Jump to content
IGNORED

House Of Cards


3opge

Recommended Posts

Vidi, da ne ubacujem odgovore u spojler mrzi me da se preganjam - ja kad hoću da gledam seriju sa dobrom glumom i sa suspense-om volim upravo ovako nešto, a kad hoću real politics, onda čitam nešto drugo. Svakodnevno. Tako da - meni super :)

Edited by MancMellow
Link to comment
  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    60

  • Lrd

    38

  • MayDay

    34

  • MancMellow

    28

Ma razumem te, i meni je super za gledanje, ali nije beskonačna količina gluposti koje mogu da progutam zbog dramatike.

 

Kao ovo sa fotografom, kažu mu da uradi jednu stvar, onda ga momentalno zajebu uradivši suprotnu i izvrgnu ruglu, posle mu kažu "jebiga, trebalo nam je tako da bi bilo uverljivije" :isuse: Uverljivije je javno preganjanje i prozivke koje traju nedelju dana, da su samo svi porekli i izložili jednu prostu priču - pa to niko ne bi progutao :isuse: Onda mu posle prete da mora da bude poslušan i nastavi da se javno ponižava, inače će da ga razjebu :isuse:

 

Ali sve to nije ništa u poređenju sa indijanski kazino podzapletom. To bi moralom da uđe u neki rečnik političke strategije, kao što je Chewbacca Defense za advokaturu. Kad druga stranka ulaže pare u prljavu kampanju, najbolje je da otvoriš kazino za indijansko pleme koje će da otima mušterije rivalskom indijanskom plemenu da bi ga sprečilo da finansira drugu stranku. Priceless :Hail:

Link to comment

Weenie, ajd prvo sa fotografom, posto ti je to nesto jači argument. Neki bezvezni fotograf i njemu faktički VP USofA kaže da će ga "sahraniti" ako ga ne posluša. Tebi bi bilo svejedno?  Daj ne zajebavaj, to uopšte nije toliko daleko od  mozga.

 

Ovo sa 25m. Elem, to jeste malo napumpano, ali daleko od toga da je baš totalna besmislica. Missouri je swing state, ko u njoj pobedi na predsedničkim, skoro po pravilu osvaja Belu kuću. Ah da, silly me, kakve veze imaju kongresni izbori sa predsedničkim :rolleyes: 25m dolara može da ti donese i do +10/-10 (dakle 20 u ukupnoj razlici) kongresmena u the House-u. Trenutni raspored je 232-200. Pa ti vidi šta je 25m dolara. Kad se na to doda da je ovo ipak samo pravljeno za zabavu - odlično je :)

Edited by MancMellow
Link to comment

Poenta #1 - nije bilo apsolutno nikakve potrebe da manipulišu fotografa, guraju ga u ruke Tusku i teraju ga da dalje eskalira incident, a zatim mu prete da se smiri inače će ga sahraniti. Problem je što ne bi bilo dovoljno dramatično da su mu prosto rekli šta da kaže, da je on to poslušno rekao, i da se priča momentalno završila. Veštački ubudžavaju napetost, to me uvek iznervira.

 

Poenta #2 - dvadeset i pet miliona dolara je chump change u poređenju sa sumama koje se rutinski sipaju u te kampanje na nacionalnom nivou. Čak i da je to bila neka kap koja bi mogla da prelije čašu (-25 našima a +25 njihovima), Francisov strateški odgovor je apsolutno idiotski, kao nešto iz Monty Pythona, a tako je i prošao.

Link to comment

Poenta #1 - nije bilo apsolutno nikakve potrebe da manipulišu fotografa, guraju ga u ruke Tusku i teraju ga da dalje eskalira incident, a zatim mu prete da se smiri inače će ga sahraniti. Problem je što ne bi bilo dovoljno dramatično da su mu prosto rekli šta da kaže, da je on to poslušno rekao, i da se priča momentalno završila. Veštački ubudžavaju napetost, to me uvek iznervira.

