Jump to content
IGNORED

Cloud Atlas (2012)


Duci Simonovic

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    26

  • Miralem

    17

  • kim_philby

    14

  • Ravanelli

    14

atlas cloudtesko mi da se gadjam terminima kao sto je remek delo, ali svakako bioskop kakav bi trebalo da budetezak mindfuck, skoro kao odgovor na jedan od motoa filma - ocean is a mutltude of drops - film is a multitude of framestek negde oko normalne filmske duzine (100minuta) rasute price krecu da se spajaju u nekakav budisticki wheel of lifena nacin koji je prilicno neprepricljiv i apsolutno neponovljiv.iako sam ga gledao juce, ulazi u top 3 2012.

Link to comment
ovo je super sa cloud atlasom kao filmom- filterom jer mogu lepo da procenim naspram njega čije preporuke na ovoj temi u buduće neću ni pročitiai :lolol:
ta opcija je uvek na stoluali sa druge strane atlas cloud je acquired taste, trazi dosta od gledaoca pa mogu da razumem da je neko odustao u nekom trenutku i pogubio senarocito ako nije gledao u bioskopu - ako postoji film koji nije da se gleda na kompu onda je to ovo, bez obzira na pause i play opcije....meni je mnogo ocigledniji zicer drive.... mislim, necu raskidati prijateljstva zbog nesvidjanja, ali i dalje nisam procitao nista suvislo protiv ovog filma sto nije puko prepricavanje sasvim subjektivnih emocija. da nije kima, bio sam siguran da ko ne voli drajv navija za partizan, ali mi je malo srusio tezu.
Link to comment
ta opcija je uvek na stoluali sa druge strane atlas cloud je acquired taste, trazi dosta od gledaoca pa mogu da razumem da je neko odustao u nekom trenutku i pogubio senarocito ako nije gledao u bioskopu - ako postoji film koji nije da se gleda na kompu onda je to ovo, bez obzira na pause i play opcije....meni je mnogo ocigledniji zicer drive.... mislim, necu raskidati prijateljstva zbog nesvidjanja, ali i dalje nisam procitao nista suvislo protiv ovog filma sto nije puko prepricavanje sasvim subjektivnih emocija. da nije kima, bio sam siguran da ko ne voli drajv navija za partizan, ali mi je malo srusio tezu.
pa bas zato(boldovano)....i mene je nervirao u prvoj ,,trecini,, takoreci u uvodu,dok su price jos bile razdvojene,jer nista nisam kontala al srecom sam bila mamurna pa to pripisala istom :lolol: ali sam i pored toga videla da ima nesto vise i dalje u filmu...i sve se isplatilojbga ja sam ga gledala na kompu jer se nista nisam pripremila i bez ikakvog predznanja se upustila,toliko da nisam znala ni koliko traje oo kako sam se iznenadila :lolol:drajv nisam gledala,imam teoriju da ne gledam filmove koji ovde imaju svoju temu..
Link to comment
ta opcija je uvek na stoluali sa druge strane atlas cloud je acquired taste, trazi dosta od gledaoca pa mogu da razumem da je neko odustao u nekom trenutku i pogubio senarocito ako nije gledao u bioskopu - ako postoji film koji nije da se gleda na kompu onda je to ovo, bez obzira na pause i play opcije....meni je mnogo ocigledniji zicer drive.... mislim, necu raskidati prijateljstva zbog nesvidjanja, ali i dalje nisam procitao nista suvislo protiv ovog filma sto nije puko prepricavanje sasvim subjektivnih emocija. da nije kima, bio sam siguran da ko ne voli drajv navija za partizan, ali mi je malo srusio tezu.
mislim da je prva stvar koja se zahteva za voljenje atlas clouda nemanje pojma, onda dalje da gledalac nema kritički filter da prepozna raznorazne besmislene bućkuriše, zilionsko mantranje opštih mesta, karate momente koji ovde stoje uklopljeno kao kita na čelu, but hey you paid for the fun, bulja replike, govnojednu anti-korporativnost sa budžetom od 100 mil $... i naravno na kraju da ništa u životu nije pogledao, jer je valjda jedino onda moguće da pomisliš da je onda ovo film koji je ponudio nešto novo i maštovito. u životu nisam video veće skrnavljenje drugih filmova preko gomile referencijednostavno: najveće sranje 2012.
Link to comment
pa bas zato(boldovano)....i mene je nervirao u prvoj ,,trecini,, takoreci u uvodu,dok su price jos bile razdvojene,jer nista nisam kontala al srecom sam bila mamurna pa to pripisala istom :lolol: ali sam i pored toga videla da ima nesto vise i dalje u filmu...i sve se isplatilojbga ja sam ga gledala na kompu jer se nista nisam pripremila i bez ikakvog predznanja se upustila,toliko da nisam znala ni koliko traje oo kako sam se iznenadila :lolol:drajv nisam gledala,imam teoriju da ne gledam filmove koji ovde imaju svoju temu..
pa zar Cloud atlas nema svoju temu? Učinilo mi se da sam video...Saćemo da nadoknadimo i napravimo pa će ti i taj Oblak da se raspline kao vetrom raznesen :P
Link to comment
rekoh, acquired taste. ta vrsta pausalnog zapljuvavanja koje demonstriras, zilionsko mantranje, bulja replike, kita na celu, generalno prati new age filmove zato sto se uvek nadje neko "nagledan/nacitan" da silji patku nad necim sto debelo izlazi iz njegovog ogranicenog sveta. isto je pratilo i matrixe i avatar. a sad, kako bih rekao, ima u cloud atlas i nesto na temu kako se treba ophoditi kada se ode predaleko u tome...
matrikse u množini? avatar? jebote, pa nastavci su đubre, po senziblitetu uporedivo sa cloud atlasom, avatar takođe. sva tri filmovi čije se vrednosti i uticaj godinama umnožavaju
jbt, ako ovo nije najkvalitetnije jedenje govana u istoriji podforuma filma, nije nista. prepotentnost jede jadnost.
haha, volim takve uloge Edited by Ravanelli
Link to comment
hteo danas da pogledam Cloud Atlas al sad kad se spominju nastavci Matrixa i Avatar u poređenju ipak ću ga preskočiti
ispravno, mada tako sebe lisavas sanse da se epski iseres po njemu ovde i tako podignes faktor svoje forumske kuloce u beskonacno.
Link to comment

odlican je film.@maheem: gledaj ako mozes u bionji. to je tikeverov film ponajvise. kakvi matriksi (nastavci naravno). ravaneli je covek koji ne da babama da hrane napustene i ulicne macke. pitanje senzibiliteta.

Link to comment
kakvi matriksi
matriksi su pomenuti u tom kontekstu koriscenja budizma i budistickih elemenata kao osnove za narativ. dobro, matriks ima i tu skolu misljenja koja na njega gleda ka iskljucivo hriscanski film, ali svejedno ima i to jako (i mnogo slozenije) citanje filma po kome je svet = matriks = samsara i to je ono sto zapravo sakriveno iza lejera tih evidentnih hriscanskih referenci, od isusa hrista do zajona. ja sam siguran da je cela ta asocijativna sfera u cloud atlasu zapravo budisticki workout - karma, reinkarnacija, darma, reference na budisticke i hindu krugove zivota, put ka prosvetljenju. ne poznajem tikverovu karijeru dovoljno ali je kod filmova wachowskyh to vise nego ocigledno, i mislim da su ti elementi jedan od ozbiljnih razloga zasto su se uhvatili mitchellove knjige.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...