Jump to content
IGNORED

Zoran Milivojevic i njegovo delo


Turnbull

Recommended Posts

kad se ovaj MIlivojevic zaljubi, bacice i kolumne i knjige i sve dodjavola. zenska ce ga zezati zbog te kolumne a on ce ko budala crveneti i govoriti "eh, ali to je bilo dok nisam sreo tebe".ne vidim prostor za polemiku o tekstu u kome se kaze da je zaljubljenost stranputica. odmahnes rukom i citas nesto drugo.
zoran%201.jpgzaljubio se taj vec (najmanje) dva puta..
Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    215

  • Indy

    142

  • Dagmar

    109

  • Lord Protector

    81

Top Posters In This Topic

Posted Images

edit: Svakom psihoterapeutu treba dobra psihoanaliza. To na stranu, dobar pasus. Poznajem takve ljude, nisu većina ali ima ih. A znam i par koji su baš imali problema jer su očekivali da im sve bude servirano i u vezi kao što je bilo kod mame i tate.
A šta kažeš za ovaj:
Da li postoji univerzalna formula ljubavne srece?Mi smo, kao civilizacija, ljubavne odnose prilicno zakomplikovali. Ono šta je ljubav (emocionalno vezivanje, osecanje da vam je neko važan i da imate osecaj pripadnosti), generalno gledano, nije ništa posebno. Svako ima pravo da voli i da bude voljen.Dokumentarni filmovi o primitivnim plemenima najbolje pokazuju kakva je ljubav bez kulturnih konstrukcija. Mi smo od ljubavi napravili centar uživanja – romanticnog i seksualnog – i to prvo u literaturi a onda i na filmu. Upili smo predstave o ljubavi, koja treba da nas usreci, izazove ekstazu i koja ce da traje do kraja života.Ako se tome još doda predstava o podeli polnih uloga, postaje teško verovatno da nademo partnera koji ce se uklopiti u takve predstave. Posledica svega toga jeste sve više razocaranih ljudi. Grad je pun izuzetnih mladih žena koje su same jer ne mogu da nadu muškarca koji bi želeo da se veže, jer on ne veruje u ljubav. Konacan ishod je sve manje dece i stvaranje zatvorenog civilizacijskog kruga. To je dovoljno alarmantan razlog da pocnemo da se menjamo.
Pad iz plemeskog društva u modernost. Prava istina o životu je u primitivnim plemenima. Sve ostalo je posvemašnja dekadencija i razmaženost modernog čoveka.
Link to comment
zoran%201.jpgzaljubio se taj vec (najmanje) dva puta..
I jednom kad je bio malecak. Tada se i zarekao sebi da će uništiti tu štetnu zabludu, takoreći opijum za narod:
Kako je išla vaša osobna evolucija koja vas je dovela do knjige ”Formule ljubavi”?- Krajem osnovne škole imao sam nesretnu ljubav i nisam mogao spavati. Stalno sam se pitao zašto ne mogu spavati i što je to tako strašno. Jako me zainteresiralo kad se ta bol zbog neuzvracene ljubavi ponovila u srednjoj. Vec tada sam znao cime cu se baviti, citao sam knjige da si olakšam muke, izrezivao citate. Evoluiram i dalje i imam dosta radikalne stavove. Smatram da je ljubav elementarno jednostavna, to je osjecaj pripadnosti zbog kojeg nam netko postane znacajan drugi. Ljubav je higijenska potreba, ona nije izvor užitka, beskonacne srece i ekstaze, nego jedna od stvari koja se podrazumijeva i koja nam pomaže da živimo život dalje. Meni najdraža definicija ljubavi jest da nije ljubav kad ljudi gledaju jedno u drugo, nego kad gledaju u istome pravcu.
dexter-the-boy-genius-is-_4e3984610f298-p.gif Edited by Syme
Link to comment
Meni je iskreno žao što syme nije žena, kad već toliko to želi.
:lolol:i to ne bilo koja, već vesna pešić! pa da teofila čepa po grbači a da to ima težinu. Edited by koksy
Link to comment
A šta kažeš za ovaj:Pad iz plemeskog društva u modernost. Prava istina o životu je u primitivnim plemenima. Sve ostalo je posvemašnja dekadencija i razmaženost modernog čoveka.
Sto se Milivojevica tice, iz ovih citata, najvise mi smeta anecdotal evidence koji (Dr?) Milivojevicpredstavlja kao naucni dokaz.Odakle, na primer, ideja da su zene sad razocaranije u vecem procentu nego pre sto godina?Odakle ideja da "primitivna" plemena nemaju svoje "kulturne konstrukcije?Odajle ideja da jedan skladan aranzirani brak znaci da je dogovoerni brak kao institucija pozeljan?I sta sad, ja treba na svaki takva dogovoreni brak, da dam slucaj porodicnog ubistva, silovanja, ili devojke koje od takvih dogovora beze po Engleskoj.
Link to comment
Sto se Milivojevica tice, iz ovih citata, najvise mi smeta anecdotal evidence koji (Dr?) Milivojevicpredstavlja kao naucni dokaz.Odakle, na primer, ideja da su zene sad razocaranije u vecem procentu nego pre sto godina?Odakle ideja da "primitivna" plemena nemaju svoje "kulturne konstrukcije?Odajle ideja da jedan skladan aranzirani brak znaci da je dogovoerni brak kao institucija pozeljan?I sta sad, ja treba na svaki takva dogovoreni brak, da dam slucaj porodicnog ubistva, silovanja, ili devojke koje od takvih dogovora beze po Engleskoj.
Zelis da kazes da englezi i srbi malo pa malo ne umlate po neku zenu ili devojku?
Link to comment
Zelis da kazes da englezi i srbi malo pa malo ne umlate po neku zenu ili devojku?
Umlate, samo ja pojedinacne slucajeve koji mogu ali i ne moraju da odrazavaju prosecno stanje stvari ne uzimam kao naucni dokaz, vec to radi Milivojevic.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...