Jump to content
IGNORED

Cloud Atlas (2012)


Duci Simonovic

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    26

  • Miralem

    17

  • kim_philby

    14

  • Ravanelli

    14

znaci kraj je na kraju, good. neko ranije napisa da Hugh Grant (as in Notting Hill Hugh Grant) igra 1 Maora, pa jos zlog? - moram da vidim na sta to lici.
ja ga u stvari nisam ni prepoznao u toj inkarnaciji, tek posle sam procitao da je to on
Link to comment
sto se kraja tice nisam imao utisak da je kraj - ili krajevi, svejedno - posebno bitan, vec sam pisao o toj budistickoj dimenziji filma (it's about a path, not a goal). film vozi na drugi nacin, ne zato sto ce se na kraju desiti nesto zbog cega sedis na ivici stolice 170 minuta.
Za nereligiozne nemistike i ljubitelje filma, ovo glasi: film priča lepu priču na lep način, raspleti su manje bitni, kao u većini dobrih filmova.
Link to comment
a ti si u film koji se sastoji od gomile prilepljenih sarenih pokradenih scena ucitao nekakav new age budizam. filbi tu vidi borbu malog coveka protiv zlih korporacija, a ostali ko zna sta. film je, zapravo, ko ona mrlja sto ti psihijatar stavi pod nos da je protumacis.
Koje scene su pokradene i odakle i kako to šteti filmu? Film je stilska i narativna celina, koje pokradene scene tu urušavaju Cloud Atlas?
Link to comment

pa pisali su nesto o tome miralem i ravanelli, blejd raner (replikanti), kapetan kuka (penjanje na jarbol i spustanje), cica tomina koliba (crnac moze biti dobar covek), boj na kosovu (zli konjanici napadaju dobre junake), prisila kraljica pustinje (pederastija u sluzbi umetnosti), reklama za range rover (prolazak kroz zatvorenu kapiju)..... i tako dalje, ima onoliko

Link to comment
pa pisali su nesto o tome miralem i ravanelli, blejd raner (replikanti), kapetan kuka (penjanje na jarbol i spustanje), cica tomina koliba (crnac moze biti dobar covek), boj na kosovu (zli konjanici napadaju dobre junake), prisila kraljica pustinje (pederastija u sluzbi umetnosti), reklama za range rover (prolazak kroz zatvorenu kapiju)..... i tako dalje, ima onoliko
Ne znam da li se zajebavaš, ali ovo je gomila budalaština koje veze nemaju sa životom, a i nisu tačne. Ako su to zaista pisali, naravno.
Link to comment
Ne znam da li se zajebavaš, ali ovo je gomila budalaština koje veze nemaju sa životom, a i nisu tačne. Ako su to zaista pisali, naravno.
pominjali su replikante i voight kampff test eksplicitno.
Link to comment
pominjali su replikante i voight kampff test eksplicitno.
'Ajde onda sa nekim od njih ću ako stvarno zastupaju tu tezu. Mislim, ako je nešto "pokradeno" iz Blejd Ranera, to je scena Neo Seula, ali nije to krađa, niti to urušava Cloud Atlas.
Link to comment

Upravo odgledah na laptopu. Jedan od najboljih filmova ikad.Inače, čist budizam, ne znam kako to nije očigledno. Zakon karme, likovi napreduju (Tom Henks) ili stagniraju ("Agent Smit" i Hju Grant) tokom reinkarnacija. Lica su samo tu da prepoznamo ko je čija inkarnacija (pitam se kako je to odrađeno u knjizi).BTW, ne znam zašto je za umetnost relevantno da li je nešto ukradeno ili nije, ali to je skroz druga tema. Ja lično ništa nisam prepoznao iz drugih filmova, ali dobro, možda zato što nisam neki filmofil, ne gledam sve i svašta.

Edited by Bakemono
Link to comment

Moram da cepidlacim. U budizmu je reinkarnacija maltene nebitna stvar. Buda je, po predanju, apsolutno odbijao da govori o onome sto coveka ceka posle smrti. Reinkarnacija dolazi iz hinduizma.

Link to comment
Moram da cepidlacim. U budizmu je reinkarnacija maltene nebitna stvar. Buda je, po predanju, apsolutno odbijao da govori o onome sto coveka ceka posle smrti. Reinkarnacija dolazi iz hinduizma.
moze li par reci odakle ti toliko znanje o budizmu?
Link to comment
Moram da cepidlacim. U budizmu je reinkarnacija maltene nebitna stvar. Buda je, po predanju, apsolutno odbijao da govori o onome sto coveka ceka posle smrti. Reinkarnacija dolazi iz hinduizma.
Uh, imaš pravo. Gaza me naveo na pogrešan trag. :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...