Jump to content
IGNORED

House Of Cards


3opge

Recommended Posts

  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    60

  • Lrd

    38

  • MayDay

    34

  • MancMellow

    28

Ma daaa, nema veeeze sto se pare nigde ne vide, sto je novac nelegalan, od stranaca...  :ajde: 

 

Čoveče, ideja da Kina mora da kanališe pare kroz neki tamo kazino da bi izvršila uticaj na američke političare je neopisivo glupava. Ideja da milijarder Tusk nema svoje pare kojima bi savršeno legalno finansirao koga god hoće, nego mora da se oslanja na kineske kockare da namerno gube velike sume u indijanskim kockarnicama je još gluplja. Ideja da bi američki kongres junački pokrenuo istragu da uđe u trag tom polulegalnom finansiranju na osnovu nabačene, ničim dokazane tvrdnje neke noname novinarke je vrhunac gluposti.

Link to comment

Manc, deluje mi kao da si se smorio, što je okej, ali bih samo hteo da naglasim da sam ja samo hteo da shvatim šta se tu tako događa. Shvatio sam otprilike sve ispravno, samo mi je neverovatno da je TO vrhunac spletkarenja u američkoj unutrašnjoj politici. Nekako mi je baš...slabo. Kako god da ga okreneš. Eto, samo to, nikakvo prepucavanje i podsmevanje, ne ljuti se. :)

Link to comment

Veliki propust je sto je predsednik Amerike predstavljen kao neki dobrocudni tupan koji moze da se prevesla kako hoces. Epizoda sa pismom na kraju je smehotresna i iako svo vreme preterano lako izgledaju Frankove manipulacije ozbiljnim igracima, ovo je bas pisanje po inteligenciji gledalaca. Moralo je to pametnije da se napise. I generalno, serija je po meni dozivela ozbiljan korak nazad u drugoj sezoni, malo koji subplot je sljakao i dovrsen kako treba, iako nekako drzi saspens i lagano se gleda, kao da se na kraju sve lenjo zatvori.

 

Duog - Rachel prica sa druge strane je posluzila za predstavljanje Stamperovog lika i to mi je jedna od uspesnijih stvari u drugoj sezoni. 

Link to comment

Veliki propust je sto je predsednik Amerike predstavljen kao neki dobrocudni tupan koji moze da se prevesla kako hoces.

to je zato što serija sve vašingtonske likove predstavlja ili kao surovo pragmatične predatore ili kao naivne tupadžije koji su plen ovima prvima. živo me zanima da li postoji iko ko je ovo odgledao i u bilo kom trenutku se brinuo za uspeh bilo koje od Andervudovih šema. al dobro, rekli su publici u prvoj epizodi FU i to je otprilike to.
Link to comment

prevesla da, ali na kraju, uz malo više muke. ali da, guilty as charged. možda sam zaboravila prvu sezonu, ali čini mi se da je bila uzbudljivija (a zapleti elaboriraniji) ako ništa drugo.

Edited by tazza
Link to comment

Veliki propust je sto je predsednik Amerike predstavljen kao neki dobrocudni tupan koji moze da se prevesla kako hoces.  

 

Da, uglavnom su to genijalci. 

 

And now, watch this drive...

 

 

Što se tiče pisma - prenebregava se jedno, rekao bih. Čovek ne može da bude siguran da ga ovaj vesla svo vreme. On sumnja, ali ne može da ima 100%an dokaz da mu ovaj radi o glavi, zato i pismo može ali i ne mora da ima neku težinu. Na kraju jednostavno nije imao izbora, u prirodi je čoveka da se hvata za slamku, a njemu je stari dobri Frenkov "vip" sve što je bilo preostalo na kraju. Drugim rečima, moš misliti, pismo, potez očajnika i to je to. A očajnici upravo to i rade, jadne i očajne stvari.

 

Sezona mi je inače lošija (ali ok i gledljiva), ja sam nekako zgotivio predsednika, valjda mi ga bilo žao i bilo mi je drago kada je Frank na kraju prvi put iskazao strah i nesigurnost. Jel Dag muerto ili ne? Sumnjam... Ne želim nešto preterano da se upuštam u analize, pa šta treba, da završim ko Vini... :) Rasplet je možda i mogao biti bolji, od očajnika koji piše pisma, ovaj je završio na mestu najjačeg čoveka na planeti a bez da se išta konkretno nije desilo i to prouzrokovalo, kontam da je to moglo a možda i moralo bolje, al ajde.

 

A niko ne spominje 3some, a?  :naughty: A Džeki pamtim i iz Deadwooda, jedva sam čekao da je Šerif Olifant opajdari, lepo je videti je ponovo u akciji, ima u njoj nešto seksipilno. 

Link to comment

pogledao treću epizodu prve sezone. ne mogu više.

 

 

scenarist/kreator zamisli neki ne naročito pametan i nerealan redosled događaja i onda ređaju najfejk dijaloge da bi došao do zacrtanog.

inače lakoća sa kojom spejsi deukseksmakinuje sve je jebeno odbojna.

dijalozi i odnos između wrightove i one kašljucajuće azijatkinje je oduran

Edited by Ravanelli
Link to comment

Evo ja zavrsio drugu sezonu i svidja mi se. Vidi se da su usli sire u pricu nego li u prvoj sezoni, vise je subplotova (neki slabiji neki jaci) sira je slika i dosta likova je bolje razradjeno.

 

ono sto je po meni potpuno nepotrebno je onaj momenat jebanja sa Micamom a i cini i se da je muceni Dag najebao samo radi fore da svako malo malo mora da umre neki bitniji lik.  Mada je taj plot sa skrivenom bivsom kurvom sada hriscanskom lezbejkom bio do jaja razvucen i nepotreban.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...