 

Poenta #2 - dvadeset i pet miliona dolara je chump change u poređenju sa sumama koje se rutinski sipaju u te kampanje na nacionalnom nivou. Čak i da je to bila neka kap koja bi mogla da prelije čašu (-25 našima a +25 njihovima), Francisov strateški odgovor je apsolutno idiotski, kao nešto iz Monty Pythona, a tako je i prošao.

 

1. pa naravno da ne bi bilo dovoljno dramatično, njih dvoje su škorpije oboje, igraju se sa ljudima, čine neočekivano, takvi su im likovi, i ovo u tom smislu uopšte nije bilo izvan njihovih karaktera. tu čak nije ni bilo napetosti, nego više neočekivanost. što se mene tiče, lepo su postigli efekat. 

 

2. bio je takav odgovor jer se znaju očigledno određeno vreme i uvezani su i drugim stvarima. Kazino - pa mora oko nečega da se napravi priča. Videli smo zašto ne može da im pošalje istražitelje. Osim toga, čovek (Tusk) je supposedly težak oko 40bn dolara, to je igrač prvog reda, svakako da je važan za partiju i van tih izbora, a i zna previše.  Dalje, sve vreme je priča upravo oko moći, i to je at stake, ne samo novac. Underwooda ne vozi baš novac, a ovo je priča o njemu pre svega. 

 

Cela priča generalno nema rupe, gluma bar troje-četvoro likova je fantastična (a ničija nije loša), drži pažnju, napetost, sve vreme, čak i side-stories (ako se mogu tako nazvati) nisu loše. Ako hoćeš pravu priču, gledaj neke dobre dokumentarce ili čitaj neku dobru istoriografiju. Stvarno, meni je serija kao serija, kao dramski uradak, su-per. 

Edited by MancMellow
Link to comment

To each his own, ali meni su takve rupe stvarno prevelike da se ne sapletem o njih. Scena se može napraviti dramatičnom bez potpuno nelogičnih i kontraproduktivnih odluka glavnih likova... naravno, potrebno je uložiti malo više vremena i truda, ali bože moj.

 

Ja volim da sitničarim, ali manje bitne zamerke nisam ni pominjao, kao ono da Francis plasira u medije poluinformaciju o indirektnom ulaganju kineskih biznismena u superpacs ovih i onih političara, a mediji i sa levice i sa desnice se totalno pomame, kao da su uhvatili Obamu™ u krevetu sa maloletnom kineskom prostitutkom ili nešto. Kinezi gube pare u kazinu, a onda vlasnik kazina uplaćuje stranke na vlasti ili u opoziciji, OMFG, kakav skandal! I Hannity i Maddow istim rečima kritikuju administraciju bez ikakvih argumenata, to je realno otpilike kao da su sleteli vanzemaljci pa mora VP da uskoči da ispregovara nešto sa njima :D

Link to comment

Popravlja se malo posle i zanimljiva je za gledanje, ali mi nije bilo ništa specijalno. 

 

Dok se nije pojavio Liam McPoyle :lolol: 

 

tumblr_lj63cmsTRv1qbqxsmo1_500.png

 

Mmmhmmm. Bump it. 

 

Posle toga jednostavno nisam mogao da prestanem.

Link to comment

Pa meni gomila stvari uopšte nije jasna ovde. Ko je riba koju Spejsijev šef kabineta tera i oko koje opsesiva? Zašto je ona bitna? Ko je riba koja se jebe sa crncem™ (Džeki?) i zašto je ona bitna? Zašto se buni protiv...čega god da se radi oko zakona sa silovanim ženama? Skapirao sam da je crnac™ bivši Spejsijev radnik, ali šta on sada radi? U kojoj funkciji radi za Taska? Šta radi Lijam Mekpojl od kada je namestio novinara koji je zatvoren i zašto? Je l' novi član Spejsijevog štaba radi za Spejsija ili za crnca™? Zašto se Spejsi seksuje tek u 11. epizodi i kakve to veze ima sa bilo čim? Karakterizacija? Šta se sve, bre, dešava sa Kinezima? Ko tu koga? 

