Jump to content
IGNORED

House Of Cards


3opge

Recommended Posts

Goofs, hoću da kažem da je apsolutno nemoguće da se tako radikalna politika sprovede bez žestoke reakcije, posebno zato što kažu da ga ne podržava ni njegova stranka a kamoli opozicija. Usledio bi momentalni impeachment (ako se to uopšte radi sa VD predsednicima), a ne izborna kampanja i široka narocka podrška gde mu ljudi kliču kad priča kako će da ih opljačka.

 

Što se samog AmWorks plana tiče, to je prelivanje iz šupljeg u prazno. Kako rasterećuješ budžet ako pare namenjene jednoj stvari samo preusmeriš na drugu? Hoće li ljudi da nastave da uplaćuju penziono i zdravstveno (i ne dobijaju ništa zauzvrat) da bi država imala odakle da finansira nepotrebna radna mesta u javnom sektoru? Mali Perica 101.

Link to comment
  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    60

  • Lrd

    38

  • MayDay

    34

  • MancMellow

    28

Ne znam o kakvom papiru pričaš

 

Na sastanku sa vođama kongresa kada je tražio 8 milijardi, oni su rekli evo 10 ali da potpišeš, sada, zaboravih šta, valjda da se odrekne AW. Priča se vrtela oko tog potpisa epizodu, možda i dve. Kada je potpisao i kada se ispostavilo da nema ništa od uragana, FU je odlepio i hteo da poništi potpis kako bi (nagađam) mogao ta sredstva da koristi posle za AW.

 

Ako nešto grešim, neka me neko ispravi.

 

Hjortone, pusti Vinija, da je po njemu, ne bi ništa ni gledala. :D

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Pa potpisao je valjda da se odriče AmWorksa, tj. obavezao se da ga neće više gurati ni federalno ni na lokalu. Nije bilo do sredstava, sredstva su morali da odvoje konkretno za pomoć žrtvama uragana koji su očekivali jer je on očerupao fond da finansira AmWorks na nivou Vašingtona kao pokaznu vežbu - nije mu ni bila namera da uzme još i tih 8 milijardi.

 

Amelija gledaj slobodno, mnogo je glupo ali drži pažnju. Kao što je edited by mod rekao na prethodnoj strani, ne vidi se neki narativni kontinuitet sa prethodnim sezonama, svaki put ispočetka izmišljaju motivacije i za Spejsija i za ženicu, paradiraju nekakvim makijavelizmom™ koji ne vodi nikuda.

Link to comment

Pa potpisao je valjda da se odriče AmWorksa, tj. obavezao se da ga neće više gurati ni federalno ni na lokalu. Nije bilo do sredstava, sredstva su morali da odvoje konkretno za pomoć žrtvama uragana koji su očekivali jer je on očerupao fond da finansira AmWorks na nivou Vašingtona kao pokaznu vežbu - nije mu ni bila namera da uzme još i tih 8 milijardi.

 

Nisam baš siguran. Koliko se sećam, na krilima uspeha u Washingtonu, uzdao se kako će pod pritiskom toga kongres morati da popusti i odobri sredstva. 

Link to comment

A "uspeh" u Vašingtonu mu je pokopao uragan. Ako se sećaš, onaj njegov Uncle Tom što pravi dobra rebarca dobio je putem tog probnog DC AmWorks posao sudopere, pa ga je onda izgubio kad je AmWorks ukinut.

 

Kakav je BTW to uspeh da zaposliš hiljade ljudi da peru sudove za državne pare, i onda se pohvališ kako više nisu nezaposleni pa država ne mora na njih da troši pare? To je na nivou onog Vulinovog sranja sa obaveznim radnim akcijama za socijalnu pomoć, s tom razlikom što Vulin bar nije lupetao kako će to biti nekakva ogromna ušteda.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Tako je i u Supermenu predstavljeno da Supermen ume da leti. Šta ti misliš o tome, manje je bitno.

 

Tako je, bitno je je da ovaj leti. Tako se i ovde predstavlja da mu je zapošljavanje u Vašingtonu pomoglo da koliko toliko prodobije javnost pa i deo opozicije, ali jbg, ti to ne priznaješ jer je po tebi aw sranje. 

Link to comment

Joj čoveče, nije po meni nego je faktički sranje. Sve što su nam rekli o tome nema apsolutno nikakvog smisla, nemoj sad da zovem MauDau da ti stručno objasni.

