Jump to content
IGNORED

House Of Cards


3opge

Recommended Posts

Meni je super kako udaljavanjem od Fincherovog angažmana na ovoj seriji tebi entuzijam raste, a meni opada...

 

Pa to je zato što je Finčer neškolovani fejk folirant, a ti si u njegovom izvođenju filmova našao nešto što ti prija, a ja mu ne mogu oprostiti transgresije, jer je jako talentovan.

Link to comment
  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    60

  • Lrd

    38

  • MayDay

    34

  • MancMellow

    28

Pa, on je profi... Bolje što je slupao svoj talenat na to, no Wenders što ga je slupao na razjebavanje evropskog filma...

 

A, ja još manje mogu svariti ovakve Fincherove izjave:

 

 

You're supposed to have an idea of what it is you're trying to do, right? Aren't you being overpaid to have that? My job is to know what the fuck I want.

Link to comment

To je poslednji citat sa Fincherovog profila na imdb-u... 

 

Odvratno je potenciran na stanovitom sajtu, a za kontekst i ta sranja, obrati se upravi Liverpula ili čitaj stanovitog Ajanta23 pažljivije ili subverziraj Šekspira komičnim citatima iz Kralja Lira ili mnogo toga drugog...

Link to comment

Bulazniš kao i obično, ali izguglao sam odakle je taj tvoj citat, intervju iz 2011.:
 

When I mention an early ’90s Advertising Age article about his supposed strong-headedness, Fincher dismisses the claim—though he doesn’t exactly deny it, either. “You’re supposed to have an idea of what it is you’re trying to do, right?” he says. “Aren’t you being overpaid to have that? My job is to know what the fuck I want.”

 

 

Ovako ima više smisla.

Link to comment

Pa, počeo si sa:

 

 

 


Bulazniš kao i obično

 

Kako bi bilo da se pozabavimo sa Kraljem Lirom po pitanju ovog tvog bulaženja:

 

 

 


Ne vuci ga za jezik molim te, that way madness lies.full.jpeg

 

Vidim koliko ti je spuštanje oko konteksta svemoguće  ^_^

Link to comment

Ne znam šta ti oko tog posta nije bilo jasno? Čovek je pokušavao da te ubedi da elaboriraš, ti srećom nisi hteo, ja sam ga zamolio da ne insistira pošto me glava zaboli i od same pomisli na jedan od tvojih trejdmark elaborata. Ako misliš da nije bilo primereno, imaš odgovarajuće kanale, izvoli pa reguliši...

Link to comment

Nije hteo čovek već se ti, koji si se protivi imdb linkovima, sada ovde javljaš sa glamuroznim kontekstom Fincherove replike da bi dalje rušio mrski imdb, ali i upozorio na kontekst dok si mi se prekjuče proseravao sa Šekspirom ničim izazvan u mojim replikama Symeu i McCabeu...

 

Nije ti bilo dovoljno što si furao kulturni materijalizam kao foru na topicu o Joshu Whedonu već si sada i ovde počeo da se proseravaš po pitanju Šekspira za koga znaš da je malo tvrđi orah po pitanju tvojih, a i moderatora na ovom PDF-u, proseravanja...

Edited by Ajant23
Link to comment

Eto vidiš, case in point, pošto opet nemam pojma o čemu pričaš - mrski imdb, kulturni materijalizam, Josh™ Whedon, i u svakom postu Šekspir - ali neću ni da pitam pošto znam da nema šanse da nešto od toga raskukuljiš, možemo samo dalje da tonemo u opskurni jezički fhtagn sve od glaaki do lloigora. Zato bolje da gnh'gua kroz y'nghai, ia, g'harne ep ygg rhan tegoth n'thyleii yr gnh'gua, zar ne? Shaggai humuk dho-hna, y'ull-gnaii ygg yr-nhhngr shoggoth, hrr yll'ngngr Nyarlathotep. Gh'll mhh-htbaa Whedon tekeli-li. Razumeš?

Link to comment

Pogledao prvu epizodu S2 i... bah, nisam siguran. 

 

 

 

Malo mi rastrzano deluje, npr. jesam zadovoljan činjenicom da je Supruga odustala od idiotskog stereotipa probuđenog materinskog instinkta vs. karijere, ali to sa bebom je ipak bio najavljeni major plot development krajem šrošle sezone, ovde su ga otpisali bukvalno u jednoj i po sceni.

 

Slično, prošla sezona se završila sa namerom Mare da se distancira od Spejsija i da ga razotkrije ako može. Na pola prve epizode S2 ona već od tog plana odustaje, i skoro da je spremna da se vrati pod njegovo okrilje... opet glupavo i neopravdano imajući u vidu šta je S1 najavljivala. A onda, čim ona izrazi tračak sumnje da je Spejsi naručio ubistvo onog kongresmena, i to u kontekstu "samo mi reci da nisi, i biću ti verna zauvek" - on odluči da je na mestu ubije! :isuse:

 

 

 

Ne znam, dosta toga je samo drama radi drame, bez da se stvarno oslanja na širu priču. A dodatni problem je to što Spejsi radi bukvalno šta hoće i manipuliše koga hoće bez ikakvog napora, deluje kao da nema nikakvih posledica. Ovo bi verovatno bilo bolje finale prošle sezone nego uvod u novu sezonu.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

 Zato bolje da gnh'gua kroz y'nghai, ia, g'harne ep ygg rhan tegoth n'thyleii yr gnh'gua, zar ne? Shaggai humuk dho-hna, y'ull-gnaii ygg yr-nhhngr shoggoth, hrr yll'ngngr Nyarlathotep. Gh'll mhh-htbaa Whedon tekeli-li. Razumeš?

 

ia! ia!

Link to comment

Izašlo po torentima odmah, skinuo sam do sedme, ostale ću kad stignem.

 

Epizode mestimično imaju kineski titl sa tv.sohu.com u uglu ekrana, možda tamo ima neka streaming verzija, nemam pojma.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Eto vidiš, case in point, pošto opet nemam pojma o čemu pričaš - mrski imdb, kulturni materijalizam, Josh™ Whedon, i u svakom postu Šekspir - ali neću ni da pitam pošto znam da nema šanse da nešto od toga raskukuljiš ... Razumeš?

 

Da, nije teško shvatiti da se foliraš, ali mi nije jasno zašto se baviš mnome prečesto i koji su razlozi za to...

 

Bilo kako bilo, do tvog sledećeg uplitanja u kome ćeš ponovo objašnjavati kakav sam novoj trećoj strani koja mi se obraća, da se vratim na temu topica na jasniji način...

 

Dakle, sada sam stavio S02E01 epizodu da se skida, pa se javljam čim pogledam...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...