Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

U jednom kombinatu u koji redovno zalazim nemere se disati kada se tretiraju obične kifle zarad bavarskog ukusa i izgleda....inače prostor povelik i sa odličnom izmenom vazduha.

 

Link to comment
35 minutes ago, rezwalker said:

spacer.png

 

Burger u bavarskoj zemički, adiktivni čili-majonez, karamelizovani luk i gauda sir. Osim gaude sve je homemade. Neposredno pre pečenja testo je potopljeno u rastvoru vode i NaOH za pravu boju, teksturu i ukus bavarskog peciva. NaOH, odnosno natrijum-hidroksid ili kaustična soda, može se kupiti u farbarama, Ph vrednost mu je 11, što ga čini daleko jačom bazom od soda-bikarbone čija je Ph vrednost devet. Soda-bikarbona, koja se najčešće koristi, ne može da izvuče boju, niti željenu teksturu i ukus pravog bavarskog peciva.

i ja se pridruzujem aramu - daj recept. 

 

i pitanje - gde ti je tu kiseli krastavac? 

 

cenim da je ovo individualno al meni kod burgera (nema veze da li je kucni ili kafanski) jako bitno da ima kiseli krastavac. ako nema, to vise nije burger nego fasirana snicla. mora da ima uzduz seckane ploske kiselog krastavca, mora da ima par kolutova luka, kolut paradajza i mora da ima majonez. volim i hrskavu zelenu salatu al ako nema, boze moj, opet je burger al bez salate. al kiseli krastavac, luk, majonez - to mora da ima.

 

kao sto mi pljeska nije pljeska bez luka i tucane ljute. kad bih uzeo neku s kecapom recimo, to bih doziveo kao sniclu. 

 

ne znam da li sam lud ili sam samo tako navikao. 

 

 

Link to comment
1 hour ago, adam said:

ne znam da li sam lud ili sam samo tako navikao. 

 

 

 

Verovatno je stvar navike, kao što je mnogima kod nas sinonim za pizzu kaprićoza. Definitivno je najčešća kombinacija priloga za burger luk, krastavci, zelena salata, paradajz i neki sos. Meni je lično ta kombinacija pomalo dosadna, ali opet, imam i ja svoje "fikseve", a to je da burger mora da sadrži karamelizovani luk. :)

Edited by rezwalker
Link to comment
20 minutes ago, rezwalker said:

 

Verovatno je stvar navike, kao što je mnogima kod nas sinonim za pizzu kaprićoza. Definitivno je najčešća kombinacija priloga za burger luk, krastavci, zelena salata, paradajz i neki sos. Meni je lično ta kombinacija pomalo dosadna, ali opet, imam i ja svoje "fikseve", a to je da burger mora da sadrži karamelizovani luk. :)

da, navika... skoro sigurno kombinacija prvih kafanskih susreta i licnih preferencija. zato sam i pitao. 

 

meni, recimo, svaki luk radi posao (ne mora biti karamelizaovan) al mora biti krastavcic. 

Link to comment
43 minutes ago, Frank Pembleton said:

De si reze...
Ajd recept za meso...



... Shiit has hit the fan...
 

 

https://vimeo.com/28030554

 

Jedini uslov je da se ima mašina za mlevenje mesa. Sam proces mlevenja na prvi pogled može delovati komplikovano, ali zapravo nije. Nakon par ponavljanja postaje rutina. 

Link to comment
8 hours ago, Bujodrag said:

Amateri, Nešto slano, nešto slatko i par džo inta, dva su već izgoerela.

 

sNzyiB7.jpg

 

 

 

E da. i sušeni paradajz iz Linde.

 

Nije loš

kou vutru trošiš? može i na pm :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...