Jump to content
IGNORED

Cloud Atlas (2012)


Duci Simonovic

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    26

  • Miralem

    17

  • kim_philby

    14

  • Ravanelli

    14

e jebiga poslije onog parceta recenzije moram da odgledam preostala 2 sata filma. ako on 2012. ubija vec par godina postmortalni postmodernizam, to je onda dvostruki postmodernizam sa akslom i definitivno zavredjuje paznju.

Link to comment
nimulid_tab.jpginace, pokusala sam da budem ironicna, posto ne vidim da sprdnja sa postmodernizmom i vracanje realizmu kroz nju 2012. g ima ikakvog teorijskog i istorijskog znacaja. to je sasvim sigurno vec uradjeno, vise puta. Edited by morgana
Link to comment

ma pominje ga ona recenzija. nisam ga ja vidjela u filmu, no kazem da nije argument ni za sta.edit, na ovo mislim:

...U pitanju je „Atlas oblaka“ maratonski futuristički spektakl koji su režirali Lana Vačovski, Andi Vačovski i Tom Tikver. Rađen po romanu Dejvida Mičela film nudi montažno preplitanje naučne i istorijske fikcije, biblijskih i mitskih obrazaca, scenskih i literarnih arhetipova. Ako smo se nadali kraju postmoderne epohe, ovo bi moglo da bude konačno ostvarenje proročanstva u kojem posmodernistički haos biva zamenjen post-apokaliptičnim zaokretom ka istorijskom realizmu. Koliko god da je tehnološki avangardan „Atlas oblaka“ je delo koje pronalazi novi klasicizam na praznim baterijama postmoderne mašine. Film predstavlja trijumf književnog jezika nad likovnom estetikom, političkog angažmana nad stilskom egzibicijom, dramskog pripovedanja nad vizuelnim eksperimentom.
Edited by morgana
Link to comment
.
Sta je beskonacnost? Odgovor je tacka. Dve paralelne prave se seku u beskonacnosti, u jednoj tacki.Samim tim, svemir konacan, odnosno, njegov kraj je beskonacnost, jedna tacka.Ako uzmemo da se svemir siri, on se siri do beskonacnosti, odnosno to te tacke. Sta se desava onda?Ako u samoj beskonacnosti, zakoni gravitacije i energije slabe, on ce tada prestati da se siri. Ovo onda povlaci za sobom tezu da se svemir ne siri sam od sebe, vec pod uticajem sila gravitacije i energije, odnosno one su sveprisutne u svakom delu svemira. Akumulacijom ovih sila, svemir postaje "prenatrpan" i samim tim mora proci tacku beskonacnosti, odakle ide do sledece beskonacnosti, sledece tacke. I tako u nedogled.Svemir se siri u beskonacnost, ali ne moze biti beskonacan.Tako i atlas oblaka.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...