Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

1 hour ago, rezwalker said:

 

Kaustična soda ima svoju primenu u kulinarstvu. Detaljno sam objanio kako se koristi za potrebe pripreme bavarskog testa. Naravno, tu su knjige na temu molekularne gastronomije i internet, pa sve može da se proveri...

 

Evo, sličice sa uputstvom...

 

FllYBxw.jpg

0l4v5Fm.jpg

Ma nisam mislio loše, sorry ako je tako zvučalo. Ponekad imam dodira s njom u tečnom obliku, nisam imao pojma za primenu u kulinarstvu

Link to comment
47 minutes ago, maheem said:

Ma nisam mislio loše, sorry ako je tako zvučalo. Ponekad imam dodira s njom u tečnom obliku, nisam imao pojma za primenu u kulinarstvu

 

Sve OK, nego reko’ da se ogradim od eventualne etikete forumskog trovača....

:)

Link to comment

Pravio kompot jabuka-kruška-dunja, i ne znam kako mi je palo na paket da ubacim i par karanfilića, bili mi tu pri ruci. :isuse:

Ne volim taj miris, podseća me na muskatni oraščić. Ukus je super.

Edited by mraki
Link to comment
21 hours ago, mraki said:

Pravio kompot jabuka-kruška-dunja, i ne znam kako mi je palo na paket da ubacim i par karanfilića, bili mi tu pri ruci. :isuse:

 

dao si mi ideju da pojedem kompot posle sto godina, mozda bi mi se dopao sad kad sam stara. u detinjstvu nije postojalo nista gore od kompota. jel se to samo prokuva voce? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...