Jump to content
IGNORED

House Of Cards


3opge

Recommended Posts

  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    60

  • Lrd

    38

  • MayDay

    34

  • MancMellow

    28

Ja sam snimila telefonsku sekretaricu od reči do reči kao što ima Kler u prvoj sezoni. Ono kada je Frenk tražio dok je bila kod brkate suklate™ u NYC, pa se nije javljala.

 

Inače, sjajna joj je teget haljina sa asimetričnim dekolteom tokom intervjua. I bade-mantil. I siva pamučna haljina s početka.

 

Manje više joj je sve sjajno, ali ja je preferiram u crnom. <3

Link to comment

Nisam hteo da vam pišam po bonfire, ali sad sam odgledao do kraja i ne mogu da odolim - ovo već boli koliko je glupo.

 

Francisov cunning plan u poslednjoj epizodi kojim namerava da konačno obrlati Kljovu™ i Predsednika je nešto najjadnije što sam video na televiziji, a ja se ponosim činjenicom da sam uspeo da odgledam nekoliko epizoda 24 od početka do kraja, pa vi vidite koliko je jadno. Eeeej, poslaću mu suzno pismo i priznanje koje bi moglo da ga izvuče, a zauzvrat tražim samo da zaboravi da sam mu svo vreme radio o glavi, da odjebe svog patrona koji je u idealnoj poziciji da ga pokopa, da ukratko izvrši politički harakiri. Pa na to... na to ne bi ni GWB pristao. Na to ne bi ni poslednja budala pristala. Efikasnije bi bilo da mu je samo poslao svilen gajtan i nadao se da će ovaj da se autoerotski uguši.

 

Drugo, super je ova fantazija po kojoj je pozicija VP apsolutno ništa, nema nikakvog uticaja i ne može ništa da završi bez predsedničkog aminovanja, dočim je pozicija VD predsednika do sledećih izbora na kojima realno ne bi uzeo ni 5% electoral votes zbog direktne umešanosti sa aferom koja je oborila prethodnu administraciju. Šta će mu takva vrsta moći, da sedi u nešto udobnijoj fotelji godinu-dve a onda da izgubi sve? Naravno, sledeća sezona može prosto da zaboravi sve što se dešavalo u ovoj, isto kao što je ova zaboravila prethodnu, Jedi handwave...

 

Treće, afera koja je izazvala impeachment je prava smejurija. Kao, pokreće se congressional inquiry oko Kineza koji su gubili pare u nekom tamo kazinu, čiji je vlasnik onda pravio political contributions za obe stranke, wooow, kakav povod! :Hail: A onda ta moćna istraga nabasa na činjenicu da je predsednik išao na marriage counciling, oh noes, a onda da su njegovoj ženi prepisivane pilule za smirenje, GTFO, čudo ga nisu obesili na Terazijama posle takvih nedela.

 

Za kraj, Doug-Rachel sidestory je strahovito naporan za gledanje i nije vodio apsolutno ničemu. Kao, ona je važna zato što zna da je Doug (dakle član Francisove ekipe) nju unajmio da onom kongresmenu Rusou sjebe trezvenost u nekom tamo hotelu. Wow, to sve dokazuje! I da je FU radio za i protiv Rousseauauaua, verovatno i da ga je posle svojeručno ubio na onom parkingu. Call-girl Rachel je toliko supervažna da nemam reči, prosto zapanjuje činjenica da je Doug držao na kratkom lancu umesto da joj dodeli betonske cipelice. Ili prosto da je izignoriše jer nju niko nikada neće pitati ništa o FU, niti bi znala šta da kaže čak i da je neko pita.

 

Izvinite što ne mogu rečitije da opišem koliko je ova sezona podbacila, ali words fail me. Nema nikakvih redeeming qualities, prosto ne znam zašto sam gledao.

 

Inače, sjajna joj je teget haljina sa asimetričnim dekolteom tokom intervjua. I bade-mantil. I siva pamučna haljina s početka.

 

Ah, pa da. Onda ništa.

Link to comment

I ja sam prilično popizdela nakon što sam odgledala ovu sezonu, najviše zbog prvog, pa onda i trećeg. Drugo i četvrto je utemeljeno u motivacijama likova (Frensis voli da ispituje dokle može da manipuliše i da se igra, ne može on da se smiri i zadovolji VP pozicijom; ovaj njegov je zaljubljen u onu pa je zato preživela) i može da mi se sviđa ili ne, ali nije baš toliko glupo. Umorila me serija, do samog kraja sam očekivala makar neki ozbiljniji izazov Frenku, makar neki koji nije rešio za par sati/dana.

