Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Jebes ga, tuna snicle se, doduse uz moje kiharsko umijece pretvore u chamovinu, a osim toga jebes tunu manju od prosecne mangulice...

Ovde povremeno naleti jedna sorta tune, palamida, ali to su komadi od cirka 30 - 40 cm, njih iscela k'o sto bog zapoveda.

Link to comment
5 hours ago, maheem said:

Prvi put pazario tuna steak i uspeo sam da ga sjebem. Ispekao ga bogovski al sam ga prethodno presolio. Nije za kod nane Chohano, beše jestivo kad se pomešalo sa pirinčem i povrćem.

Povrće ispalo super iako nemam vok pa sam ga morao spremati u šerpi: ljubicasti luk, shitake, paprika, mrkva, bluk, zelena boranija, bambus, sojine klice, kineski kupus, brokoli, soja sos i malo fiske sausa. Nisam isao na pijacu pa nisam imao one duguljaste repe. No svejedno, kidanje! Moram vok pazariti.

 

 

 

Gledao na negdeu kad Džejmi Proliver sprema tuna stejk i jako poželeo da jedem to ali nikad nisam došao u situaciju da kupim tuna stejk nit mi je palo na pamet da ga tražim negde. Ali pamtim komad tune na  tiganju iz tog njegovog videa.

Njam.

 

Sigurno se može naći na netu

Link to comment

Sećam se - dva stejka na dva različita tiganja, nemojte prepeći :)

Šta se dešava s njim? Je l žestoko bankrotirao?

Ne: super pašteta na super lebu. Idem da iskopam paradajz sa dna frižidera

Edited by maheem
Link to comment

Kad smo vec kod riba na tiganju, losos mi je jedna od najboljih stvari sto moze izaci sa tiganja. Lako se i brzo spremi, (naravno ako je fino posecena na snicle) ukus je u zavisnosti od masnoce slatkast, pospes sezamovim semenkama i malo aceto balsamico odgore. Uz rizu, bude ko posna sarma, malo kostiju ima i lako ih je odvojiti. veoma zahvalno jelo, samo naci svezu (crvenkastu) i socnu. meni licno ta njena masnoca (ispod koze) ne smeta previse, malo pojedem malo ostavim sa kozicom koja ako nije bila u dodiru sa tiganjom ne izgleda prilicno ukusna... gnjecava bude.

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
28 minutes ago, maheem said:

Sećam se - dva stejka na dva različita tiganja, nemojte prepeći :)

Šta se dešava s njim? Je l žestoko bankrotirao?

Ne: super pašteta na super lebu. Idem da iskopam paradajz sa dna frižidera

totalno pukao finansijski

sad fura vegetarijanstvo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...