Jump to content
IGNORED

Zoran Milivojevic i njegovo delo


Turnbull

Recommended Posts

al na pravom mestu, u njegovom prirodnom habitatu tj kdp
pa ne nuzno. pitanje je zapravo da li su olakshavajuce prijatnosti koje (neminovno, ponekad) chine zivot, potrebne zivotu, ili se moze i bez toga.ili se chak mora bez toga. i zashto? Edited by thermal bug
Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    215

  • Indy

    142

  • Dagmar

    109

  • Lord Protector

    81

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja mislim kao što već i rekoh da razni ljudi imaju različitu potrebu i različitu viziju tih prijatnosti, koja ide do toga da nekima postaje neprijatnost. Ali je lepo što su svi ovde funkcionalni i onda en general odbacili celu priču jer eto njima je lepo od nihovih leptirića i šta tu dalje ima da se priča.

Link to comment
... en general odbacili celu priču jer eto njima je lepo od nihovih leptirića i šta tu dalje ima da se priča.
Pa, jeste, 1) lepo nam je od leptirica, a 2) ni objektivno nije tacno to sto dr Zoca pise.
Link to comment
da si imala cast, ne bi tako mislila
a boba ti, ne moram ja sve da znam. samo mislim da je, u skladu sa diverzitetom ljuckih cudi, vredno pogovoriti o tome, da li da se samo kotimo, ili da nam pri tome bude i prijatno. mislim, sa stanovishta evolucije, to su samo sredstva, sa stanovishta zivota, to su fine stvari. kad smo se vec tu zatekli...
Link to comment
Ja mislim kao što već i rekoh da razni ljudi imaju različitu potrebu i različitu viziju tih prijatnosti, koja ide do toga da nekima postaje neprijatnost. Ali je lepo što su svi ovde funkcionalni i onda en general odbacili celu priču jer eto njima je lepo od nihovih leptirića i šta tu dalje ima da se priča.
Ma daj, Evi, pa niko ne spori da zaljubljivanje može da izazove razne probleme, ali evo ti jedan komadić spomenarske mudrosti za džabe - tako ti je sa svim stvarima u životu koje uopšte išta vrede, ili što rek'o Vudi Alen, it's like everything else. Mnogo je opasniji ovaj Zoćin san o životu bez iluzija, tj životu u kojem nikada ne moramo da rizikujemo stavljajući svoje srce u tuđe ruke. Taj rizik je nešto što Zoću izluđuje.
Krajem osnovne škole imao sam nesretnu ljubav i nisam mogao spavati. Stalno sam se pitao zašto ne mogu spavati i što je to tako strašno. Jako me zainteresiralo kad se ta bol zbog neuzvracene ljubavi ponovila u srednjoj. Vec tada sam znao cime cu se baviti, citao sam knjige da si olakšam muke, izrezivao citate. Evoluiram i dalje i imam dosta radikalne stavove. Smatram da je ljubav elementarno jednostavna, to je osjecaj pripadnosti zbog kojeg nam netko postane znacajan drugi. Ljubav je higijenska potreba, ona nije izvor užitka, beskonacne srece i ekstaze, nego jedna od stvari koja se podrazumijeva i koja nam pomaže da živimo život dalje.
On kao da teši pubertetskog sebe - nema razloga za strepnju da li će nam drugi uzvratiti osećanja - ljubav je samo higijenska potreba! ( :isuse: Zar ne osećaš transfer kad čitaš ovo?).Kao protivotrov za Zoćina baljezganja preporučujem ovu pesmu bar triput na dan, a ne škodi ni češće:
Link to comment

Pa, sreca nije beskonacna, ona samo tako izgleda kada se izadje iz okvira sopstva. Ali, dobro... nije ni cudo da imamo takve strucnjake koji pisu za Politiku, obzirom kakvo nam je sve drugo, i kakva su generalno vremena u kojima zivimo (globalno).

Link to comment

Da bi drZr, konacno posle, 40-ak godina preboleo svoje prvo nesretno zaljubljivanje ceo svet bi trebalo da shvati da je zaljubljivanje kao takvo neprirodno i stetno."Oslobodimo se te stetne iluzije" - povika Zoki, kao sto nam Malokurski porucuje da se "osvestimo"....kao sto rekoh, trebalo je da radi na onom leku protiv ludila, sad bi mu dobro dosla jedna fina doza.

Link to comment

O jbt, pa ne kažem ja da se zaljubljivanje kao takvo treba ukinuti. A koliko ja kapiram Milivojevića, ne kaže ni on, nego priča o subpopulaciji koja od toga ima više problema nego koristi. A to što on sam ima neke traume, pa šta je tu čudno, ionako 90% ljudi koji studiraju psihologiju a donekle i psihijatriju ode tamo jer ih privlači da kopaju po svojim problemima i nedoumicama a ne zato što su vođeni željom da budu majke Tereze.

Link to comment

"Koliko ti kapiras Milivojevica". On je jasan kao dan, ne vidim sta tu ima da se kapira ovoliko ili onoliko.Uopste ne prica "o subpopulaciji", vec o svima nama.

Славимо заљубљеност полазећи од претпоставке да је она најснажнији облик љубави.
Meni je neverovatno da iko moze da brani stavove tipa:
Заљубљеност није природно осећање.
Jer
Популарности Дана заљубљених је допринела и његова комерцијализација.
Dakle, uobicajena "srbistika". Zasto to braniti?!
Link to comment

To ne treba braniti (da ej zaljubljenost u potpunosti neprirodno osećanje), ali ima on mnogo više analize i pametnoga da kaže u knjizi. Zaljubljenost jeste delom socijalna konstrukcija, a delom je biološka stvar. Pri tom on u knjizi neke stvari definiše drugačije nego što je to u običnom govoru, tipa sviđanje i zaljubljivanje (mada ja lično se kao što rekoh ne slažem sa tim da je zaljubljivanje kao takvo čak i po njegovoj definiciji nešto nepoželjno, ili da je nepovezano sa ljubavlju kao što on tvrdi, ali se svakako slažem da tu ima dosta socijalne konstrukcije i naučenih ideja o tome šta zaljubljivanje može da bude, koje su počesto čista katastrofa). Al hajde sad da ga u celosti preškrabamo zato što je psihijatar sa nekim svojim traumama (o čuda), i zato što ima tu ideju da zaljubljenost nikad ne prethodi ljubavi koja nije generalno tačna. To što ima gomilu iskustva i što je većina stvari koju kaže vrlo tačna stavićemo na stranu.A popularnosti dana zaljubljenosti svakako jeste doprinela njegova komercijalizacija, kako to neko može da napada?

Edited by Evi_
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...