Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Pravio juce piletinu sa pestom i kajmakom. Ostala trecina, nedovoljno. Naseckao u tiganj mladog luka, bacio preko po kile pecurki i pustio da malo omekne. Onu piletinu iscepkao, srucio preko pecurke, prekrio mileramom i rknuo u rernu. Na kraju narendao ozgo čedar. Njami.

Link to comment

Ma jok, kob se jebavao sa punjenjem. A vrisnuo mi malo kajmak pa taman da ga potrosim.

Belo meso i otkoscene batake bez kozice ostavio par sati u buttermilk-u, poredjao u vatrostalnu ciniju i premazao umucenom mesavinom oko 100gr kajmaka i otprilike isto toliko pesta. Dodao i malo mulja, delovalo mi suvo, pa pokrio folijom i turio u rernu na 250 jedno 45 min. Onda sklonio foliju, posuo malo prezlom i vratio jos desetak minuta u rernu.

Link to comment

bele semenke. 

 

jel rabi neko ulje od bundevinog semena? čisto da da preporuku za domaće tržište. jedino što sam probao je neko hrvatsko koje sam dobio na poklon. 

Link to comment

zasto jedes banana cips?

ma ne jedem, batalio.

vata me povremeno neizdrz za slatkim, a istripovo sam se da ce ovo da taj krejving umiri, al nema nista od toga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...