Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

jako zajeban dan. 

prvi deo proveo na crnoj kavi s mlijekom. onda kinez. hrskava piletina i ljuta junetina. onda dražeje je s kafom i bademima. na štrandu mekika i pivo. kod kuće pivo i slovački kulen. i sir domaći kravlji. još piva i dražeja. kvas. i sad je žena došla iz nekog impulsivnog noćnog šopinga te sad srčem istopljen ben & dzeriz iz one kartonske pinte. 

Link to comment

ima toga po srbiji, ne preterujte. veci je problem da nadjes da su jestive, da nisu prezrele, malo otuznog ukusa, pa i gorkaste.... ponekad previse dlakave ili neke cudne boje od ostalih stvari u vocnjaku... ljudi ih zaborave pa ih kasno oberu.

 

Ima, to i kazem, pojave se u to vreme, odes na Kalenica i sigurno ces naci

Link to comment

ja sam se sad ubio u grckoj od ovih nektarinskih, kostaju 2.80 ali nisam zalio sredstava za to. medjutoa, danas sam ugledao u malom kalenicu u njegosevoj novu turu i jednih i drugih, i to dosta vecih od ovih grckih. cena 280 dinara. ne znam da li su zrele, ove u grckoj su na granici da budu prezrele, jesu nektarine i to zute, ali i one vuku na vinogradarske. fenomenalno voce, pogotovo sto su ergonomski projektovane za kvalitetan ugriz bez prljanja veceg dela lica.

meni je ovo glavni motiv za kupovinu ovih pljosnatih. ne moras da ih jedes iznad sudopere. ne curi sok na sve strane, ne zamazes se kao krme a ukus pri tom savrsen. 

Link to comment

Eno na kukingu. Klasična smesa za mesni 'leba (cluk, bluk, mešano mleveno 600g, jedno jaje, prezla)

Pastu obariš na trećinu pa poredaš po mesu, zaliješ sirom urolaš i pečeš :-)

Link to comment

Uh, što mi je uspeo roštilj... Prvi put sam probao dry rub (ko reče "southern kompot"? :naughty: ) na krmenadlama i uz to roštiljski halumi. A uz to tikvice iz rerne koje su zapečene u pekorinu i parmiđanu (dobio od jednog Talijana domaći pekorino prošaran ljutim papričicama, mrak sir). I uz to ladnog gemišta... milina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...