Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

85 members have voted

  1. 1. Čitate li Vreme?

    • prestao kad je otišao P. Luković
    • prestao 5.10.
    • prestao 12.03.
    • čitam i dalje
    • nikad počinjao


Recommended Posts

Quote

„Ova situacija“ je novi podkast nedeljnika „Vreme“ u kojem glavni urednik Filip Švarm i drugi novinari raspetljavaju politička i društvena zbivanja bez dlake na jeziku (...)

Prva epizoda je već tu i možete je poslušati. U njoj sa Švarmom divane Sloba Georgiev i Željko Bodrožić. Priča se o posledicama decembarskih izbora, ulozi stomatologije u naprednjačkom životnom stilu, Đukinom razvoju u pravnom sistemu i značaju sneška iz Davosa.

https://vreme.com/mozaik/novi-podkast-vremena-krenula-je-ova-situacija/

 

 

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment

zakleo bih se da sam koliko sinoć gledao onaj njihov stari sajt(doduše na kompu) ovo sad mi je otkriće


 

dobar je švarmara, dame i gospodo, dragi prijatelji, uvaženi gosti, poštovani predstavnici svih službi…

:lolol:

  • Haha 4
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Malo Nina na temi o Vremenu:


 

Spoiler

Letvica nije lestvica

Ivan Klajn

Čitalac Ivan Vučković piše: „Često čujem ili pročitam da je `visoko podignuta lestvica` nekog kriterijuma. Verujem da je u pitanju greška. Podiže se letvica koju treba da preskočimo, a ne lestvica.“ Tačno. Lestvica je skala, niz veličina (u fizici, matematici i dr.) poređanih po vrednosti ili (u muzici) po visini tona. Množinski oblik lestve ili lestvice označava merdevine. Letva je, naprotiv, uzana i dugačka daska, odakle i ona letvica koja se skakačima postavlja na veću ili manju visinu, a što se metaforički upotrebljava za kriterijum ili uslove koje treba ispuniti da bi se nešto dobilo.

https://www.nin.rs/arhiva/vesti/34073/letvica-nije-lestvica

 

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, Eleniko said:

 

a posle ih je vlasnik đorđe nicović /ex-DB/ konvertovao u SOS radnje u blizini pijaca kao i hard diskonte koji još uvek postoje.... ono prodavao cheapo jabuke iz voćnjaka čiji je vlasnik, najjeftiniji hleb u gradu i tako to. najlepše želje su im flagship ponuda... 

 

Deset godina se jebavaš sa Miloševićevom policijom i taman pomisliš vredelo je, a onda ti Koštunica uvali udbaščinu Nicovića

 

Možda smo mi ispravni ljudi, ali glupi smo kao kurac

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, utilitarist said:


imam utisak da se švarm pojačano trudi da bude kul mladima :D baš je ležaran a to nije filip meni poznat! 

Kako, bre? Uvek je bio takav. Bog da čuva Švarmaru....

  • +1 3
Link to comment
8 hours ago, Luther said:

Ne znam otkud je Đorđe Nicović DB? Koliko ja znam bio je direktor u NBS pa počeo da se bavi privatnim biznisom:B I O G R A F I J AĐorđije Nicović . Jedino ako je bio "tajni agent"

Brat Marko jeste bio u policiji, između ostalog načelnik u policiji Beograda.

 

 

Da li se šališ? 

 

'Udbaščina' svakako ne koristim kao izraz za zaposlene u DB-u, već za podobne i proverene kadrove sistema. Nicovići su etalon za takve. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...