Jump to content
IGNORED

Silver Linings Playbook (2012)


3opge

Recommended Posts

Epohalno je to što je na delu foruma koji se zove film neko otvorio temu za ovaj film da u njoj, odvojeno od general talk tema, priča o filmu i što je to iz nekog razloga uvredilo izvestan broj ljudi do te mere da počnu da vređaju otvarača teme, pa i ljude kojima se film svideo, a nazivanje filma govancetom i hejlovanjem svakog disovanj filma nećemo ni uzimati u obzir. Ne može to svaki film. Kada bi se sve forumske glave spojile u jednu pa da je ova tema tok misli o ovom filmu bila bi izvrsan prikaz jednog potpuno poremećenog uma.
pa nisam sve citala. ne znam da li su se ljudi tako ponasali. vidim 22 strane i random sam nabadala stvarno samo hvalospeve, nesrazmerne onome sto sam sama uspela da uocim.
Link to comment
  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    62

  • Turnbull

    41

  • Lancia

    20

  • Molder

    19

Top Posters In This Topic

OK Miraleme, osim Crnog Djordja, ne vidim nigde vise decenijskog epiteta. To vidi s njim :)@ MejdejEj bre, pa nema mesta ni za Geez ni za bilo kakvu katastroficnost, bar kad sam ja u pitanju. I mene i Ulisa su svojevremeno opleli za Readera i nikom nista. na Muzici i da ne pricam.Meni licno smeta najkraca moguca recenica 'ovo je govno' i nista vise. To mi je ko na fudbalu 'Spanci su Cigani :Hail: '

Link to comment
vratite mi pare!
ja sam za to da se organizuje dobrotvorna projekcija filma (SLP-a jelte), a sav prihod da se da Miralemu.svi kojima film nije epohalan da budu počasni gosti u prvom redu da nas svi mogu gađati kokicama
Link to comment
OK Miraleme, osim Crnog Djordja, ne vidim nigde vise decenijskog epiteta. To vidi s njim :)
pa zar ne nalazis da je film, iako ti se mozda dopao, dobio malo previse komplimenata? eto, mozda je to dobra drama/ romcom, neka bude, ali nahvaliste ga vise od... pa ne znam ni ja cega. taksiste, kuma i skarfejsa zajedno.
Link to comment

A dobro, što si išao da gledaš film koji su ljudi opisali kao "romantični delirijum"? Šta si očekivao onda tu da vidiš? Ili te zeznuo onaj ko je napisao da djenifer sija u mraku :happy:

