Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

oko testa sam tu da pospem samo malo svog teorijskog znanja...nikad nisam bila ljubitelj.. :fantom:

 

 

a kontam zasto je kuvano testo,u teoriji, bolje samo mi nemamo tu tradiciju..kod nas se ili pece ili przi..

Edited by ivy
Link to comment

banacanin, nisam ja i ja smo najveci maksakrs na forumu.

 

ove krofne su najbolje od strudle s makom: testo je rastresito, mekano, nema kore, a puno maka, dakle ko da jedes sredinu iz strudle.

ja juce pojela 6, to mi je bio rucak. pojela bih i sedmu, al nije mi delovalo pristojno u drustvenoj situaciji :D

 

i nisu nadlacke. nadlacke sam jela, ovo su kuvane krofne.

 

evo vam recept dakle za kuvane krofne, ove iz vangle. ja nisam pravila, dala mi ga je koleginicnina mama. vidim da nedostaje korak kad se krofna u sredini probusi drskom varjace, posto krofne imaju rupu. kontam da je rupa vazna da se testo dobro skuva. sad vidim da nedostaje i da li voda treba da kljuca. to cu danas da saznam pa cu dopuniti recept.

 

 

kuvane krofne s makom

 

kvasac rastvoriti u mlakom mleku s malo secera i soli. kad proradi, dodati dva jaja, cevtrt maslaca (ovo je dakle 60 grama) i mesiti s brasnom koliko zahteva, nesto manje od kila.

mesiti i pustiti da se odmori 30 minuta.

posle odmora obraditi testo jos jednom. razvuci oklagijom i casom praviti krofne. jos pola sata ostaviti krofne da se odmore.

u velku serpu s poklopcem staviti vode i malo ulja, malo vise vode, da krofne mogu da plivaju. tri minuta jedna, tri minuta druga strana. odmah poklopiti serpu. vaditi i odmah stavljati u smesu 250 grama mlevenog maka i 100 grama secera. 

Edited by darling
Link to comment

kuvane krofne..sta je tu cudno. kad ima i kuvani djevrek sto ne bi bile krofne?

 

 

samo nemam pojma sta cu ja ovde..odoh..

 

 

 

 

e da-jedem/pijem dorucak u vidu buletproof crnog caja

Кувани ђеврек? Добро па имамо разноврсну кухињу.
Link to comment

banacanin, nisam ja i ja smo najveci maksakrs na forumu.

 

ove krofne su najbolje od strudle s makom: testo je rastresito, mekano, nema kore, a puno maka, dakle ko da jedes sredinu iz strudle.

ja juce pojela 6, to mi je bio rucak. pojela bih i sedmu, al nije mi delovalo pristojno u drustvenoj situaciji :D

 

i nisu nadlacke. nadlacke sam jela, ovo su kuvane krofne.

 

evo vam recept dakle za kuvane krofne, ove iz vangle. ja nisam pravila, dala mi ga je koleginicnina mama. vidim da nedostaje korak kad se krofna u sredini probusi drskom varjace, posto krofne imaju rupu. kontam da je rupa vazna da se testo dobro skuva. sad vidim da nedostaje i da li voda treba da kljuca. to cu danas da saznam pa cu dopuniti recept.

 

 

kuvane krofne s makom

 

kvasac rastvoriti u mlakom mleku s malo secera i soli. kad proradi, dodati dva jaja, cevtrt maslaca (ovo je dakle 60 grama) i mesiti s brasnom koliko zahteva, nesto manje od kila.

mesiti i pustiti da se odmori 30 minuta.

posle odmora obraditi testo jos jednom. razvuci oklagijom i casom praviti krofne. jos pola sata ostaviti krofne da se odmore.

u velku serpu s poklopcem staviti vode i malo ulja, malo vise vode, da krofne mogu da plivaju. tri minuta jedna, tri minuta druga strana. odmah poklopiti serpu. vaditi i odmah stavljati u smesu 250 grama mlevenog maka i 100 grama secera. 

