Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

zdenku* s pečenicom, bez leba

 

*kaže mi drugarka da je taj (a propos viskoznosti) kamamber za siromašne, u biti sve ono što pretekne od drugih sireva, pa zamuljaju zajedno... 

Link to comment

prvo, da bacim jedan masivan rispekt za ove http://www.sd-paprika.com/o_firmi

 

nema nigde slike proizvoda, a ja bacio ambalažu

 

u Univeru sam uzeo njihovu alevu papriku bez peteljke (crno pakovanje od 100 grama). paprika je epohalna - jarko crvena, mirišljava, slatka. mogao bi kašičicom da je jedem. nije na nivou (miris) kao dobra domaća bezdanska (Kiš, Pap i slični) ali zakiva, nebo i zemlja u odnosu na ostale industrijske paprike.

 

e, danas sam napravio juneći gulaš i razbio ga. uzeo čist močing (odnosno, ribić), a konačno sam našao i pravu meru luka (i znatno ga smanjio u odnosu na ranije) - na pola kile mesa, jedna veća glavica. papriku nisam štedeo.

 

dok sam guštao, 'teo sam da plačem što ne mogu da mu dodam knedle sa pavlakom, hebo me hrono režim da me hebo.

Link to comment

Kuvane krofne, jaaaao... ali slane, sa sirom, pravljene sa malo masti, tako da odozdo porumene. Vadušaste, mekane, divne. to sam zadnji put jeo pre jedno 15 godina...

Link to comment

Kuvane krofne, jaaaao... ali slane, sa sirom, pravljene sa malo masti, tako da odozdo porumene. Vadušaste, mekane, divne. to sam zadnji put jeo pre jedno 15 godina...

Nadlacke? Davaj recepat!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...