Jump to content
IGNORED

Zoran Milivojevic i njegovo delo


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    215

  • Indy

    142

  • Dagmar

    109

  • Lord Protector

    81

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa i ja smatram da je to čisto komercijalna glupost iako nisam NSPM/Dver/Obraz. Mada Syme bi mi verovatno objasnio da je to tek puka nebitnost te da sam suštinski pravi fašista, jer smo mi svi fašisti.ed: O nije glupost uopšte, što možeš videti u razlikama na koji se zaljubljenost ispoljava u različitim društvima (velika je razlika naravno i u istoj kuturi u zavisnosti od same ličnosti i istorije neke osobe, ali svakako postoje generalni trendovi i razlike u različitim kulturama ili vremenima).

Edited by Evi_
Link to comment
Pa i ja smatram da je to čisto komercijalna glupost iako nisam NSPM/Dver/Obraz. Mada Syme bi mi verovatno objasnio da je to tek puka nebitnost te da sam suštinski pravi fašista, jer smo mi svi fašisti.
Kada neko u Politici (u kojoj inace pisu i saradnici NSPM) raspali o tome kako nas korumpira truli Zapad - onda je to "Srbistika".Nevezano za to, medjutim... ideja da je zaljubljivanje nekakav socijalni konstrukt je najveca glupost koju sam cuo u skorije vreme, a cujem ih dosta.Kao trece, objasnjeno je vec da ovaj autor ima svoju agendu, a to je ovaj sve popularniji srpski neokonzervativizam. Otud prakticno podrska aranziranim brakovima, kao sto kaze kim.
Link to comment
To što ima gomilu iskustva i što je većina stvari koju kaže vrlo tačna stavićemo na stranu.
Koje stvari, koja većina? Njegove glavne teze su da deca treba da se potčinjavaju roditeljima fizičkom silom, da je svrha braka razmnožavanje (tj. biološka reprodukcija nacije), da se tradicionalne rodne uloge ne smeju menjati jer su one nešto prirodno, da je feminizam najveće zlo koje preti da uništi civilizaciju, itd. Šta od toga je vrlo tačno?Btw. ako već insistira na tome da je jedno prosto osećanje kao što je zaljubljenost socijalni konstrukt, kako to da patrijarhat i patrijarhalna porodica nisu socijalni konstrukti nego prirodno stanje stvari?
Link to comment

Pa onooo, srce je ljubav.I Jerotić se (u videu) dotakao socijalne konstrukcije sa pričom o jadima mladog Vertera. Ostajem pri tome da "modni" obrasci velikim delom utiču na kanalisanje onog biloškog dela osećanja. Zaljubljenost kao uostalom i emocije uopšte su dobrim delom oblikovane uticajem kulture, ali to je mnogo šira tema od Milivojevića i trebalo bi da postoje studije i slično čime hoću da kažem da to ne bi trebalo da bude stvar nadgovornjavanja na forumu, nego da postoji samo jedna utvrđena istina.Indi, način na koji si "izveo" svoju zaljubljenost verovatno ne bi bio isti kao da si tome pristupio pre dvesta godina, a ne puko postojanje tog intenzivnog osećanja.sailorman, delom, part. Način na koji interagujemo sa okolinom je delom posledica biološkog, delom naučenog, a i osećanja zajedno sa tim. Ponoviću, delom, jer me jako smara ovakav pristup površnog čitanja, ali mi je jasnije u čemu je problem koji Milivojević ima sa forumom.To sa fizičkom silom je ušlo u zakonodavstvo EU gde se precizira šta je nasilje prema deci a šta ne (npr pljuska po dupetu). Po tome je Milivojević tek pripadnik onih 95% ljudi u Srbiji i 90% u EU koji to misle, a ne neki specijalni gad. Možete i anketu na forumu da sprovedete ko je ikad šljusnuo svoje dete po dupetu, pa da ih onda zajednički svi popljujete, pošto je to sve isto, ako si ikad i prst podigao na dete=zlostavljanje=Milivojević=kukasti krst.On apsolutno ne tvrdi da se tradicionalne uloge ne smeju menjati jer su prirodne, a ni da je feminizam zlo koje će uništiti planetu, uz ogradu na to koliko sam ga ja dosad čitala i slušala.

