Jump to content
IGNORED

House Of Cards


3opge

Recommended Posts

а и + најближе што смо сазнали (ако ми није нешто промакло) је да рејчел машта о великим градовима, а на крају некако се испостави да је у санта фе-у, имам утисак да су и снимили нешто о томе како је то сазнао, али да су на крају одлучили да је мање ретардирано да прескоче тај део

Link to comment
  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    60

  • Lrd

    38

  • MayDay

    34

  • MancMellow

    28

Pa kao, Rejčel jeste maštala o nekim tamo drugim gradovima, ali njena devojka je imala konkretnu fantaziju o nekoj pustari, klisuri, šta li je već, u blizini Santa Fea. Naravno, taj detalj je podelila sa lukavim hakerom™ u sred razgovora na temu AIDS-a :isuse: I onda se on usredsredio na saobraćajne kamere u tom gradu, i eto, face recognition match. 

 

Inače, dok je tražio njeno lice po svim mogućim shitty kamerama iznad pešačkiš prelaza, video feed sa svih njih mu je ubrzano bljeskao po ekranu. (Jer je taj prikaz efikasno korišćenje FBI superprocesora, naravno.) A onda mu iskoči poruka da je prekoračio dozvoljen bandwidth, pa mora tajno da pređe na kolezin terminal. Pošto on valjda sve te pentabajte video materijala downloaduje na svoj terminal i tu ih lično analizira :lol:

Link to comment

Završio jutros sezonu, nisam uopšte zadovoljan. Imam utisak da je ovo filler sezona koja povezuje neke bitnije, ko što mnoge serije imaju filler epizodu ili dve u sezoni. Bilo je za očekivati, zbog postavke priče, da ova krene sporije, pošto je u prvoj jurio vice-P a u drugoj P poziciju, a ovde je tu gde je, ali ovde se baš ništa konkretno nije desilo, nigde trilera, nigde napetosti i onoga što te je teralo da gutaš epizode prošlih sezona. AmWorks je probao pa ništa, UN misija pokušana pa ništa, sa Rusima se malo cimao pa opet ništa posebno na kraju, onaj pisac, žali bože njegovog screen-timea, ništa, i naravno kurva, najgluplji podzaplet ikada, boguhvala pa je sa tim završeno.

 

Najbolji trenutak mi je kad je Dag počeo da radi za Danbarovu, naslućivao sam da to radi kao serbian-double-jew-blufftm, ali ipak može da ode na obe strane i ne znaš to za sigurno...do čitave dve epizode kasnije kada ti sve kažu. A šteta, mogli su da voze do kraja na tome.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ako lepo razrade sukob FU i Claire, sledeca sezona moze biti odlicna.

Mada, kako rade u poslednje vreme ne bi me cudilo da sledeca sezona pocne tako da Claire izlazi iz Bele kuce dok je ovaj posmatra, zatvara vrata, okrece se, otvara vrata, kaze:"I 'm back" i nastave sa kampanjom zajedno.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Meni je skroz ok, mnogo bolja od druge, prva mi je solidno iščezla iz memorije...

 

Zato ću samo da pomenem da im onaj Meechum apsolutno ne liči na bodyguarda. Ne stoji kao bodyguard, ne kreće se kao bodyguard, ne priča kao bodyguard. Samo se klatari okolo kao neki stoljetni batler. Koliko je teško da bar prekrstiš ruke kao svaki jebeni statista u kadru?

 

Jbt Vini, na šta ti obraćaš pažnju.. Valjda su trebali da unajme nekog Švarcnegera sa 100 tona mišića i u tetovaža.. Pa nije to Srbija da su Bodigardi polu kriminalni ološ iz teretane koji nije u stanju ništa drugo da radi. Ne priča kao bodygard? Šta treba da priča bodygard predsednika osim yes  sir right away sir... 

 

Navukli ste me da i ja odgledam do kraja, i nije nešto. Nadao sam se od početka da Claire ima lične političke ambicije, tj. da u glavi odavno drži ideju da kad Frank ispuši ona par godina kasnije može da krene samostalno u kampanju (da li za predsednicu ili za nešto drugo) pošto je očigledno mnogo popularnija. To bi bio dobar način da se objasne istupi kao onaj u Moskvi, kad je dozvolila liku da se ubije a onda napušila Putina da bi sebe eksponirala, makar po cenu da mužu pokvari značajan dil... ali ništa od toga, ispada da mu je u stvari bila sasvim lojalna, samo je na kraju odlučila da više ne može da ga podnese na ličnoj osnovi :blink:

 

Gurao je neuspešni sumanuti plan kojim je hteo da ukine penzije i zdravstveno da bi mogao da otvori državna radna mesta, jer je to (nekako) budžetska ušteda - fail. Gnjavio oko mira na Bliskom istoku - fail. 