Link to comment
pa zar ne nalazis da je film, iako ti se mozda dopao, dobio malo previse komplimenata? eto, mozda je to dobra drama/ romcom, neka bude, ali nahvaliste ga vise od... pa ne znam ni ja cega. taksiste, kuma i skarfejsa zajedno.
Misljenje da je hajp oko filma nezasluzen je ok, ali hejtovanje hajpa je ovde u par navrata skliznulo u hejtovanje samog filma - ko kad na IMDB-u klinci retardinjosi daju najgoru mogucu ocenu popularnim filmovima uz obrazlozenje koje se ne odnosi na film, vec na to kako ga drugi vide (it's so overrated).
Link to comment
ja sam za to da se organizuje dobrotvorna projekcija filma (SLP-a jelte), a sav prihod da se da Miralemu.svi kojima film nije epohalan da budu počasni gosti u prvom redu da nas svi mogu gađati kokicama
deal.
A dobro, što si išao da gledaš film koji su ljudi opisali kao "romantični delirijum"? Šta si očekivao onda tu da vidiš? Ili te zeznuo onaj ko je napisao da djenifer sija u mraku :happy:
pazi, da sam video cover nareme bilo bi mi sve jasno i ne bih ga gledao. al mi je, dok sam citao forum, pobegao taj akcenat na romanticno, i eto.
Link to comment
deal.pazi, da sam video cover nareme bilo bi mi sve jasno i ne bih ga gledao. al mi je, dok sam citao forum, pobegao taj akcenat na romanticno, i eto.
јасно ко дан, не смета теби филм и/или његов квалитет него ти смета то што је гледање романтичне драме нарушило интегритет твоје љуте балканске мачо појаве.
Link to comment
Previše u odnosu na šta, na tvoj dojam?
da, moj nepogresivi dojam. pazi, film je komedija koja te ni u jednom momentu ne natera da se nasmejes. zatim, radnja: lik izlazi iz ludare i naleti na neku drolju koja ga navuce da vezbaju ples pa se na kraju smuva sa njom, a ne sa droljom 2, tj bivsom zenom... monumentalan zaplet, zaista. i pri tom uopste ne glumi ludaka, vec neko veliko autisticno dete. ne bih isao dalje. e, takav film jednostavno ne izlazi mnogo iz okvira standardnog chickflicka, a time i ne zasluzuje toliko odusevljenje. ok, gej si i svidja ti se, molim- pokusaj bar da budes malo objektivan pri davanju iskaza. jbg, meni je najbolji film iz prethodne decenije bio remake dawn of the deada iz 2004te, pa to zadrzavam za sebe i ne kujem ga u zvezde.
Misljenje da je hajp oko filma nezasluzen je ok, ali hejtovanje hajpa je ovde u par navrata skliznulo u hejtovanje samog filma - ko kad na IMDB-u klinci retardinjosi daju najgoru mogucu ocenu popularnim filmovima uz obrazlozenje koje se ne odnosi na film, vec na to kako ga drugi vide (it's so overrated).
to ide zajedno- kad krenes da objasnjavas zasto to nije film epohe, normalno je da ces iznositi njegove negativne aspekte. sto je veci hajp, vise ce i kriticari ici u krajnost. evo ja bih mu, objektivno, dao solidnih 7/10, kontam da ce se ljubiteljima zanra dopasti. ali su obozavaoci malo preterali, nastupila je polarizacija, a shodno tome i pokenjavanje.
јасно ко дан, не смета теби филм и/или његов квалитет него ти смета то што је гледање романтичне драме нарушило интегритет твоје љуте балканске мачо појаве.
preciznije, smeta mi sto ste me zajebali. Edited by Miralem
Link to comment
da, moj nepogresivi dojam. pazi,
:Hail:
film je komedija koja te ni u jednom momentu ne natera da se nasmejes
Nije ni čudo što ti se ne sviđa, osnovna premisa ti je pogrešna. Koga uostalom briga kog je film žanra? Gledaš sadržinu a ne žanr.
zatim, radnja: lik izlazi iz ludare i naleti na neku drolju koja ga navuce da vezbaju ples pa se na kraju smuva sa njom, a ne sa droljom 2, tj bivsom zenom...
Kao što je monumentalan zaplet bilo koji film koji ima sastojak ljubavi, tj emotivnog odnosa dve osobe. Šta tu monumentalno može da se izmisli, ljubav čoveka i ženke noja? Obe osobe u slučaju SLP su sasvim dovoljno zanimljive i van šablonske da to bude sasvim dovoljno za beg od klasičnih klišea kakve obično srećemo u ovakvim filmovima.
e, takav film jednostavno ne izlazi mnogo iz okvira standardnog chickflicka, a time i ne zasluzuje toliko odusevljenje
Koji si ti faktor da odlučuješ šta zaslužuje oduševljenje? Ja sam se oduševio filmom, da li si svestan koliko mi puca šta ti ili bilo ko drugi misli o tome? Verovatno znaš, pa bi trebao i da znaš da svojim nastupom ne govoriš ništa o filmu koliko o svom karakteru i nadrkanoj ličnosti.
. ok, gej si i svidja ti se, molim- pokusaj bar da budes malo objektivan pri davanju iskaza.
Ovo je kontam trebalo da bude smešno, touche, šta li? Jadno, care, jadno.
jbg, meni je najbolji film iz prethodne decenije bio remake dawn of the dead iz 2004te, pa to zadrzavam za sebe i ne kujem ga u zvezde.
Ako misliš da je film umetnost čije delovanje na tebe u ovakvom ili onakvom smislu treba držati u sebi, onda ne znam šta tražiš na podforumu na kome ljudi diskutuju o filmovima. Ja duboko verujem da ti nisi toliko ograničen, samo želiš da budeš onaj u društvu koji pljuje zato što misli da je cool kada manjina iznese in youre face mišljenje ubedljivoj većini, no to ti je mač sa dve oštrice. Od cool lika koji si verovatno ispao za par istomišljenika, za ostale si ispao _________ .
ali su obozavaoci malo preterali, nastupila je polarizacija, a shodno tome i pokenjavanje.
Ponovo, pretarali u odnosu na tvoj sud o filmu. To je naprosto smešno.
Link to comment
romcom jeste sranje po defaultu- zasecerena komedija koja nije smesna, sa predvidljivim krajem. ako ti volis (sa sve vas 50) onda gledaj, ali nemoj da ubedjujes posten svet da gresi ako mu se ne svidi kad mu po milioniti put serviraju istu sluzavu pricu.
Meni nije nikakav problem što ti se ne sviđa film, samo mi je malo bez veze ovaj stav da je rom-com po difoltu sranje. Ko to kaže, mora da se pomiri s tim da su onda i "It Happened One Night", i "Philadelphia Story" i "Ninotchka" po difoltu sranje, a bogami i "Bogojavljenska noć" i "Much Ado About Nothing", itd.Drugim rečima - besmislica. Žanr ima svoje svoje konvencije, kao i svaki drugi, kao i porodična saga (Kum), i triler o usamljenom osvetniku (Taksista), itd. Ono što je bitno jeste kako se pojedini primerci odnose prema tim konvencijama, kako ih uspešno variraju, pa i prevazilaze, itd.Odbacivanje filma jer je rom-com, ili zato što je "sladunjav" (nakon što je Kim održao kraći ekspoze o tome kako se film samosvesno poigrava kičom), isto je kao odbaciti "Wild Bunch" zato što je vestern, ili "nasilan". Edited by Syme
Link to comment
ti si ovo malo preozbiljno shvatio.
Pogledaj sa kakvim tonom su napisani postovi ljudi kojima se sviđa film, a kakvim tonom ovi drugi, pa se vrati da nam kažeš ko je sve preozbiljno shvatio.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...