 

Za razliku od Supermena, House of Cards ipak gura neki realizam, ne očekujem da treba suspendovati nevericu da bi se progutala glavna politička priča ove sezone.

Link to comment

Joj čoveče, nije po meni nego je faktički sranje. Sve što su nam rekli o tome nema apsolutno nikakvog smisla, nemoj sad da zovem MauDau da ti stručno objasni.

 

Ja pričam o situaciji u seriji koju su predstavili kako su predstavili, nema veze tu šta je "faktički" jbg. U seriji je prikazano da je aw u washingtonu postigao uspeh, i da mu je to donelo malo političkih poena. Sad da li je to ostvarivo u RL naravno da nije, al to je tvoj problem, previše porediš sve sa RL :P

 

I kakav crni realizam, čovek je u prvih 14 epizoda hladnokrvno ubio dve osobe, hiper realizam...

Link to comment

клинтон рече да је серијa 99% реална, 1% је amworks пардон, проверио вест, ипак education bill   

 

едит: претпостављам да је мислио на функционисање администрације не рејчел, гевина итд.

Edited by Dionysos
Link to comment

клинтон рече да је серијa 99% реална, 1% је amworks пардон, проверио вест, ипак education bill   

 

едит: претпостављам да је мислио на функционисање администрације не рејчел, гевина итд.

 

mozda je mislio i na Micama?  :s_d:

 

A seriju gledam najvise zbog Spejsija i inercije. On je toliko dobar i stvarno deluje kao da uziva u ovom liku da je uzivanje gledati ga iako je cela prica oko njega potpuno nebulozna, pri tom necu ni da ulazim u pricu oko izvodljivosti AW i ostalih stvari jer sam im tu dao pass na izgovor da je to neki paralelni HoC univerzum u kom to funkcionise pa se nisam udubljivao u political mumbo jumbo. 

 

Sto se tice samog kraja sezone onakav zavrsetak moze da ima opravdanje samo u slucaju da je Robin Wright resila da napusti seriju, ali posto je u trecoj i rezirala jednu epizodu, to mi se cini malo verovatno. 

Link to comment

Sto se tice samog kraja sezone onakav zavrsetak moze da ima opravdanje samo u slucaju da je Robin Wright resila da napusti seriju, ali posto je u trecoj i rezirala jednu epizodu, to mi se cini malo verovatno.

Nema sanse da ce napustiti seriju.

Od pocetka serije je jasno da je Claire slaba tacka FU i da ce ona biti ta koja ce biti zasluzna za Underwoodov pad. Ovakav kraj trece sezone im ostavlja prostor za odlicnu cetvrtu sezonu, samo treba da dublje razrade njihov odnos i njenu karijeru.

Link to comment

Znači treća sezona u kojoj je ona maltene nesposobna za bilo šta što ima veze sa politikom a da nije kampanja je zapravo uvod u to da će postati (pot)predsednica? to bi zapravo bilo još gore...

Link to comment

 

 

Sa zadovoljstvom koelga Vini.

 

 

Ono sto mi smeta je to sto kada se pogleda serija u celini, deluje kao da su angazovali 3 razlicita pisca koja se medjusobno ne poznaju i svakom dali da radi po jednu sezonu. Prvom rekli da napravi pricu o zajebanom spletkarosu iz kongresa koji bi da postane VP, drugom rekli da je serija o namazanom VP koji hoce da postane kalif umesto kalifa a trecem dali da radi seriju o predsedniku Amerike i da bude sto vise referenci na RL. I svima rekli da je to sto pisu prva sezona. Posle dosao producent procitao sva tri scenarija i tek ovals povezao krajeve tako sto je u startu druge sezone maltene razjebao celu redakciju uz pomoc javnog prevoza, obrazovnog i KP sistem. U trecoj amnestirao Tuska koji je casno podneo poraz i otisao da davi pticice a otkacio predsednika toliko da se vise nije ni pojavio makar da mu da neki savet a Kinu resio da ignorise.

