Jump to content
IGNORED

Cloud Atlas (2012)


Duci Simonovic

Recommended Posts

inace odlican film. duvajte mrzitelji. veceras cu da gledam drajv pa extended avatar a na kraju veceri cu spaliti kopiju hurt lockera. za srpsku novu cu da cepam maraton godara uz petarde.

Link to comment
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    26

  • Miralem

    17

  • kim_philby

    14

  • Ravanelli

    14

inace odlican film. duvajte mrzitelji. veceras cu da gledam drajv pa extended avatar a na kraju veceri cu spaliti kopiju hurt lockera. za srpsku novu cu da cepam maraton godara uz petarde.
a munrajz kingdom, kad ces to da gledas? pa da seirimo zajedno...
Link to comment
dodaj tu negde i ono sranje od basterdsa... i betmene... i betmene
to se cak tesko moze nazvati filmom, vise mu dodje promotivni spot za smekerluk Breda Pita sa brkovima.
Link to comment
streljao bih i tebe i filbija.
i ja, ne znam odakle ovoliko zareza i progutanih rečca u kopiranom tekstu a edit skratilo pa dok sam ja zverao okolo, prošao voz.
Link to comment

film je ok, bas ok. nista vise, nista manje.zaista postoje momenti* u filmu koji vredjaju inteligenciju, ali me nije dotaklo kao neke ovde. ne kazem da ih ne razumem, valjda sam ravnodusan ili.. mnogo vise me nerviraju stvari koje se svakodnevno desavaju u beogradu, nego tamo, film, koji je btw samo film, projekcija koja traje tri cuke i gotovo. razmisljas posle ili ne, nije bitno. kakvu god da su pricu stavili u film, i koliko god da bila dubokoumna-inteligentna, nista novo ne bi rekli. dovoljan razlog za one koji se sada dvoume da gledaju. sto se tice trajanja, neko je ovde napisao da film ima flow i zaista je tako.*jedan od tih momenata [in that moment, i swear... :D] je reinkarnacija. narator u jednom momentu samo sto nije rekao: "ako vas ova prica zbunjuje, nemojte se brinuti, ovo je film o reinkarnaciji". nista me nije zbunilo, stavise, bilo mi je smesno i meni je to zasmetalo, ali ne tako burno kao nekima ovde.postoje stvari koje nisam razumeo. nisu mi jasne, npr: zasto se onaj mladic ubio. mislim, iako znam donekle razlog, "nedovoljno" mi je za samoubistvo. zasto nam se kroz film onaj mladez-kometa potura ocigledno i vise nego ocigledno pred oci kada smo sami shvatili sta je poenta filma. ali ni jedno od ovih pitanja me ne vraca da ponovo gledam film.smesan momenat: matori u pabu: "HEEEEEEEEEEEELP!" :Dglumci koji su me iznenadili u pozitivnom smislu: hugh grantdona bae u nekim pricama - prelepa. takodje i halle berry ima jednu pricu gde je mmmm.

Link to comment

bastardsi dobar, betmeni zapravo njanjavi. zorge ne bi prepoznao pabsta da ga izvede u operu pa je samo buljio u brkove. ravaneli, sta ti volis? osim tres nastavaka karpenterovih filmova?

Link to comment

ipak sam odgledala film do kraja, iz 3 puta ukupno.uopste mi se ni ne prica o njemu, nikad nisam bila ravnodusnija prema sadrzaju koji gledam. pun je opstih mjesta na tom nivou da ne mogu da kazem ni da je pretenciozan. pretenciozan je jedino u formi i trajanju, ali kakav efekat uopste vise tako nesto moze da proizvedejedno trosatno nista.

Link to comment

Odgledah ga i ja juče, doduše na računaru.Najviše su mi se dopale 3. i 4. priča (Tikver), a posle njih 1. (Vačovski). Poslednje dvije (redam ih po hronologiji odvijanja radnje) i nisu nešto, doduše, ja i nisam neki ljubitelj SF-a i futurizma.Osim niti kojas povezuje glavne junake svih 6 priča, trebalo bi, koliko znam, da u svakoj priči postoji referenca bar na prethodnu, što nisam svugdje primjetio. Druga se nigdje ne nadovezuje na prvu, treća ima dvije poveznice sa drugom (od toga je jedna baš jaka), četvrta se opet ne vezuje za treću, peta se poziva na četvrtu u jednoj kratkoj i duhovitoj sceni, a šesta se prilično veže na petu.Prva priča je po žanru najviše avanturistička, nalik pričama iz 18. i 19. vijeka (Dimaa, Stevenson...)Druga više nalikuje ''težoj'' literaturi sa kraja 19. i prve polovine 20. vijeka.Treća je čist triler, po mnogo čemu nalik onima iz 70-tih godina, poput onih kakve je radio Alan J. Pacula (prva asocijacija mi je Paralax View).Četvrta je komedija (sa elementima drame). Već je pomenuta analogija sa Letom iznad kukavičjeg gnijezda, ali ja bih dodao i par filmova sa živahnim i buntovnim starcima (Cocoon, ali i Spielbergova priča iz omnibusa Twilight Zone).Peta je futuristički SF, podžanr negativno-utopistički (antiutopija). Osim analogija sa Matrixom (isti autori) i pomenutim Blade Runnerom, dodao bih i The Island (Michael Bay), AI (Spielberg), Equilibrium, Brasil i naročito Soylent Green.Šesti je takođe futuristički SF, ali po podžanru postapokaliptični, pa ima sličnosta sa više filmova ovog podžanra, a na momente me je podsjetio i na recentnije hitove poput Apocalypta ili Avatara.Mene je od glumaca najprijatnije iznenadio Tom Hanks. Nakon višedecenijskog tumačenja isključivo raznih dobrica, u prethodnoj deceniji počeo je tumačiti i nešto mračnije likove, mada ne klasične negativce (Road to Perdition, Ladykillers). Ovde je u svih 6 priča postavljen u dijametralno različite uloge i pozicije u priči. U jednoj je tipični junak - protagonista (koji pritom otvara i zatvara čitav film), u jednoj je klasični negativac, u jednoj ima značajnu epizodnu (pozitivnu) ulogu, u jednoj manju epizodu (prilično ljigav lik), u jednoj priči briljira na početku, a u jednoj ima samo efektni cameo od par sekundi.Hugh Grant mi je naročito efektan u 3. priči, a čini mi se da su on i Hugo Weaving u skoro svim pričama negativci.

Link to comment

Mislim da je bil oveć,

Hugh Grant mi je naročito efektan u 3. priči, a čini mi se da su on i Hugo Weaving u skoro svim pričama negativci.
Verovatno je već bilo, evo ti vodič:_1351547825.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...