 

Kler nije istupila u Moskvi sa nekim namerama, osim što je želela dotaknuta pričom i sudbinom onog geja moralno da istupi.

 

Plan nije neuspešan, delovalo je u Vašingtonu, sjebao ih je uragan koji je sredstva preusmerio ka sebi, posle bilo kasno /barem su tako predstavili/, kongres posle nije imao para za am works, a ni sam FU. 

 

Iako mi je sezona skroz zabavna, neke stvari mi i dalje smetaju manje ili više. Geneza njihovog odnosa je dosta slaba. Svi dijalozi koji se tiču Frenka i Kler u sezoni i njihove lične priče staju u 10 puta manje vremena nego cela Dagova potraga za Rejčel na kraju. Pa kao obnove zavete, ali i dalje spavaju odvojeno. Njihovi dijalozi se i u privatnosti odvajaju kao da su pred milionskim auditorijumom, kao da su upaljene kamere i kao da je službeni jezik jedini prihvatljiv. Razumem da u brak u velikoj meri jeste motivisan karijerama, ali preterano je sterilan a samim tim težak za prosečnog gledaoca da se dublje poveže sa likovima. Reći ću takođe nešto što sam rekao posle prve, Spejsi mi na momente preglumljuje, ne sviđa mi se prenaglašen naglasak kojim govori, jednostavno mi se ne sviđa preterano. Isto tako ne znam što komentarišete bilo šta posle par epizoda, neko reče da je on sad kao mr nice guy, do kraja sezone, mislim da mu je svaki gledalac okrenuo leđa, ispao je šljam prema svima čak i van granice zdravog razuma u poziciji u kojoj je - mislim na napušavanje Remija i Džeki Šarp, kao i ono podmuklo spuštanje Džeki u debati.  

 

Kraj mi je dobar. Očigledno se opustio u svom autoritetu i pao je na svim poljima. Kler, Džeki, Remi. Cenim da će Kler da krene sa svojom karijerom, suviše je bitan lik da bude na margini i da gledamo kako sedi kući dok traje proces rastave ili Frenkovo nagovaranje da je bela kuća bitnija od njih i blabla.. Dakle, solidan kilfhenger, taman da naredna 2 dana umesto dan mislimo o tome. :)

 

Sve u svemu, zadovoljan viđenim, zabavno je, priča dinamična, ima nešto obrta i tenzije, sasvim dovoljno za zabavu.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Vidi se da je tehnicki prejako odradjena serija, zanimljiva prica i glumci su brutalni, samo sto nisam mogao da pretrpim prvih par epizoda koje su mi PRESPORE, nadam se da kasnije postaje mnogo uzbudljivija... ili ne?

Link to comment

konačno zavrsih i treću sezonu. sunce ti jebem koje je ono djubre od serije postalo. kao da je parodija na prvu sezonu. mislim druga je bila lošija ali bar solidno gledljiva, ovo je jednostavno zaglupljuce mučenje.

 

nastavak hejt ranta sutra kada se naspavam...

Link to comment

Izgubili su malo na oštrici, svi glavni likovi. Pogotovo Kler i Remi. Kapiram da je neko rekao, "e, dobro, aj sad prikažite malo ljudsku stranu", pa je negdje morala da se uspostavi ta ravnoteža kako serija ne bi potpuno izgubila kontakt sa realnim, mada, ja je od početka nisam ni posmatrao na taj način.

 

Epizodne uloge su, pak, najbolje do sada. Mikelsen razbija, baš kao i pisac biografije. Neko pomenuo Zoe..? Nemojte, molim vas. Najslabija karika u serijalu. Posmatrano sa ove distance, zamišljam koliko bi bolja serija bila da nije bilo te jedne scene u metrou.

 

Da, i ovo ogoljivanje Frenka u poslednjoj epizodi je sjajan momenat.

Edited by keitel
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...