Edited by Evi_
Link to comment
Zaljubljenost kao uostalom i emocije uopšte su dobrim delom oblikovane uticajem kulture, ali to je mnogo šira tema od Milivojevića i trebalo bi da postoje studije i slično čime hoću da kažem da to ne bi trebalo da bude stvar nadgovornjavanja na forumu, nego da postoji samo jedna utvrđena istina.
Pa ti i jesi fasista.Jerotic, jebote. :isuse: Edited by Indy
Link to comment

Nocas cu zbog ove Evi imati nocne more u kojima me srbisticari, na celu s Jeroticem, lopatama po ledjima lece od pomodarske zaljubljenosti u gitarski rad Jimi Hendrixa i ostalo zapadno djubre. I objasnjavaju, uz sodomiju pendrekom, kako treba slusati samo guslare.Neke stvari se ne menjaju, evo ima vec vise od 20 godina.

Link to comment
sailorman, delom, part. Način na koji interagujemo sa okolinom je delom posledica biološkog, delom naučenog, a i osećanja zajedno sa tim. Ponoviću, delom, jer me jako smara ovakav pristup površnog čitanja, ali mi je jasnije u čemu je problem koji Milivojević ima sa forumom.To sa fizičkom silom je ušlo u zakonodavstvo EU gde se precizira šta je nasilje prema deci a šta ne (npr pljuska po dupetu). Po tome je Milivojević tek pripadnik onih 95% ljudi u Srbiji i 90% u EU koji to misle, a ne neki specijalni gad. Možete i anketu na forumu da sprovedete ko je ikad šljusnuo svoje dete po dupetu, pa da ih onda zajednički svi popljujete, pošto je to sve isto, ako si ikad i prst podigao na dete=zlostavljanje=Milivojević=kukasti krst.On apsolutno ne tvrdi da se tradicionalne uloge ne smeju menjati jer su prirodne, a ni da je feminizam zlo koje će uništiti planetu, uz ogradu na to koliko sam ga ja dosad čitala i slušala.
Biće ipak da si ti površno čitala, a ne ostali forumaši.edit: Što se tiče fizičkog kažnjavanja dece, tu je pre svega problematično potčinjavanje dece kao cilj kažnjavanja, a ne intenzitet "pljuskanja" isl. Edited by sailorman
Link to comment
Nocas cu zbog ove Evi imati nocne more u kojima me srbisticari, na celu s Jeroticem, lopatama po ledjima lece od pomodarske zaljubljenosti u gitarski rad Jimi Hendrixa i ostalo zapadno djubre. I objasnjavaju, uz sodomiju pendrekom, kako treba slusati samo guslare.Neke stvari se ne menjaju, evo ima vec vise od 20 godina.
?? Ja sam veliki pobornik zaljubljenosti, čim na to imaš lepe uspomene znači da nemaš nepoželjne socijalno-personalne konstrukcije doživljaja iste. Elem što se mene tiče, imaš moj blagoslov da sanjaš nešto lepše što uključuje Jimija Hendrixa.
Link to comment
Koji su generalni trendovi za zaljubljivanje za sezonu prolece/leto 2013? Verovatno i tu kao i u svemu kaskamo za svetom
generalni trend za zaljubljivanje se nece menjati, uprkos svim predvidjanjima ^_^ko nije nekad obratio paznju, chika stendal je josh davne tisucu osamsto neke vrlo analizirao celo to zlo sa zaljubljivanjem. sad moram i to opet da chitam. vi ste zlo <_< Edited by thermal bug
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...