 

Sto se tice same trece sezone to zaista izgleda kao parodija. Kler je na silu ubacena u UN jer nisu mogli da smisle krsten zaplet za nju pa ono, aj neka bar sedi tu uz Frenka i neka petlja sa Rusima. Bukvalno su je od njemu ravne napravili na nesposobnu placljivicu koja ne zna sta hoce. Malo bi da je bije, ali kada on zaista postane nasilan onda pobege. Hoce i ona da se pita iako i sama priznaje da nije dorasla tome i da nikad svojom zaslugom ne bi postala UN Ambasador ali joj smeta sto mora sve preko njega. Ali potpuni vrhunac je epizoda sa gej aktivistom koji se ubije sto njoj izrazito tesko padne, verovatno zato sto su joj Men in Black isprali mozak izmedju sezona pa je eto zaboravila da joj je muz roknuo i novinarku i onog nesrecnog kongresmena kome se vise ni imena nesecam. Jebo mir u svetu, resenje za Jordan Valley ona ce kao UN ambasador da kaze sta misli o zlom Putinu gde maltene njen PMS utice na globalnu politiku.

 

 

Pa onda vaskrsli Dag kojeg su cuvali za mega preokret u zadnjoj epizodi gde se mi sokiramo njegovim vracanjem Frenku. Tacno se vidi da nisu znali sta da rade sa njim do tada pa su ga seljakali iz price u pricu, 3 epizode se oporavlja i muva trenerku, 3 epizode sa familijom, 3 epizode petlja sa Danbar a jos dve ganja nebitnu Rejcel. I sve to za dzabe. Pa onda ono da kao CoS ode na 5 dana pred najvaznije caucus da se igra Bonda jureci hakere i bivse kurve od Karakasa do Santa Fea dok se Predsednik kolje za .5%

 

Pa zatim nebitna Rejcel/Kasi koja je bila nebitna i u prvoj sezoni ali eto moze da naudi svima jer bese zna da je pokojni kongresmen koji je rekao da vise ne pije, ipak pio i pojebao se sa njom. To je ako me secanje sluzi njena velika tajna koja ugrozava sve? I onda onaj predosadni put kombijem gde Dag maltene telefonira da je dosao u grad da nekoga ubije. Kupuje beli kombi, krec, loptu i kopa rupu u sred kamenjara (iako pre par meseci samo nije mogao ni da hoda) pa onda hoce da je ubije, pa nece, pa hoce, pa nece. I onda smo mi kao iznenadjeni sto ju je ubio.

 

Pa onda cela plejada nebitnih likova za koje nas nista ne veze a eto pojavljuju se nicim izazvani i zauzimaju ogroman prostor u seriji kao sto Gavin haker koji jedva pobegne od FBI i odmah resi da ih ucenjuje i trazi isti deal i za cupavog drugara, Dzeki i Remi gde se naizmenicno smenjuju ulogama zajebanog politicara od karijere i osobe kojoj je porodica ipak na prvom mestu, onda onaj potpuno nebitni par novinarka i one hit wonder pisac koji apsolutno nicemu ne sluze sem da zaglupljuju seriji, pogotovu on koji se tu preganja sa predsednikom Amerike i u 3 recenice ubedi Prvu damu da je vreme za razvod. Da i ne spominjem cameo za Pussy Riot i onog mucenika sto je pravio rebarca a sada je avanzovao u mudru starinu u najavi.

 

Ako izbacimo sve te sapunjarske gluposti i hoce li ili nece da se smuvaju ono sto ostaje od ove sezone je Putin dvometras koji ubija svoje vojnike, krlja se sa prvom damom i ubacuje im bracne zvrcke i Frenk Andervud koji je eto mogao da obezbedi kandidaturu samo da se nije drao na Dzeki i Kler.

 

Iskreno mislim da gluplje od ovoga ne moze (mada to sam mislio i posle zatvorske epizode pa su me demantovali) tako da cu gledati i narednu sezonu za koju ostaje nada da necemo morati da ispratimo bas svaku drzavu u kojoj radi kampanju i da ce u narednoj sezoni doci do tih prokletih izbora i da nece ovu Dunbar razvlaciti bas kroz celu sezone. Mada po dosadasnjem iskustvu u narednoj sezoni Frenk uvodi Marshal Law, tako da izbori i sve ostalo vise nije ni bitno jer se sada bori se protiv ISISa kog su preimenovali u SISI, Putina vise nigde nema, a Kler se vraca u Belu kucu na polovini druge epizode odlucna u nameri da se ostvari kao majka.

 

Ovako pobogu... E do mojega. Zarazno je bez spojlera. Prest'o sam da citam tek kod u.b.i.s.t.v.a.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...