Link to comment

Hvala vam, Vini i Tazzo. Vi imate mozga i pratite finese američke unutrašnje politike i isto vam je debilno kao i meni laiku. 

 

In your face, Manc! 

 

edit: Vini da se ne trudi da odgovara jer je reportovan za 24. :mad:

 

edit2: zaboravih da kažem, povraćalo mi se od pominjanja Flojda, njegove veštine i cele te inkorporacije Flojda u hipermejnstrim.  :puke:

Edited by Lrd
Link to comment

Nisam ni ja nikakav ekspert za američku politiku, ali ono su osnovne stvari. Ljudi imaju sistem koji se zasniva na tome da može ko god hoće da kanališe pare kom god hoće političaru kroz tzv. Political Action Comittees (PAC), i to se radi ne lopatama nego bagerima. Svi za to očekuju i dobijaju određene protivusluge, i niko bitan sa tim legalizovanim podmićivanjem nema problem. Ideja da bi se digla kuka i motika zato što je jedan finansijer demokrata odlučio da počne da finansira i republikance, a pritom zarađuje pare od Kineza, to... ja nemam reči. To je ne samo fantazija, nego fantazija bez ikakvih osnova u realnosti. Utemeljeno u stvarnom svetu otprilike koliko i Game of Thrones.

 

Ono sa strategijom za navlačenje predsednika čak i nema veze sa politikom, prosto je logički neodrživo. Čovek je najzad provalio da mu Francis radi o glavi, shvatio koliko je ovaj opasan, prekinuo sav kontakt... a onda mu ovaj šalje priznanje i nekakvo lažno izvinjenje u pismu, da bi Predsednik rekao "OK, sad ću da ga primim nazad, radim sve što mi on kaže, odjebem glavnog finansijera i jedinog čoveka čije svedočenje može da me sruši s vlasti i ostavi ovog spletkaroša na čelu države, a pismo koje bi navodno razotkrilo Francisa neću ni da upotrebim." :blink: Na kojoj to planeti?!

Link to comment

Nisam ni ja nikakav ekspert za američku politiku, ali ono su osnovne stvari. Ljudi imaju sistem koji se zasniva na tome da može ko god hoće da kanališe pare kom god hoće političaru kroz tzv. Political Action Comittees (PAC), i to se radi ne lopatama nego bagerima. Svi za to očekuju i dobijaju određene protivusluge, i niko bitan sa tim legalizovanim podmićivanjem nema problem. Ideja da bi se digla kuka i motika zato što je jedan finansijer demokrata odlučio da počne da finansira i republikance, a pritom zarađuje pare od Kineza, to... ja nemam reči. To je ne samo fantazija, nego fantazija bez ikakvih osnova u realnosti. Utemeljeno u stvarnom svetu otprilike koliko i Game of Thrones.

 

 

Ma daaa, nema veeeze sto se pare nigde ne vide, sto je novac nelegalan, od stranaca...  :ajde: 

 

Nego - bold. Pa da zavrsimo pricu. Ima dovoljno drugih topika gde razbijam glavu o politici, ovaj mi deffo ne treba. 

Link to comment

pogledao sam deo prve sezone.

 

naracija je prevod serije za debile,  a svako ko misli da onako naivno funkcionišu pregovori i odnosi očigledno nije radio ništa ozbiljnije u životu od komentarisanja na forumima.

parks & rec je iskreniji umetnički poduhvat od ovoga

 

odgledaću do kraja verovatno, al ovo je daleko od neke genijalnosti

Edited by Ravanelli
Link to comment

Kad bi neko samo preslikao od reci do reci kako stvarno izgledaju politicki/diplomatski pregovori izmedju dve strane to verovatno niko ne bi gledao. 

 

To jest, ajde, gledao bi, ali prilicno ogranicen broj ljudi. 

Edited by MancMellow
Link to comment

slažem se. zato i da se život opisuje u muzici sa ispravnom analizom šta se dešava to bi slušao jako mali broj ljudi i zato imamo turbo-folk

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...