 

I najvažnije od svega, zašto Spejsi, KOJ KURAC, radi sve što radi? Baš sam pazio da uhvatim njegovu korist, ali je nisam skapirao? Jedino što mi pada napamet je da želi sirovu moć, ali da jedini način na koji zna to da radi je da spletkari, ali to mi je besmisleno. I što mu smeta Task? 

Link to comment

Pa meni gomila stvari uopšte nije jasna ovde. Ko je riba koju Spejsijev šef kabineta tera i oko koje opsesiva? Zašto je ona bitna? Ko je riba koja se jebe sa crncem™ (Džeki?) i zašto je ona bitna? Zašto se buni protiv...čega god da se radi oko zakona sa silovanim ženama? Skapirao sam da je crnac™ bivši Spejsijev radnik, ali šta on sada radi? U kojoj funkciji radi za Taska? Šta radi Lijam Mekpojl od kada je namestio novinara koji je zatvoren i zašto? Je l' novi član Spejsijevog štaba radi za Spejsija ili za crnca™? Zašto se Spejsi seksuje tek u 11. epizodi i kakve to veze ima sa bilo čim? Karakterizacija? Šta se sve, bre, dešava sa Kinezima? Ko tu koga? 

 

I najvažnije od svega, zašto Spejsi, KOJ KURAC, radi sve što radi? Baš sam pazio da uhvatim njegovu korist, ali je nisam skapirao? Jedino što mi pada napamet je da želi sirovu moć, ali da jedini način na koji zna to da radi je da spletkari, ali to mi je besmisleno. I što mu smeta Task? 

 

1) ocigledno nisi gledao prvu sezonu

2) ako jesi, onda stvarno nista nisi shvatio :D

Link to comment

1) ocigledno nisi gledao prvu sezonu

2) ako jesi, onda stvarno nista nisi shvatio :D

 

Gledao sam prvu, ali sam u prvom postu o novoj sezoni rekao da se ne sećam skoro ničega, nije mi toliko bilo bitno. A nebitno mi je političko trtljanje, pogledao sam samo jer je radnja dinamična. Ali stvarno jebeš seriju ako ti treba ogromno predznanje da bi mogao da je ispratiš bar do pola.

 

edit: I daj, bre, bar neki odgovor, budi drug

Edited by Lrd
Link to comment

pa ta riba koju "cuva" Dag je karika koja moze da ga, Frenka, poveze sa ubistvom onog kongresmena u kolima, kako se ne secas :D I naravno da FU-a vozi moc, nista drugo. I njega i njegovu zenu. "Riba koja se jebe s crncem" je novi vodja ("vip") demokrata u kongresu, bitna je za donosenje zakona. O Tasku procitaj gore moju raspravu sa Vinijem. 

 

Uh, previse je pitanja za jedan post :D

Edited by MancMellow
Link to comment

pa ta riba koju "cuva" Dag je karika koja moze da ga, Frenka, poveze sa ubistvom onog kongresmena u kolima, kako se ne secas :D I naravno da FU-a vozi moc, nista drugo. I njega i njegovu zenu. 

 

Aha, hvala. Ne sećam se, davno je bilo i nije me toliko zanimalo da pamtim. A nisu je eliminisali iz nekog razloga. Okej, validno. Jedno pitanje manje. :)

Link to comment

Pa ne ubijaju tek tako, ako si primetio :) Lijam Mekpojl je ucenjen ako si propustio, pokusava da se izvuce nekako. Ovaj novi za sada ipak izgleda da radi za Frenka, ali su nekako ostavili da se malo sumnja u to. Onaj crnac sto je sa Dzeki (whip/bicarkom) radi vec godinama za Taska, ali su Task i Frenk imali zajednickih poslova. Ne znam sta je jos ostalo...

Edited by MancMellow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...