Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Popara je nešto odvratno i šabanski.

Pržiti cluk je već ozbiljna veština.

Oni onesposobljeni nek zapuše nos ili nek jedu poparu ili nek se obrate ugodnoj i dobrodušnoj moderaciji.

 

No, oni koji stvarno žele da testiraju krajnje granice svojih čula u najpozitivnijem smislu te reči nek sačekaju da sutra ili prekosutra izvadim komad ovce iz novokupljenog mrzivača pa nek pročitaju moj elokventni izveštaj.

 

Ako budem dovoljno dobrodušan i ako me stenjanje od obžderavanja ne  spreči da čekićam po tastaturi.

 

 

26 minutes ago, ordi said:

sad jedem bavarske kifle namazane abc sirom vlašac, suvom pečenicom i podravkinim blagim ajvarom, a za salatu domaći paradajz sladak ko med sa crnim maslinama i feta sirom.

 

Njam

Meni komšinica donela neki makedonski koziji sir koji je sama obogatila muljem i ruzmarinom a imam i neki skoro korektni sušeni paradajz iz linde. I pržene komade neke mrtve životinje.

 

Ako ovako nastavim, ugojiću se.

 

Sutra ili prekosutra da se obrijem, ovekovečim slučaj i zaboravim sve to. 

Video danas jednu lepu devojku kad sam se vraćao iz dometa zdravlja i značajno je pogledao. I primetila je moj pogled i uzvratila ga je. Kontam da štap možda izgleda kul.

Ali ništa od toga.

Okrenuo sam se kad je prošla.

Ona nije. 

 

Moram još vežbati  :dry: 

 

 

Link to comment

spacer.png

 

Burger u bavarskoj zemički, adiktivni čili-majonez, karamelizovani luk i gauda sir. Osim gaude sve je homemade. Neposredno pre pečenja testo je potopljeno u rastvoru vode i NaOH za pravu boju, teksturu i ukus bavarskog peciva. NaOH, odnosno natrijum-hidroksid ili kaustična soda, može se kupiti u farbarama, Ph vrednost mu je 11, što ga čini daleko jačom bazom od soda-bikarbone čija je Ph vrednost devet. Soda-bikarbona, koja se najčešće koristi, ne može da izvuče boju, niti željenu teksturu i ukus pravog bavarskog peciva.

Edited by rezwalker
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...