Jump to content
IGNORED

Silver Linings Playbook (2012)


3opge

Recommended Posts

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    62

  • Turnbull

    41

  • Lancia

    20

  • Molder

    19

Top Posters In This Topic

na drugo gledanje - ipak je savrsen.
Jako bi me zanimalo da detaljno napises sta je u tom filmu tako dobro da bi ga nazvala savrsenim. Cenim tvoj sud, mozda bi mi bilo jasnije gde gresim.
Link to comment

uh, indi, hvala ti za to, ali bojim se da nemam neceg novog reci – mnogo je ovde pronicljivijih i filmski informisanijih od mene. sve su ljudi rekli.na drugo gledanje sam se jednostavno prepustila, ostavila zanr i hajp po strani.nije cudo sto film kulminira plesom – ovo je raselova krajnje delikatna koreografija emocija, kompleksna i logicna, a opet ne sasvim isplanirana i precizna – kao i njihov igracki nastup na kraju. takodje je i neka vrsta pohvale lepoti ranjivosti i nesavrsenostii.ne znam, probaj da pogledas ponovo – zanemari ociglednost i ono sto se na prvi pogled cini usecerenim klisheima – meni je pomoglo sto sam ovog puta pomno gledala lica, ljudi odlicno glume, ima tu mnogo vise dubine i pokreta ispod povrsine. klishei mi nekako ovde nisu u funkciji jeftinog zadovoljstva, vise da nas podsete da mozemo da tezimo bar trenutnom odmoru od dosadnog i sitnicavog bola egzistencije.sto rekao moca, tesko da mogu da zamislim da se njihov zivot zauvek nastavlja u miru i skladu, sto verovatno samo pojacava to kratkotrajno uzivanje.(covece, kad bi me placali po pridevu....bogatasica)eto, tesko da mogu da objasnim, samo je odjednom kliknulo. hvala onima koji podsecaju na obavezu drugog gledanja.a ti zapamti da sam delikatna dusica i nemoj da vices :D

Link to comment

E, pa hvala, junacki si se potrudila. Pretpostavljam da film prosto nije za mene, ja ne vidim tu odlicnu glumu (doziveo sam je dosta suprotno od toga... sto naravno ne znaci da sam ja u pravu, naprotiv, razumem se u istu k'o Marica u kuglager... premda me je bas gluma u Fighteru oborila s nogu. I to ne samo od C. Balea). Mozda mi se ne svidja glavna protagonistkinja, niukom smislu, kao i navijacka groznica, kladjenje i posebno ples... poznato je da se od plesa razumem jedino u treskavac, dakle nisam autoritet. Travolta i Turmanka u Pulp Fictionu su otprilike jedini ples na ekranu koji sam u stanju da tolerisem.... )Sto kazu oni kriticari, 3 stars from me, stvarno ne mogu da iskamcim vise. A za drugo gledanje nisam spreman, jos se ni od prvog nisam oporavio.

Edited by Indy
Link to comment
vikao si
Malo samo, anger management issues... Nista sto pobeda mog tima (Go Cats!!!) ne bi mogla da resi, uz 1 pobednicki treskavac posle... Moj zivot je filmska prica.
Link to comment
Malo samo, anger management issues... Nista sto pobeda mog tima (Go Cats!!!) ne bi mogla da resi, uz 1 pobednicki treskavac posle... Moj zivot je filmska prica.
ако си имао сензор за Фајтера онда треба и СЛП да ти легне на друго гледање
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...