Jump to content
IGNORED

House Of Cards


3opge

Recommended Posts

  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    60

  • Lrd

    38

  • MayDay

    34

  • MancMellow

    28

  • 1 month later...

e, odgledalo se i ovo (kao i uvek -- kasnim i ko zna da li će iko hteti da priča sa mnom :D ali nema veze)

 

i sve u svemu, hm™

 

mislim, glumci su super, gluma je super, zanimljivo je dok se gleda, ali s obzirom da se sada zna da će Kevin Spejsi da razjebe sve i svakoga u roku od najviše 24 sata i da će sve moguće i nemoguće kockice i verovatnoće da se pre ili kasnije poslažu u njegovu korist, kao i da su svi drugi glupi kao dupeta i podložni manipulacijama, nekako više ni nema napetosti

 

osim ako u trećoj sezoni ne padne 1 kvalitetan pad

a ako ih i u trećoj sezoni bude išamarao sve redom serija će suštinski biti sranje i pored nekoliko nesumnjivo kvalitetnih aspekata

Link to comment

i da, u prvoj sezoni je bilo ok, zeznuo je razne neke manje-više nebitne likove + onog narkomana, e onda u drugoj ajd što je razbucao novinare i novinarčiće (mada je ono u metrou već bilo glupavo, ona umesto da se malo pritaji i razmisli kako i šta dalje ona navalila ko muvetina "reci mi, reci mi" a on joj rekao™, i posle niko ništa da ne posumnja, sve je kao čisto ko suza, sve u svemu blezvezle), nego je uspeo i matorog bogataša i predsednika i njegovu ženu i onu što se smuvala sa crncem i apsolutno sve žive :yawn2:

 

a i ženica mu

 

nego ponešto mi baš i nije bilo jasno:

- zašto je zapravo napujdala predsednikovicu na onu Kristinu? da bi tako izazvali bračne probleme pa preporučili psihića?

ili čisto jer je tako u mogućnosti?

- zašto su sjebali onog fotografa? on je lepo kao pravo poslušno kučence odmah pristao da kaže da nema pojma ništa o onoj slici (ok), a ona onda posle ispričala sasvim drugu priču, on se začudio a ona mu pretila (wtf?!?!?!)  (meni sve to kompletno bilo glupavo al možda sam ja i naivna, možda to ima neku funkciju)

- zašto i kako se tačno pojavila ona nacistkinja istražiteljka? zbog Kineza i kockarnice? i zašto jebilo  toliko jebeno strašno što je predsednik išao u bračno savetovalište i što je su on i/ili žena popili neki lek?!

Link to comment

E, sve bravo, Hjorton. Neko je negde nekad lepo rekao: House of Cards deluje kao dobra serija, ima sve elemente da bude dobra serija, ali nije.

 

edit: A za ove detaljnije zamerke, ima ovde na temi Vinijevih slomova. :D Užas i besmisao sve, a i ona trojka sa bodigardom, uopšte mi nije jasno čemu to služi, a ženica™ je jedan od najvećih fejlova. Od loose cannona u prvoj sezoni i jakog lika, dobili smo ovu tapetu što je "vrat kuće" i služi samo da podrži mužića.

Edited by Lrd
Link to comment

Naravno da je sve glupavo, npr. to što su bezveze drkali sasvim kooperativnog fotografa je zato što su hteli da nam još jednom pokažu koliiko je bračni par muahaha malilciozan.

 

Meni je najviše ostalo u pamćenju da potpredsednik Amerike ne može da završi Kinezima tender za izgradnju tamo nekog mosta, nego mora da cima predsednika lično :isuse: I da je neviđeni skandal što je Sheldon Adelson™ kroz neki kazino muljao kineske pare da finansira izbornu kampanju, pošto u kristalno čistoj USA politici prosto ne postoje savršeno legalni mehanizmi podmićivanja :isuse:

 

Ovo poslednje je, sad kad razmislim, možda i najgluplji plot point ikad viđen na TV-u.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

a i ona trojka sa bodigardom

 

e a to mi je bilo presmešno :lol: a čak sam u jednom momentu pomislila da su se to svi prepili pa neko halucinira :lolol:

Naravno da je sve glupavo, npr. to što su bezveze drkali sasvim kooperativnog fotografa je zato što su hteli da nam još jednom pokažu koliiko je bračni par muahaha malilciozan.

 

pa totalno bezveze, mnogo bi jači i njihovi karakteri bili da se samo videlo koliko on nju sluša a ona njega samo iskorišćava

što se videlo i ovako ali bi bilo mnogo bolje da je na tome i ostalo + da se nisu posvađali nego da je on ostao još uvek kao tako neki kad joj nekad opet budu trebali neki novci ili se posvađa s mužem uskočiće mu opet malo u krevet a on će biti sav srećan

a ovo je baš bilo wtf

 

a i ženica™ jeste mnogo bolja bila u prvoj sezoni, furala je neki svoj fazon, a sada je samo podržavala mužića + bila dosta često totalno bespotrebno zločesta (fotograf, a kao što rekoh ni ono sa Kristinom mi nije jasno čemu je konkretno služilo)

 

 

a i sve to sa Kinezima, ako je zbog toga došla ona naci-istražiteljka nije mi baš jasno, a tek pogotovo da je predsednik srušen jer je popio lek :lolol:

Link to comment

Preterujte. Čitajući topik može se pomisliti da je ovo najgluplji serija ikad.

 

Okej. Svakako da je serija gledljiva, da ima dobrih momenata, naročito produkcijiskih (muzika, kostim, scena), glumci se kreću u rasponu od korektnih do odličnih, ali na osnovu toga kako se prodaje, odnosno da je pametni politički triler, onda jeste jedna od najglupljih ikad™. Jer ja koliko god da se trudim (svih šest do osam sekundi) ne mogu da se setim da je neka serija bila politički triler a da je imala ovako tupav i besmislen zaplet.

Link to comment

Preterujte. Čitajući topik može se pomisliti da je ovo najgluplji serija ikad.

 

Paaa... ona prica sa impicmentom predsednika ulazi u rang najglupljih ikad. Gledacu i trecu sezonu zbog Spejsija ludog. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...