Jump to content
IGNORED

House Of Cards


3opge

Recommended Posts

Jbt Vini, na šta ti obraćaš pažnju..

Na sve, da vi ne bi morali -_-

 

Valjda su trebali da unajme nekog Švarcnegera sa 100 tona mišića i u tetovaža.. Pa nije to Srbija da su Bodigardi polu kriminalni ološ iz teretane koji nije u stanju ništa drugo da radi. Ne priča kao bodygard? Šta treba da priča bodygard predsednika osim yes  sir right away sir...

Da, bodigard treba da izgleda kao bodigard, a ne kao priučeni policajac sa ulice (što Meechum i jeste, iz neobjašnjivih razloga). Da, treba da govori yes sir right away sir, a ne "Ej ti, pisac, nemoj slučajno da si mi ocrnio gazdu, jel' jasno?"

 

Kler nije istupila u Moskvi sa nekim namerama, osim što je želela dotaknuta pričom i sudbinom onog geja moralno da istupi.

Znam, zato je i tako bedna cela "obesio se da ga ne izbace iz zatvora" pričica. Ponadao sam se da se tu krije nešto više, ali uzalud.

 

Plan nije neuspešan, delovalo je u Vašingtonu, sjebao ih je uragan koji je sredstva preusmerio ka sebi, posle bilo kasno /barem su tako predstavili/, kongres posle nije imao para za am works, a ni sam FU.

Delovao u Vašingtonu, uragan preusmerio sredstva :isuse: Da takvu glupost pokuša da progura bilo koji američki predsednik, visio bi sa prve bandere na Terazijama Pennsylvania Avenue u roku od odmah. Da ne živimo u istoj državi, poželeo bih da ti vlast ukine penziju i zdravstveno da bi plaćali subvencije za zapošlččjavanje nezaposlenih, pa da vidim kako bi ti se svidelo... ovako neću :P

 

Ali da se ne ponavljam, sačekajmo da *edited by mod preuzme hejtersku smenu.

Link to comment
  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    60

  • Lrd

    38

  • MayDay

    34

  • MancMellow

    28

Sa zadovoljstvom koelga Vini.

 

Ono sto mi smeta je to sto kada se pogleda serija u celini, deluje kao da su angazovali 3 razlicita pisca koja se medjusobno ne poznaju i svakom dali da radi po jednu sezonu. Prvom rekli da napravi pricu o zajebanom spletkarosu iz kongresa koji bi da postane VP, drugom rekli da je serija o namazanom VP koji hoce da postane kalif umesto kalifa a trecem  dali da radi seriju o predsedniku Amerike i da bude sto vise referenci na RL. I svima rekli da je to sto pisu prva sezona. Posle dosao producent procitao sva tri scenarija i tek ovals povezao krajeve tako sto je u startu druge sezone maltene razjebao celu redakciju uz pomoc javnog prevoza, obrazovnog i KP sistem. U trecoj amnestirao Tuska koji je casno podneo poraz i otisao da davi pticice a otkacio predsednika toliko da se vise nije ni pojavio makar da mu da neki savet a Kinu resio da ignorise.

 

Sto se tice same trece sezone to zaista izgleda kao parodija. Kler je na silu ubacena u UN jer nisu mogli da smisle krsten zaplet za nju pa ono, aj neka bar sedi tu uz Frenka i neka petlja sa Rusima. Bukvalno su je od njemu ravne napravili na nesposobnu placljivicu koja ne zna sta hoce. Malo bi da je bije, ali kada on zaista postane nasilan onda pobege. Hoce i ona da se pita iako i sama priznaje da nije dorasla tome i da nikad svojom zaslugom ne bi postala UN Ambasador ali joj smeta sto mora sve preko njega. Ali potpuni vrhunac  je  epizoda sa gej aktivistom koji se ubije sto njoj izrazito tesko padne, verovatno zato sto su joj Men in Black isprali mozak izmedju sezona pa je eto zaboravila da joj je muz roknuo i novinarku i onog nesrecnog kongresmena kome se vise ni imena nesecam. Jebo mir u svetu, resenje za Jordan Valley ona ce kao UN ambasador da kaze sta misli o zlom Putinu gde maltene njen PMS utice na globalnu politiku.

