Jump to content
IGNORED

House Of Cards


3opge

Recommended Posts

  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    60

  • Lrd

    38

  • MayDay

    34

  • MancMellow

    28

Meni je ova sezona jos gora od druge. Zasto je FU postao maltene good guy? Nije bilo ni jedne krstene spletke. Sezona je prakticno prikaz politike kao umetnosti moguceg. Umesto borbe za vlast vidimo golgotu jednog drzavnika. Bezveze.

Link to comment

E, počeo sam da gledam drugu i odmah su me podsetili na još jedan detalj iz prve koji mi je zvučao superglupavo: Kaže neka zvaničnica na početku da je bilo elemenata za podizanje optužnice protiv prethodne administracije (krešnje ustava i šta već ne), ali pošto ih je novi predsednik Frenk pomilovao, optužnice neće ni biti :blink:

 

Pomilovanja se valjda izriču posle pravoznažne presude, zar ne? Gde to ima da te vladar unapred pomiluje i tako učini imunim na bilo kakve zakonske mere?

 

Molim forumske pravnike da se izjasne da li je to ikako moguće.

Link to comment

Meni je ova sezona jos gora od druge. Zasto je FU postao maltene good guy? Nije bilo ni jedne krstene spletke. Sezona je prakticno prikaz politike kao umetnosti moguceg. Umesto borbe za vlast vidimo golgotu jednog drzavnika. Bezveze.

 

nema saradnike

 

 

E, počeo sam da gledam drugu i odmah su me podsetili na još jedan detalj iz prve koji mi je zvučao superglupavo: Kaže neka zvaničnica na početku da je bilo elemenata za podizanje optužnice protiv prethodne administracije (krešnje ustava i šta već ne), ali pošto ih je novi predsednik Frenk pomilovao, optužnice neće ni biti :blink:

 

Pomilovanja se valjda izriču posle pravoznažne presude, zar ne? Gde to ima da te vladar unapred pomiluje i tako učini imunim na bilo kakve zakonske mere?

 

Molim forumske pravnike da se izjasne da li je to ikako moguće.

 

amnestija od krivičnog gonjenja

Link to comment

Pogledao prvih 10 epizoda, prilično zabavno, visok nivo produkcije. Nije ništa posebno, ali je i pored toga jedna od najkvalitetnijih serija koje se trenutno emituju...

 

- Gimme a double. - Double what? - A Siberian Mist. - I don't know what that is. - It's made of vodka, scotch, vermouth and various other poisons. Everything. Créme de menthe, beer, wine... What else is there? Bourbon, gin... Shit! Shit. Put a lot... Shit's good. Put a lot of shit in it. I'm having a Siberian Mist. Do you want one? - Sure. - Two Siberian Mists. - What the fuck is a Siberian Mist? - I'm in trouble. The world's controlled by a computer and seven women. One has brown hair, one has blonde hair, blue hair, black hair, green hair, one has no hair. Is that seven?

Link to comment

а да, хаковање је маестрално приказано, али ок, то је већ стандардно за серије и филмове, ипак оно што ми је тотални  :isuse: моменат је што овај тражи рејчел гледајући надзорне камере по градовима

 

 

 

претпостављам да ће велики обрт при крају сезоне да даг и даље ради за френка (ипак је он лојално куче) и да ће сјебати данбарову

 

 

Link to comment

odgledah i treću epizodu treće sezone...baš im nije trebala ova glupa, usrana epizoda sa jadnim pljuvanjem putina i glorifikovanjem onih budala iz pusi rajota. ali ok, idemo dalje..nadamo se da će krenuti neki kršteni zapleti a ne samo slobomiloševićevsko grčevito držanje za fotelju.

Link to comment

Samo se ti nadaj :)

 

Putina će tek da dave kao zmija žabu, a o suludosti AmWorks zapleta ne smem više ni da pišem. Zato ću samo da pomenem da im onaj Meechum apsolutno ne liči na bodyguarda. Ne stoji kao bodyguard, ne kreće se kao bodyguard, ne priča kao bodyguard. Samo se klatari okolo kao neki stoljetni batler. Koliko je teško da bar prekrstiš ruke kao svaki jebeni statista u kadru?

Link to comment

kakav totalni preokret na bolje!!!

posle putinovskih gluparija sve je pocelo da se razvija u kontrapunktu.

ovo ce na kraju biti jos i najbolja sezona,

Link to comment

Navukli ste me da i ja odgledam do kraja, i nije nešto. Nadao sam se od početka da Claire ima lične političke ambicije, tj. da u glavi odavno drži ideju da kad Frank ispuši ona par godina kasnije može da krene samostalno u kampanju (da li za predsednicu ili za nešto drugo) pošto je očigledno mnogo popularnija. To bi bio dobar način da se objasne istupi kao onaj u Moskvi, kad je dozvolila liku da se ubije a onda napušila Putina da bi sebe eksponirala, makar po cenu da mužu pokvari značajan dil... ali ništa od toga, ispada da mu je u stvari bila sasvim lojalna, samo je na kraju odlučila da više ne može da ga podnese na ličnoj osnovi :blink:

 

Kojom magijom treba da ubedimo sebe da je posle mizernih šest meseci predsenikovanja FU uspeo da izbori nominaciju (tj. klučni Iowa caucus) ja stvartno nemam pojma. Čega god se dotakao, pretvorilo se u govno. Gurao je neuspešni sumanuti plan kojim je hteo da ukine penzije i zdravstveno da bi mogao da otvori državna radna mesta, jer je to (nekako) budžetska ušteda - fail. Gnjavio oko mira na Bliskom istoku - fail. Ortačio se i ponižavao pred Rusima - fail. Šta je koji moj on postigao pa da ga ljudi vole, osim što je oženio lepu ženu? Bukvalno nijedan uspeh nema iza sebe, ne podržava ga nijedna stranka, mediji bi trebalo da ga razvalljuju 24/7, a on se kurči time što je ojadio programe socijalne zaštite - i ljudi ga obožavaju? Demokratski glasači, no less? Kako?!

 

Sporedne priče su i dalje najsporednije moguće. Koga briga da li će Marine Jackie i Remy Delacroix da get back together ili će sve ostati na čežnjivim pogledima? Koga briga za Ivanekovu™ neobjašnjivu opsesiju onom Rejčel za koju više ni sami autori izgleda nemaju pojma šta to ona navodno zna? Nije iritantno ni blizu nivoa druge sezone, ali je ipak iritantno.

Link to comment

то са рејчел би ми било разумљиво да је само дагова прича, оно опседнут је са њом и мора да то прекине тиме што ће је убити, пошто она не може угрозити френка, али онда подношење рапорта председнику... у суштини ако је неког требало убити ради заштите тајни то је мекпојл, а кад сам већ код њега, даг дође откључа рачунар и одмах на екрану рејчелина локација  :lolol:

Link to comment

Uuu, a taj hakerski aspekt pričice jebote... Predsednikov čovek unajmi elitnog hakera koji prinudno radi za FBI da mu iztehnologiše lokaciju mete, a ovaj to radi tako što se mesecima uvlači metinoj bivšoj devojci i laže da je HIV pozitivan u nadi da će ovoj dok ga teši da se slučajno omakne neki trag koji bi mu ukazao gde je meta. Te people skills je učio na hakerskom fakultetu, naravno.

 

hackerman_6876.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...