Jump to content
IGNORED

Zoran Milivojevic i njegovo delo


Turnbull

Recommended Posts

Mislim da ti ne razumes neke stvari.EDIT. Slobodan Milosevic, Vladeta Jerotic, srbisticari, srpski neokoni - oni su bad guys, znas.
Sa Jerotićevim radom moram priznati da nisam upoznata, što ću ispraviti prvom prilikom. Ali kapiram da Milivojevića svrstavate u grupu filozofa srpskog fašizma, s tim što se očigledno ne slažem da su ove premise koje on ima razlog da tu upadne. Tipa ovo sa autoritetom i potčinjavanjem deteta. Može da se učitava da on smatra da decu treba lešiti od batina sa ciljem pukog nametanja roditeljskog patrijarhalnog autoriteta koji je cilj samom sebi, a može da se učitava i kao da on kaže da deci treba nametati autoritet sa ciljem npr njihovog vaspitanja i sprečavanja postupaka kao što su pretrčavanje ulice i slično, i da je tu apsolutno dozvoljeno pljasnuti ih po dupetu ako metod deluje. Meni ono što sam čitala/slušala od Milivojevića ukazuje na drugo, vama na prvo. A ovo sa napadom na tvoje lične emocije je bezveze, ja samo mislim da je zaljubljenost kao alkohol, za većinu super stvar, za ne tako srećnu manjinu zahteva "lečenje", iako zvuči malo tupavo kad se tako kaže, ali opet manje je tupavo kad pomisliš na omladinu koja zbog toga skače pod voz.Buba, crveno i crno?
Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    215

  • Indy

    142

  • Dagmar

    109

  • Lord Protector

    81

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evi, izvoli se leciti od zaljubljenosti koliko volis, ali na sigurnoj distanci od civilizacije, pliz.
Ja sam vrlo srećno zaljubljena u savršenu osobu pri čemu je ono što je za druge idealizacija u ovom slučaju jednostavno realnost. Što bih se elem lečila?
Link to comment
Tipa ovo sa autoritetom i potčinjavanjem deteta. Može da se učitava da on smatra da decu treba lešiti od batina sa ciljem pukog nametanja roditeljskog patrijarhalnog autoriteta koji je cilj samom sebi, a može da se učitava i kao da on kaže da deci treba nametati autoritet sa ciljem npr njihovog vaspitanja i sprečavanja postupaka kao što su pretrčavanje ulice i slično, i da je tu apsolutno dozvoljeno pljasnuti ih po dupetu ako metod deluje. Meni ono što sam čitala/slušala od Milivojevića ukazuje na drugo, vama na prvo.
Evi, izletanje deteta na ulicu se ne sprečava potčinjavanjem i nametanjem autoriteta. To ti je valjda jasno. I ne učitava ovde niko Milivojeviću - on je vrlo eksplicitan u svojim tvrdnjama (za patrijarhat, rodne uloge, kolektiv vs. individua, itd.). Njegovi stavovi ne ostavljaju prostor za alternativna tumačenja kako ti tvrdiš. Edited by sailorman
Link to comment
Evi, izletanje deteta na ulicu se ne sprečava potčinjavanjem i nametanjem autoriteta. To ti je valjda jasno. I ne učitava ovde niko Milivojeviću - on je vrlo eksplicitan u svojim tvrdnjama (za patrijarhat, rodne uloge, kolektiv vs. individua, itd.). Njegovi stavovi ne ostavljaju prostor za alternativna tumačenja kako ti tvrdiš.
Dresura pa kapiranje, u većini slučajeva.
Link to comment
Pa dobro sad, neki idu i kod Baba Vange po pomoc. Ne znaci da mi nju treba da uzmemo za ozbiljno.
Nisam implicirala da zbog toga treba da uzmemo Milivojevića ozbiljno, nego da postoje ljudi koji ljubavne jade sami identifikuju kao lični problem koji zahteva neku vrstu pomoći, a ne da ja to "želim drugima" kako si mi poručio.
Link to comment

Ja mislim da je Evina teza da je zaljubljenost dobra ako je "srećna", ali ako je neko "nesrećno" zaljubljen, onda pravac kod Milivojevića koji će mu/joj objasniti da treba da misli o porodici i potomstvu umesto o seksualnom i emotivnom zadovoljstvu. Što meni nema nikakve logike jer reč je o istom osećanju. I baš nije fer prema nesrećno zaljubljenima! :(

Edited by sailorman
Link to comment
postoje ljudi koji ljubavne jade sami identifikuju kao lični problem koji zahteva neku vrstu pomoći
To su stvarno neki jadnici, nekada su se ljubavni jadi ponosito nosili kao odlikovanja. A sto se tice "neke vrste pomoci", pa pametna jesi i ne moram da ti objasnjavam da dr. Milivojevic razvija trziste.http://youtu.be/5UT-0PFYC-w
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...