Jump to content
IGNORED

Silver Linings Playbook (2012)


3opge

Recommended Posts

Drugim rečima - besmislica. Žanr ima svoje svoje konvencije, kao i svaki drugi, kao i porodična saga (Kum), i triler o usamljenom osvetniku (Taksista), itd.
:lolol: Jako!Uzgred, da li bi mogao poll koliko stranica će ovaj film imati na kraju?
Link to comment
  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    62

  • Turnbull

    41

  • Lancia

    20

  • Molder

    19

Top Posters In This Topic

Pa kako da ti kažem, nisam ja tu nešto sam izmišljao, u pitanju je opšte mesto.Naravno da se o svakoj takvoj klasifikaciji može raspravljati, ali reakcija ti je bila kao da sam ga nazvao SF-om o vanzemaljcima.
Okej, možda je tako delovala. I u pravu si, malo mi je već pun racku tog holivudskog mafijašenja, tako da sam odreagovao impulsivno.No da ne duljim, i sam sam participirao sa čak tri posta na temi na kojoj mi ni po jednoj geografskoj širini nije bilo mesto.
Link to comment
pa ne, nisi u pravu. disovanja ovog filma ima bas malo, izdisovao ga je indy onako posteno i meni je ta reakcija bila simpaticna jer je covek skinuo rukavice. vecina ostalih koji nisu otkinuli na film su bili u rasponu od ravnodusnosti do "e jbga ako je ovo film godine" ali niko nije izlazio iz okvira pristojnosti niti su se srcano potezale fekalije....
Kako nije? Ja umalo dobio bančinu zbog ovog (ne znam više ni kako da se politički korektno izrazim) ***** filma! Misteriozno su mi obrisane poruke pa se sad to ne vidi ali ja sam baš sve napisao šta mislim o filmu.....
Link to comment
Kako nije? Ja umalo dobio bančinu zbog ovog (ne znam više ni kako da se politički korektno izrazim) ***** filma! Misteriozno su mi obrisane poruke pa se sad to ne vidi ali ja sam baš sve napisao šta mislim o filmu.....
Molderu,sada te poslednji put opominjem da prestanes da lazes.Obrisane su ti samo poruke u kojima si namerno zasipao topik namernim spoilerima i to posle vise puta ponovoljenih upozorenja i dosta razmenjenih poruka da to ne radis.Sledeca ovakva laz i bices najstroze kaznjen.
Link to comment
Meni je zasmetalo što je Dženiferin lik od početka uveden u priču kao zaljubljen. Onako, zdravo za gotovo, spreman za poneti, lik koji se opsesivno pali na glavnog junaka i proganja ga. Što bi mi bilo okej da smo videli bar neku eksplikaciju ili objašnjenje tog trenutka.
Od početka se stvara nekakva mistifikacija oko likova, verovatno radi dodatne dramatizacije i neizvesnosti. Oni su zagonetni. U toku filma saznajemo kako su oni prošli nekakvu težu traumu. To se sve razotkriva kroz jednu atmosferu psihoanalize, koja dominira filmom, da bi na kraju usledila nekakva katarza.Znam da ponavljam već rečeno, ali film zaista obiluje holivudskim klišeima, a pri tome želi da ispriča priču iz života. Dvoje se nalaze i zaljubljuju u teškim životnim momentima. Tu je i priprema za neku igru, koja postaje više od igre. Tipično je i da se stalno igra neki moralni ping-pong. Osoba A se iz nekog razloga naljuti na osobu B i ne želi više da ima kontakt sa njom. Zatim je osoba B juri da joj se izvini, ali osoba A ne popušta. Onda osoba B pukne i naljuti se na osobu A. Onda osoba A popusti... Ne sumnjam da se oko Holivuda vrte dobri režiseri, pisci... Ali kad god prave ozbiljan film (priču iz života) tu dominira dijalog koji liči na psihoanalizu. Valjda im je filozofija takva da se gledaocu mora predstaviti nekakav uzrok i razrešenje problema. Evropski film je čini mi se manje opterećen ovim i zato tu možemo videti mnogo realnije životne situacije.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...