Jump to content
IGNORED

Cloud Atlas (2012)


Duci Simonovic

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    26

  • Miralem

    17

  • kim_philby

    14

  • Ravanelli

    14

ja sam nekako najvise besan sto se upustam u nesto sto znam da mi se nece dopasti, ne slusam sebe, i sto me henks opet izjebao, isto bilo sa davincijevim kodom, znam da mi se nece dopasti i pred blagajnu se dvoumih izmedju njega i jos nekog koji se tada prikazivao a ja kupim karte za ovaj, jer su naravno mnogi govorili- remek delo, za ne propustiti i sl. Kako sam kupio karte, odem da prosetam krug, kupim kokice, zvoni telefon od druga koji je gledao film projekciju pre - ne kupuj! I eto, opet sam ucinio isto.

Link to comment

ja to posmatram kao zabavu. umesto da odgledam jadan rimejk koji se pravi da je original, gledam 25 otvorenih rimejkova u jednom + dobijem poruke koje su fine a ne neke smaracke, pateticne ili povrsne. ove su mi nekako cak i bliske. a posebno mi drago sto ce kokicari (sendvicari, mekdonaldcarevi i ostali sa kasom od sapuna od mozga:p) da dobiju te iste poruke onako usput, nehajno, uz muzikicu. mozda im se sledeci reciklirani osiromaseni uranijum ucini mlakim. m o z d a

Link to comment

M. Kostić:

...U pitanju je „Atlas oblaka“ maratonski futuristički spektakl koji su režirali Lana Vačovski, Andi Vačovski i Tom Tikver. Rađen po romanu Dejvida Mičela film nudi montažno preplitanje naučne i istorijske fikcije, biblijskih i mitskih obrazaca, scenskih i literarnih arhetipova. Ako smo se nadali kraju postmoderne epohe, ovo bi moglo da bude konačno ostvarenje proročanstva u kojem posmodernistički haos biva zamenjen post-apokaliptičnim zaokretom ka istorijskom realizmu. Koliko god da je tehnološki avangardan „Atlas oblaka“ je delo koje pronalazi novi klasicizam na praznim baterijama postmoderne mašine. Film predstavlja trijumf književnog jezika nad likovnom estetikom, političkog angažmana nad stilskom egzibicijom, dramskog pripovedanja nad vizuelnim eksperimentom.
Link to comment

Pa to sam i reko. Ovde se živi od lepih konstrukcija, jebo zvanje i skil.Nego, sad mi pade na pamet, moram da iskopam taj film negde i da ga odgledam, jednom strejt ko lenjir i jednom ne. Onda bacam recenziju u fazonu radi/ne radi, bez tih vaših referenci i nerazumljivih termina.

Link to comment
Ako smo se nadali kraju postmoderne epohe, ovo bi moglo da bude konačno ostvarenje proročanstva u kojem posmodernistički haos biva zamenjen post-apokaliptičnim zaokretom ka istorijskom realizmu.
aahhaahah, ala se israo.
Link to comment
Nego, sad mi pade na pamet, moram da iskopam taj film negde i da ga odgledam, jednom strejt ko lenjir i jednom ne. Onda bacam recenziju u fazonu radi/ne radi, bez tih vaših referenci i nerazumljivih termina.
moraš ići u bioskop jer ga nećeš doživeti kako treba kod kuće
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...