Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

85 members have voted

  1. 1. Čitate li Vreme?

    • prestao kad je otišao P. Luković
    • prestao 5.10.
    • prestao 12.03.
    • čitam i dalje
    • nikad počinjao


Recommended Posts

odslushala. odlichan milosh vasic, bio i uvek. ovi ostali govornici, moze datum da se promeni na danas, pa da nastavimo odatle. idem da idem okolo, da se ne nerviram :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment

Špica je primer kako se radi zvučna montaža kad se hoće, kad se ima ideja da se uradi ili tako ili nikako.
Tačno "pritiska sve prave dugmiće".
E sad naravno da to stvara nelagodu, al jbga....







... Shiit has hit the fan

Link to comment
On 28.9.2021. at 12:01, precog said:

ozbiljne novine ili nedeljnik su izumiruce forme koje pisu dinosaurusi za dinosauruse.  mladja ekipa nije bas zeljna citanja i udubljivanja. sve sto nije upakovano u sljastecu online formu, video ili u 200 ili koliko vec tviter karaktera je smor. navabiti nove citaoce za vreme i nove kreatore sadrzaja je misija osudjena u startu na propast.

ovo nije naricanje nad starim dobrim vremenima, vec fakat. uostalom, glabali smo vec o ovome na forumu, koji je ubr isto to.

ok, ali koja je alternativa? ne secam se ranijih smatranja na forumu na tu temu. jel postoji neki primer na regionalnom nivou da je napravio dobru tranziciju ka onlajn formatu iz starog papirno nedeljnog formata? da ne idemo na bogatija trzista, ili trzista koja su veca zbog jezicke pristupacnosti. (odnosno, takvi bi primeri mogli da budu korisni ali verovatno samo kao inspiracija).

Link to comment

nema alternative, osim da se ukljucis u clickbait pricu i da budes tabloidno djubre u kratkoj formi i uz svaki clanak nudis i video i svasta nesto sljastece.

 i na globalnom nivou sve to lagano nestaje.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, pacey defender said:

ok, ali koja je alternativa? ne secam se ranijih smatranja na forumu na tu temu. jel postoji neki primer na regionalnom nivou da je napravio dobru tranziciju ka onlajn formatu iz starog papirno nedeljnog formata? da ne idemo na bogatija trzista, ili trzista koja su veca zbog jezicke pristupacnosti. (odnosno, takvi bi primeri mogli da budu korisni ali verovatno samo kao inspiracija).

 

6 hours ago, precog said:

nema alternative, osim da se ukljucis u clickbait pricu i da budes tabloidno djubre u kratkoj formi i uz svaki clanak nudis i video i svasta nesto sljastece.

 i na globalnom nivou sve to lagano nestaje.

Ja znam za mjesecnike koje ja citam u SAD, i mislim da im dobro ide:

Car and Driver: New Car Reviews, Buying Advice and News

Home | The New York Review of Books (nybooks.com)

 

A za dnevne novine, mogu navesti NYT i WSJ kao uspjesne primjere. 

Link to comment

Da dodam (a i da se ispravim posto NYRoB izlazi dvaput mjesecno), da su ovi navedeni magazini, a i ogroman broj drugih, u SAD dostupni kroz lokalne mreze biblioteka u digitalnom formatu. Mislim da od njih dobivaju nadoknadu za to, plus se povecava broj citalaca sto privlaci oglashivace. E sad, koliko je to relevantno za regiju..

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

vukowar

 

ovaj tekst je napisan pre tačno 30 godina, a trk sad se pojavio u digitalnoj formi

 

iz opravdanih razloga tada ga nisam pročitao, a sad me je bukvalno protresao iz temelja

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 2
  • Hvala 4
Link to comment
42 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

vukowar

 

ovaj tekst je napisan pre tačno 30 godina, a trk sad se pojavio u digitalnoj formi

 

iz opravdanih razloga tada ga nisam pročitao, a sad me je bukvalno protresao iz temelja

E, pa da ostavis jos malo za potresanje:

СРПСКА АКАДЕМИЈА НАУКА И УМЕТНОСТИ
ОДБОР ЗА ИСТОРИЈУ СРБА У ХРВАТСКОЈ
ЗБОРНИК О СРБИМА
У ХРВАТСКОЈ

УРЕДНИК ВАСИЛИЈЕ Ђ. КРЕСТИЋ
БЕОГРАД 2017
ISSN 0353-5967

РЕДАКЦИОНИ ОДБОР
ВАСИЛИЈЕ Ђ. КРЕСТИЋ
ДИНКО ДАВИДОВ
ВОЈИН ДАБИЋ
СОФИЈА БОЖИЋ

Beograd, 2017.

 

Страна 111

Чланак извесног професора Владислава Б. Сотировића

(Mykolas Romeris University – Vilnius,
Faculty of Public Administration, Institute of Political Sciences, Lithuania)

 

Наслов:

ПРВА ПОСТХЛАДНОРАТОВСКА „ХУМАНИТАРНА ИНТЕРВЕНЦИЈА” − ВУКОВАР 1991. ГОДИНА

 

Претпостављам да даље не треба, нема потребе, али тек да се нађе:

 

Другим речима, за Србе је „Вуковарска операција” имала пре свега хуманитарни и антифашистички карактер у оквиру
отаџбинско-одбрамбеног рата 1991−1995. који су Срби водили против агресивне и србофобичне политике Загреба и Сарајева.
Слободни смо да изнесемо два става о суштинском карактеру борби за Вуковар 1991. г. а на која остали истраживачи досад нису обраћали
довољно пажње:
1. радило се о првој постхладноратовској војној „хуманитарној интервенцији” ради ослобађања Вуковара као концентрационог логора за
Србе – интервенцији коју су дотад већ практиковале западне демократије како у Европи, тако и у „новом свету” а засноване на прав-
ним основама Повеље Уједињених нација из 1945. г., као и другим актима међународног права;
2. oслобађањем Вуковара спречавала се потенцијална агресија хрватских бојовника на територију Србије (иначе праксе коју су Хрвати
већ једном спровели у дело за време Првог светског рата, а ради анексије источног Срема као „повесне хрватске земље”, по угледу 
на поглавника Павелића с обзиром на то да је основни идеолошко-национални циљ Туђманове политике из 1990-их био обнова тери-
торијалног интегритета Павелићеве НДХ уз етничко чишћење преосталих Срба на тим просторима. Међутим, није искључено да је
Вуковар као одлично утврђена војна постаја требало да одигра улогу одскочне даске за даља територијална проширења Хрватске на рачун
Србије у Бачкој с обзиром на то да су ту војвођанску провинцију још од времена Краљевине Југославије отворено својатали Хрвати
као етнографску хрватску земљу28 од које ни Туђманов режим није одустајао у својим јавним наступима и пропаганди. Да се у овом
контексту подсетимо да од Бачке Хрватску раздваја само река Дунав, на којој се Вуковар управо и налази.

 

Toliko o istoriji, istoricarima, narativutm koji se polako uvodi u igru...

Link to comment

žao mi je što nema fotografija u onoj reportaži, one rona haviva iz vukovara su već opšte poznate mene interesuju kako je vreme opremilo tekst

 

 

 

sećam se nekih, ne verujem da su bile za taj tekst, dobrovoljci kao bulajićevi postrojeni negde u bgd čekaju autobuse za slavoniju. bukvalno oslikavaju jezivu atmosferu beograda ‘91

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...