Jump to content
IGNORED

Cloud Atlas (2012)


Duci Simonovic

Recommended Posts

ja sam isao s predubedjenjem da cu gledati los film posto sam sumnjicav prema braci a ni poslednji tikever kog sam gledao me nije dojmio (the international). zapravo sam dobio jako dobar bioskopski film.edit: moj je utisak da bi glavna zamerka kriticarke nytimesa bila da film nije dovoljno ambivalentan odnosno post-moderan. meni jedna doza sigurnosti u to da ljudi donose svoje odluke u vremenu i da te odluke imaju posledice nije uopste smetala. karma-sarma i sport i reinkarnacija na stranu ovo je SF epik upakovan u ljubavnu pricu.
postmoderan nije uopšte.
Link to comment
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    26

  • Miralem

    17

  • kim_philby

    14

  • Ravanelli

    14

nisam gledao film ali epiteti kao sto su 'budisticki', 'new age' i kao slag 'postmoderan' me jos vise teraju da ga ne gledam.
nije nužno problem u igri asocijacija, već u tome što je film, najblaže rečeno, loš.
Link to comment
nije nužno problem u igri asocijacija, već u tome što je film, najblaže rečeno, loš.
excatly. nikada nisam kapirao kako se dodje do toga da se na taj nacin seciraju ovakvi shitovi. profesionalno umetnishtvo
Link to comment
to se nic ne vazi retrogradno :Di zelim da udje u zapisnik da je meni film odlican posto u split nije upao i moj post
ni moj... hu kerz...... meni film bijo super, otprilike na isti nacin na koji mi je bijo Hobit super dobar........ daklem, volem da se zavalim u bijoskopsku fotelju i uzivam u odlicnom sci-fi ride-u, ultra kjut prici, dobroj reziji, glumi.... daklem, nista revolucijonarno, na zalos, bata i seka se ni priblizili nisu svom Matrix remek delu ovog puta.. i nema tu puno filozofiranja, majku mu, film je cista fantastika -- jako lep proizvod ljuckog mastanja, a ja kad odem u bijoskop za ovim uglavnom tragam
Link to comment

Meni zapravo najviše smeta šti u Cloud Atlau nema više onoga što je najbitnije za njegovu poentu, a to je taj suptilan način na koji intelektualne poruke, politički činovi i umetnička dela rezoniraju kroz razdoblja, i kako čak i banalna umetnost (recimo onaj Lifetim movie o Kevendišovom životu) može imati emancipatorski značaj. Ali film kroz to protrčava, i umesto toga posvećuje previše vremena prilično generi zapletima. Voleo bih da sam video više o tome kako su Juingovi dnevnici uticali na Frobišera, kako je su Frobierova pisma uticala na Luizu Rej, kako je njen roman uticao na Kevendiša, itd. To je prava drama i to je prava tema. Ali naravno, sve to se ne bi moglo obraditi u jednom filmu, niti bi sve to mogli obraditi Vačovski bata&seka. Već rekoh, meni se čini da je za tako nešto stvoren Nil la Bjut.

Edited by Syme
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...