 

 

Pa onda vaskrsli Dag kojeg su cuvali za mega preokret u zadnjoj epizodi gde se mi sokiramo njegovim vracanjem Frenku. Tacno se vidi da nisu znali sta da rade sa njim do tada pa su ga seljakali iz price u pricu, 3 epizode se oporavlja i muva trenerku, 3 epizode sa familijom, 3 epizode petlja sa Danbar a jos dve ganja nebitnu Rejcel. I sve to za dzabe. Pa onda ono da kao CoS ode na 5 dana pred najvaznije caucus da se igra Bonda jureci hakere i bivse kurve od Karakasa do Santa Fea dok se Predsednik kolje za .5%

 

Pa zatim nebitna Rejcel/Kasi koja je bila nebitna i u prvoj sezoni ali eto moze da naudi svima jer bese zna da je pokojni kongresmen koji je rekao da vise ne pije, ipak pio i pojebao se sa njom. To je ako me secanje sluzi njena velika tajna koja ugrozava sve? I onda onaj predosadni put kombijem gde Dag maltene telefonira da je dosao u grad da nekoga ubije. Kupuje beli kombi, krec, loptu i kopa rupu u sred kamenjara (iako pre par meseci samo nije mogao ni da hoda) pa onda hoce da je ubije, pa nece, pa hoce, pa nece. I onda smo mi kao iznenadjeni sto ju je ubio.

 

Pa onda cela plejada nebitnih likova za koje nas nista ne veze a eto pojavljuju se nicim izazvani i zauzimaju ogroman prostor u seriji kao sto Gavin haker koji jedva pobegne od FBI i odmah resi da ih ucenjuje i trazi isti deal i za cupavog drugara, Dzeki i Remi gde se naizmenicno smenjuju ulogama zajebanog politicara od karijere i osobe kojoj je porodica ipak na prvom mestu, onda onaj potpuno nebitni par novinarka i one hit wonder pisac koji apsolutno nicemu ne sluze sem da zaglupljuju seriji, pogotovu on koji se tu preganja sa predsednikom Amerike i u 3 recenice ubedi Prvu damu da je vreme za razvod. Da i ne spominjem cameo za Pussy Riot i onog mucenika sto je pravio rebarca a sada je avanzovao u mudru starinu u najavi.

 

Ako izbacimo sve te sapunjarske gluposti i hoce li ili nece da se smuvaju ono sto ostaje od ove sezone je Putin dvometras koji ubija svoje vojnike, krlja se sa prvom damom i ubacuje im bracne zvrcke i Frenk Andervud koji je eto mogao da obezbedi kandidaturu samo da se nije drao na Dzeki i Kler.

 

Iskreno mislim da gluplje od ovoga ne moze (mada to sam mislio i posle zatvorske epizode pa su me demantovali) tako da cu gledati i narednu sezonu za koju ostaje nada da necemo morati da ispratimo bas svaku drzavu u kojoj radi kampanju i da ce u narednoj sezoni doci do tih prokletih izbora i da nece ovu Dunbar razvlaciti bas kroz celu sezone. Mada po dosadasnjem iskustvu u narednoj sezoni Frenk uvodi Marshal Law, tako da izbori i sve ostalo vise nije ni bitno jer se sada bori se protiv ISISa kog su preimenovali u SISI, Putina vise nigde nema, a Kler se vraca u Belu kucu na polovini druge epizode odlucna u nameri da se ostvari kao majka.

