Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

 

 

jestrdej  iting.

 

ovih pet komada, cirka 4 kile i 300, ovaj najduži malo jače od kilo. 300 dinara/kg , tek izvađeni iz Tise.

 

mrzelo me da se njakam sa tanjiračom, pa su spremljeni najjednostavnije na svetu. so (pola sata da upije) + mešavina kukuruznog i belog brašna (15 munuta da se slepi, da višak ne otpada i ne zagoreva  u kastroli), pa prženje u dubokom ulju.

 

meso belo, i sočno i krto, puca, miriše, korica rskava, špricer 'ladan....

 

usput, setio sam te se Vaso, pošto sam kupio odmah i 5 kila očišćene krupatice, isto tog jutra vađene, za 120din/ kilo. ponavljam - očišćene!

Link to comment

sta je mera za soma, 50cm?

 

nista onda idite u kraj sveta u visnjici iako vasa kaze da je sranje, tamo sam ih zatekao poslednji put kako tranziraju strvinu od 40+ kila

Link to comment

ova zemlja mora propasti. ovo je kao poslednje godine causeskove vladavine sto se cena tice.

 

pa u ovoj banatskoj zabiti, kod ribara koji jedva preživljavaju je godinama ovako. jedino što uspeju da prodaju po kakvoj - takvoj ceni su smuđ i kečiga i to restoranima. a lokalni balvani ni ne jedu ribu, tu je na ceni samo muljavi šaran za slave

Link to comment

Nije bas now eating ali vredi zakasnelog posta.

 

Stoji mi u spajzu vec neko vreme Crni Balzam iz Rige sa kojim nemam pojima sta da radim. A posto mu istice rok za jedno godinu-dve resih da ga nacnem i iskoristim u svakom mogucem smislu. Gugl nije bio od preterane pomoci (vecinom nude mesanja sa vodkom, kuvanim vinom i sladoledom) ali sam nekako uspeo da izbunarim recept za salatu i par letnjih koktela.

 

Elem uzeo mladi spanac, rotkvice,  kuglice mocarele, suseni paradajz, kapar, alfa-alfa klice. Na to dodao dresing od dizona, crnog balzama, ljutog maslinovog ulja i meda i posle pobecao pola kasicice polena. 

 

 

11742843_10155920842865171_4639370311371

 

11800002_10155920842630171_4155521695758

 

 

Ispalo je neocekivano dobro, a balzam je ispao  mnogo primenljiviji u hrani nego li u picu.

 

 

Ostatak flase otisao na par koktela (jedan sa sokom od nara i tonikom a drugi sa sprajtom i limunom) i naravno za preliv preko sladoleda od vanile

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...