Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Nisu ni vinogradarske breskve sampionke izgleda, pa su ukusnije od savrseno oblikovanih nektarina. Pljoskve™ su po ukusu na pola puta, pametnome dosta™.

dobro, sa vinogradarkama nema poređenja, ni sa caldesi nektarinama belog mesa, koje su koncentrovana lepota vinogradarki, konzistentnog ukusa.

Link to comment

ja sam se sad ubio u grckoj od ovih nektarinskih, kostaju 2.80 ali nisam zalio sredstava za to. medjutoa, danas sam ugledao u malom kalenicu u njegosevoj novu turu i jednih i drugih, i to dosta vecih od ovih grckih. cena 280 dinara. ne znam da li su zrele, ove u grckoj su na granici da budu prezrele, jesu nektarine i to zute, ali i one vuku na vinogradarske. fenomenalno voce, pogotovo sto su ergonomski projektovane za kvalitetan ugriz bez prljanja veceg dela lica.

Link to comment

Nisu ni vinogradarske breskve sampionke izgleda, pa su ukusnije od savrseno oblikovanih nektarina. Pljoskve™ su po ukusu na pola puta, pametnome dosta™.

Каже се:

шептелија или шефтелија, како где, мислим та виноградарска бресква  :)

Link to comment

Da, na jugu.

Ако под југом подразумеваш све јужније од, рецимо, Западне Мораве  :P

Иначе, занима ме о којој воћки причате, пошто видим да је купујете: права, некадашња аутохтона виноградарска бресква, шептелија, шефтелија, је неугледна, скоро па дивља, ситних зелених плодова чија боја ретко пређе у назнаку румене, брашнастог меса, сува, понекад и превише, слатка...

Edited by namenski
Link to comment

baš ta. malo bademastog, zemljanog ukusa, belog mesa, izuzetno jakog mirisa.

ja sam prvu probao baš u vinogradu na Fruškoj, kao klinac. jedna od onih aroma koje posle pucaju pravo u mozak i tunneluju ka prošlosti.

Link to comment

baš ta. malo bademastog, zemljanog ukusa, belog mesa, izuzetno jakog mirisa.

ja sam prvu probao baš u vinogradu na Fruškoj, kao klinac. jedna od onih aroma koje posle pucaju pravo u mozak i tunneluju ka prošlosti.

Онда је то та, мислио сам да је нестала: расла је ненегована и насумице по виноградима и знала, потпуно без неге да роди невероватно...

Link to comment

Pojavi se po pijacama u septembru, recimo od kraja avgusta do sredine septembra.

A najbolje sam kupio u jednom supermarketu u Turskoj.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ima toga po srbiji, ne preterujte. veci je problem da nadjes da su jestive, da nisu prezrele, malo otuznog ukusa, pa i gorkaste.... ponekad previse dlakave ili neke cudne boje od ostalih stvari u vocnjaku... ljudi ih zaborave pa ih kasno oberu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...