Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ne, krofna ne mora da ima rupu, bar ne naša, domaća. američke su sa rupom. ako pričamo o prženim krofnama - američke su golo sranje. naše velike, rumene, pa sam belom linijom okolo i ogromnim rupama unutra su keva.

 

Za mene su krofne samo kako je moja baka pravila, ne budu mnogo velike (ali to je zato sto mi tako svi volemo da su manje), spolja maltene hrskave a unutra, kako da kazem, poluprazne - lake. Tako ih cele isprzi u masti i posle otvoris i stavis pekmeza od kajsije po zelji. Moj problem sa kupovnim krofnama, pored te korice koja nije moj pojam korice krofne, je sto im je ta unutrasnjost nekako previse - gusta, teska, imam utisak da je zdudana.

I kod nas se koristi mast za spremanje, kao i za sve ostalo (naleteh trazeci sliku za "sosine" recepte koji su sa uljem, to ne moze biti sosin onda al ajde dobro, 21. vek valjda)

 

Evo nadjoh sliku da objasnim tu unutrasnjost prave krofne, pretpostavljam da mislimo na isto?

1141.jpg

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

zar taske nisu u obliku raviola, a ne kugle? :lolol:

a gliste specle?

Jesu, jesu, spljošte se jadne knedle od onog

pekmeza unutra

 

Edit. E, to je krofna, takvu nisam videla otkad je umrla tetka Velinka, što će reći, dvajest godina ????

Edited by Sara
Link to comment

tašci (taške) nisu samo oblika raviola, već i od istog testa. dakle, nisu spljoštene gomboce.  tašci (od mađarskog táska* - čita se taško i znači tašna) se prave od testa sa jajima, a šufnudle (valjušci, čikovi) od krompir testa, isto kao gomboce (ili njoke).

 

@I'm with the pilots - upravo takve! to je prava krofna, ima čak i taj beli prsten okolo

 

@renne - pa kad ne znaju kako se šta zove :D

 

* iako se na mađarskom zovu Barát Füle (boratfule) - u bukvalnom prevodu uši prijatelja

Edited by banatjanin
Link to comment

И онда кнедле (са џемом) и шуфнудле (исто тијесто као за кнедле) уваљаш у препржену презлу:) мљац.

Link to comment

Pošto danas još nisam jeo, ispekao jednu gurmansku i par roštilj kobaja, sve fino, ali mi se čini da su kobaje višak;  totalno sam sit posle pljeskavice ( i pola kutije odgorčenih maslinki + par komada kuvanog karfiola), tako da mi se čini da se kobaje neće jesti, barem ne sada.

 

 

 

Nema deserta, na meniju su viski i koka kola, pa da se gleda Indian Wells.  

Link to comment

И онда кнедле (са џемом) и шуфнудле (исто тијесто као за кнедле) уваљаш у препржену презлу :) мљац.

 

gde me podseti na šufnudle. nisam ih jela sto godina.

 

prošle nedelje mi sestra donela knedle iz neke knedlare u gavrila principa.

kaže ima raznih vrsta, meni donela da probam sa šljivama i kajsijama.

tjah, nisam bila impresionirana.

testo ok ali prezle presne, nisu prepržene kako bob zapoveda.

Link to comment

Onaj pasulj ispao jebeno dobro. Juče za ručak pojeo tri tanjira, oko 1am uhvatila glad pa sam pojeo još jedan.

Jutros na pijaci doručak malo sira, malo goveđeg pršuta, malo džigernjače. Mlađa cura koja nije ljubitelj novih ukusa kod kuće se sva umazala džigernjačom i sirevima <3

Ragu za bolonjeze ostavljen na šporetu da se krčka bar još dva sata...

Link to comment

Super su džige i sirevi, lepo da je polako navikavaš na prave stvari dok je još mala. :)

 

 

 

Završio pile i krumpire, super ispalo sa puno moče, samo što sam totalno precenio svoje mogućnosti, tako da je ostalo dosta mesa, ako danas ne pojedem (a čisto sumnjam da ću uopšte da jedem), sutra će od toga da se prave faširi.

 

 

Za salatu sam jeo paprike punjene sa kiselim kupusom, ima jedna žena na pijaci kod koje redovno nabavljam to (i  ponekad baklave - kad naručim), kako pravi, boli glava.  :thumbsup:

Edited by Jeremija
Link to comment

ja obozavam moj proso ala krumpir i blitva fazon ali sa spanatom  :P

 

stavim proso da se kuva u dosta vode i kad je skoro gotov ubacim spanat na 3min,procedim pa u tu serpu sipam mulja,sigurno pola veze seckanog maldog luka i 3,4 cena belog luka malo da smeksa pa vratim proso i spanat,promesam kratko,zacinim i kad skinem sa vatre zalijem obilato sa jos mulja..

 

 

uz to peceno belo meso i zelena salata sa sremusem..brzinski rucak za 15min

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...