Link to comment

a nema sanse :D

 

ukratko, Underwood postade 1 good guy (nemam nista protiv principijelno, posto, jelte™ obozavam Spaceyja), ali nije u duhu serije

 

Njen lik su tek unakazili, od leda ostade voda u gasovitom stanju

Link to comment

Nisam ti ja easily impressed kao Mau, mene razduševe samo čaršafi™ kao onaj gore. Apply yourself!

Vinki, ti znas da ja imam tremicu od tebe. Kupila sam da citam Inkala prvi put i zivotu i razmenila bih uskoro utiske, ali se plasim kako ces da reagujes.
Link to comment

Vinki, ti znas da ja imam tremicu od tebe. Kupila sam da citam Inkala prvi put i zivotu i razmenila bih uskoro utiske, ali se plasim kako ces da reagujes.

Nemo' bre da se plašiš, biću nežan:

funny-pictures-auto-448050.jpeg

 

Po pitanju Inkala sam prilično ambivalentan, nit' mi smrdi nit' miriše, tako da nisi ni u kakvoj opasnosti.

Link to comment

tako da cu gledati i narednu sezonu

 

Posle svega napisanog, ovo govori najviše o seriji. Gluplje ne može, ali čovek će opet gleda, znači da je serija gledljiva i pored svih mana :P

 

 

Da, bodigard treba da izgleda kao bodigard, a ne kao priučeni policajac sa ulice (što Meechum i jeste, iz neobjašnjivih razloga). Da, treba da govori yes sir right away sir, a ne "Ej ti, pisac, nemoj slučajno da si mi ocrnio gazdu, jel' jasno?"

Jbg, prvo si rekao da ne priča ništa, a sada je progovorio jednom duže od dve reči i odma problem... Pri tom, to što mu je rekao može da se protumači i kao pretnja, a ne čit čet.

 

Delovao u Vašingtonu, uragan preusmerio sredstva :isuse:

Pa čekaj, zar nije bila cela drama oko potpisanog papira zahvaljujući kome je kongres dao 10 milijardi za uragan, pa kada se ispostavilo da je isti fake, uradili su sve što mogu da ponište potpis. Ne znam što, ako ne da te pare ostanu za AW. Sad, kontam da bi opet morao da traži pare od kongresa, al tako su predstavili.

Link to comment

Ne znam o kakvom papiru pričaš, pare za uragan i ostale nepogode se redovno namenski odvajaju u fondove FEMA (Federal Emergency Management Agency), ali je El Prezidente odlučio da tu agenciju očerupa da bi samo na nivou Vašingtona izbrisao pomahnitalu nezaposlenost od 1%, što je već dovoljno sumanuto. (Kad je uragan došao, iz Kongresa su ga ucenjivali da će da odobre dodatne emergency pare tek ako ukine AmWorks, što je bilo prvo protivljenje toj ludačkoj samovolji.) Na federalnom nivou FU planira da uradi isto sranje, samo sa penzionim i zdravstvenim fondovima - dakle, opaliće executive order kojima se uzimaju pare koje ljudi i njihovi poslodavci odvajaju decenijama unazad, i spizdiće ih da otvori nove državne poslove, kao i da subvencioniše nova radna mesta u privatnom sektoru.

 

I sa tom "You are entitled to nothing" pričom ide u kampanju, ej! I ljudi se lože da glasaju za njega jer ima lepu ženu, nema veze što ih besramno pljačka. Pa ni u crtanom filmu to ne bi moglo.

Link to comment

Hoćeš da kažeš da je prosto nemoguće da političar na vlasti kara ružno narod da bi uradio ono što želi od sistema i da bi se time upisao u istoriju? Jesi upalio TV u skorije vreme, pogledao neke, bilo koje vesti? :D

 

U prvoj/drugoj epizodi fino objašnjavaju zašto on tera svoj plan - penzioni i socijalni sistem je neodrživ, iz godine u godinu jede sve veći deo budžeta i za nekih 20 godina bi svejedno bili primorani na to. Bar je tako objašnjeno u seriji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...