niti sa čovekom niti sa trenutkom.
Ne bi se to dobro završilo, pisanje za onlajn zahteva promenu tehnike, a i stila.
Pogubili bi oni dosta ljudi iz redakcije tada. A mislim da bi izgubili i dosta čitalaca.
A redakcija[emoji769] i verni čitaoci su sve što Vreme ima.

Oko ovih odlazaka...
Odlazak Lukovića je bio zapravo potrebno otrežnjenje i dokaz da postoji "The Redakcija" koja je veća od pojedinaca.





... Shiit has hit the fan


  • +1 3
Link to comment
Slažem se, no priznajem da nedostaje tekstova u kojima ima informacija koje ne možeš da izguglaš, tu fali ova stara škola. Kod Slobe ajde i nekako, on se muva po tim krugovima, kod Jovane baš slabo jbg.
A Ljuba Živkov, jedan jedini, erudicija, kilometraža, duhovitost.
Recimo sad se sjetih da je otišao i Zoran Majdin, i njegove tekstove sam baš volio da čitam.
Kod Georgijeva i Jovane je najizraženije ono što mi je rekao jedan stariji novinar:
"Dobro, ok ovom novinaru je "srce na mestu" generalno, ali treba i znati pisati"

E da koliko god Lj.Živkov bio zabavan i simpatičan, meni njegovi tekstovi postanu dosadni, taj zamorni manirizam često izgleda kao da je nabo nešto i cedi suvu drenovinu.
To je ok povremeno, ali na duže dosadi do umora.

Vidim da Vreme pokušava da "dovede" nove ljude, no oni su uglavnom samo "dobri".

Videćemo, odlazak M. Vasića je udarac na simboličnom nivou, on odavno nije pisao redovno za Vreme.







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment

Ovaj ritam i plitka poezija koju radi za Istinomer mu je taman, nekad je u Vremenu znao da odluta u neke apstrakcije, ovo mu je mjera, plus ja njega volim kad piše o muzici, tu je fantastičan.

Link to comment

Meni je npr. Moj muški život (ili kako se već zvala kolumna) bila nepotrebna, suvišna, nekako kao da je na silu pisana. Posle izdali i knjigu tj. zbirku tekstova. Mislim da je bila na zadnoj strani gde i Vreme uživanja ili umesto nje neki kratak period.
 

 

Link to comment

I meni je Vasićeva “manly men” kolumna bila meh, a inače sam volela njegove tekstove najviše, što je neko rekao, bukvalno prvo tražim gde je njegov tekst i o čemu je pisao. Sada nemam nikoga prema čijem pisanju imam takav odnos :mellow:

 

Dan danas se nerviram jer ne znam gde mi je knjiga Atentat na Zorana, to naravno odavno nema više nigde da se kupi je l da? Nekom sam je pozajmila, nemam pojma kome :isuse:

 

Ekstremno unpopular, ali meni je Ljuba Živkov uvek bio jako naporan za čitanje, sve je u pravu i on mi je uvek bio super lik ali ne vredi, ima nešto u njegovom stilu pisanja što čini da kolumnu od dva pasusa razvlačim danima, ili prosto krenem da čitam pa ni ne završim. Jovanu Gligorijević volim da čitam mada me nervira na Twitteru (sreća pa Vasić nije imao T., tamo kad tad svi počnu da nerviraju).

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

I meni je Vasićeva “manly men” kolumna bila meh, a inače sam volela njegove tekstove najviše, što je neko rekao, bukvalno prvo tražim gde je njegov tekst i o čemu je pisao. Sada nemam nikoga prema čijem pisanju imam takav odnos :mellow:

 

Dan danas se nerviram jer ne znam gde mi je knjiga Atentat na Zorana, to naravno odavno nema više nigde da se kupi je l da? Nekom sam je pozajmila, nemam pojma kome :isuse:

 

Ekstremno unpopular, ali meni je Ljuba Živkov uvek bio jako naporan za čitanje, sve je u pravu i on mi je uvek bio super lik ali ne vredi, ima nešto u njegovom stilu pisanja što čini da kolumnu od dva pasusa razvlačim danima, ili prosto krenem da čitam pa ni ne završim. Jovanu Gligorijević volim da čitam mada me nervira na Twitteru (sreća pa Vasić nije imao T., tamo kad tad svi počnu da nerviraju).

imam pdf, ako hoces.

Link to comment

Ljuba Živkov je otišao u penziju i rešio da prestane da piše, valjda svakome dosadi da jednom sedmično ima obavezu da cedi suvu drenovinu, pa tako 20 godina. Koliko znam još neki su u penziji ali pišu povremeno a dovesti  mlade koji će da rade za male plate i peku zanat je u bilo kom, pa i u novinarskom poslu nemoguća misija. 

Meni je od tih mladih  bio vrlo interesantan Mirko Rudić ali  jeb ga , entuzijazam i ljubav prema novinartvu neće da plati stan i napuni sto. A pride da te još svako malo prozivaju da si domaći izdajnik, soroševac i strani plaćenik. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...