Е дакле @Дарлинг јеси нас о јаду забавила. Нећу направити сигурно, али добро је знати. Мак не могу смислити, а штрудла (ми би рекли герметаљг) само са орасима или џемом. :)
Link to comment

Ја ни кнедле са шљивама, само са кајсијама и џемом. Шљиве уреду свјеже, али обарене, не хвала. :)

Link to comment

Tako ih zvao jedan moj bivši

Nego,zamisli moj užas kad sam pomislila da su uvaljali knedle u mak????

 

Kao i moj brat, sa džemom od kajsija, šizela sam što keva pravi pola-pola, kad lepo piše "sa šljivama!"

Edited by Sara
Link to comment

al ste se raspisali ... :-D

 

darling - kuvane krofne jesu nadlačke - tako ih zovu tamo gde ima Slovaka. drugo, ne, krofna ne mora da ima rupu, bar ne naša, domaća. američke su sa rupom. ako pričamo o prženim krofnama - američke su golo sranje. naše velike, rumene, pa sam belom linijom okolo i ogromnim rupama unutra su keva.

 

simon - kuvani đevrek o kom piše ivy je kuvan samo u jednoj fazi, posle se peče. tako se prave bavarske kifle i uopšte svo ono slano testo sa smeđom glazurom. zove se kuvani ili ohridski đevrek. ništa čudno, ništa novo, ništa neobično. prodaje se u svakoj drugoj pekari.

 

i da: gomboce su sa šljivama, nikad knedle. knedle su za supu :lala: 

 

keva kaže da testo nije isto kao za pržene, poslaće mi recept do večeras

Link to comment

kuvane krofne s makom, konacna verzija

 

kvasac rastvoriti u mlakom mleku s malo secera i soli. kad proradi, dodati dva jaja, cevtrt maslaca (ovo je dakle 60 grama) i mesiti s brasnom koliko zahteva, nesto manje od kila.

mesiti i pustiti da se odmori 30 minuta.

posle odmora obraditi testo jos jednom. razvuci oklagijom i casom praviti krofne. u sredini probusiti rupu poklopcem labela. jos pola sata ostaviti krofne da se odmore.

u velku serpu s poklopcem staviti vode i malo ulja, malo vise vode, da krofne mogu da plivaju.kad voda provri, krofne kuvati tri minuta jedna, tri minuta druga strana. serpa treba da bude pokloljena dok se krofne kuvaju, znaci treba poklopac s rupicom da voda ne bi pokipela. vaditi i odmah stavljati u smesu 250 grama mlevenog maka i 100 grama secera. 

 

 

jela sam slovacke nadlacke iz stare pazove i slovacke nadlacke iz nove pazove. 

ovo za sta sam dala recept su kuvane krofne zene iz panceva. one se ne zapecaju na ulju, nema korice, samo sredina. zena napravi rupu na sredini testa poklopcem za labelo da bi se testo ravnomerno skuvalo. 

 

inace, postavicu vam recept i za nadlacke moje prijateljice iz nove pazove (taj gorepomenut), samo da zena dodje s posla. staropazovacke mogu da postavim u ponedeljak. 

Edited by darling
Link to comment

al ste se raspisali ... :-D

 

darling - kuvane krofne jesu nadlačke - tako ih zovu tamo gde ima Slovaka. drugo, ne, krofna ne mora da ima rupu, bar ne naša, domaća. američke su sa rupom. ako pričamo o prženim krofnama - američke su golo sranje. naše velike, rumene, pa sam belom linijom okolo i ogromnim rupama unutra su keva.

 

simon - kuvani đevrek o kom piše ivy je kuvan samo u jednoj fazi, posle se peče. tako se prave bavarske kifle i uopšte svo ono slano testo sa smeđom glazurom. zove se kuvani ili ohridski đevrek. ništa čudno, ništa novo, ništa neobično. prodaje se u svakoj drugoj pekari.

 

i da: gomboce su sa šljivama, nikad knedle. knedle su za supu :lala: 

 

keva kaže da testo nije isto kao za pržene, poslaće mi recept do večeras

Код нас се зову кнедле са шљивама, а кнедле које иду у супу су гриз кнедле:)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...