Jump to content
IGNORED

Silver Linings Playbook (2012)


3opge

Recommended Posts

jbga, cudni su putevi hajpa forumskoga. meni se film na prvo gledanje prilicno svideo, al kad su krenula licitiranja o sekundi u kojoj se ona zaljubljuje u njega i stotinci u kojoj se on zaljubljuje u nju, odustala sam od drugog gledanja. koliko god sam uzivala u raspravi oko drajva ili avatara (sve cudeci se kako neko moze da misli suprotno od mene -_-), izgleda da rom-kom ipak ima svoja zanrovska ogranicenja, ako nista bar u pogledu toga koliko inspirativnih rasprava na topiku moze da izazove. mlako je ovo, drugovi i drugarice (da izvini drug indi, koji se odmah jasno odredio i odrekao moderacije :)).ne znam, cini mi se da ovde ima dosta materijala za lepu naklonost, al nisam bas sigurna da sam se vozdigla ka obozavanju - bar ovakve vrste filmova.nego, uprkos svemu, i dalje se na filmu najzanimljivije prica :)

Link to comment
  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    62

  • Turnbull

    41

  • Lancia

    20

  • Molder

    19

Top Posters In This Topic

Kao rom kom je pa je sranje. Bravo.
romcom jeste sranje po defaultu- zasecerena komedija koja nije smesna, sa predvidljivim krajem. ako ti volis (sa sve vas 50) onda gledaj, ali nemoj da ubedjujes posten svet da gresi ako mu se ne svidi kad mu po milioniti put serviraju istu sluzavu pricu.
Link to comment
romcom jeste sranje po defaultu- zasecerena komedija koja nije smesna, sa predvidljivim krajem. ako ti volis (sa sve vas 50) onda gledaj, ali nemoj da ubedjujes posten svet da gresi ako mu se ne svidi kad mu po milioniti put serviraju istu sluzavu pricu.
Ti si hladan čovek!
Link to comment
bar ovakve vrste filmova.
mene ovo zanima. koja je ovo vrsta filmova? ne sećam se da sam gledao sličan film, nema ih dovoljno da bi tu bilo govora o nekoj vrsti. žanrosvki, nije mi ni na momenat pala napamet romantična komedija. ako baš bih morao da ga fiokišem, stavio bih ga među drame, i to pretty psihološke. naravno, sve je ovo zbog reditelja. da je ovo radio onaj što je radio "dude, where's my car", verovatno bi i bio rom-kom, ali nije. rom-komovi su (najčešće) površni filmovi, gde svi sporedni likovi su stavljeni apsolutno u službu glavnih. ovde nemamo taj slučaj, mislim. ovde sporedni likovi odvlače glavne svojim nekim tripovima, smetaju im na neki način. ovde glavni likovi ne štrče toliko. plus, postoji i taj lik koji igra chris tucker, koji se nigde ne uklapa, izgleda mi kao duh koga vidi samo glavni lik. nešto kao onaj lik koji igra m.shannon u revolutionary road. meni on predstavlja bradleya coopera, samo kad je kao "normalan". glavni lik ide kroz katakombe, prateći plamičak (j.lawrence), dok na kraju ne izađe na svetlo dana. a kraj posle kraja mogu lako da zamislim da nije happy. sve ovo mi nekako previše za rom-kom, da ne pričamo o načinu na koji je režiran.
Link to comment

ma u pravu si, olako sam romkomovala. u sustini, mozda jeste jedna distorzirana verzija, ima elementa, doduse svi ti elementi dobijaju novi kvalitet, cak potpuno novu ulogu u ovom filmu. a opet, tesko ih je zanemariti, bar meni. otkud znam, mozda ja kapiram romansu samo kad je data kroz neku vulgarnu ironiju :)svejedno, sad sam malo motivisanija da ponovo pogledam i javim.

Link to comment
Jbt, ja uopšte ne mogu da verujem da ste se vi masovno s ovim oduševili... :isuse:
you've been warned....
Kako? Uslađeno da ne može grđe. Helouin, krismas, ex-slut koja je odjednom (potpuno nepostojeća) enciklopedija američkog fudbala, utakmica, navijači, lepa šorka, pa može li se fuckin' više uvlačiti (američkoj) publici, može li se biti uslađeniji? Drvena gluma za Oskara, totalno anlajkabl tip u glavnoj ulozi, pa tu ne pomaže 10 de Niroa.Hoću mojih 2 sata života nazad i da se za moderatora foruma Film postavi neko ko ne može ovoliko da promaši. Ovo je ekvivalent lube na Muzici da napiše za novi CD sa reuniona Srebrnih Krila da je najbolji pop-rock album koji je ikad čula.
tooooo care. konacno da neko skine rukavice.
Link to comment
nisam.smaralo me da se kacim, cak ne mislim da je ovo vredno indyjevog truda da napise 5 redova protiv filma.
cvrc. ja se bar ne vracam na teme koje me ne interesuju. cisto zbog sebe, manje vodim racuna o Indiju (drugima). Edited by Lancia
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...