Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

samo zderi yolo. evo zbog tebe sam prosvrljala netom da utvrdim da breskve imaju nizak glikemijski indeks. :)

 

ja sam se najo istarskog brodeta s fuzima. 

Edited by darling
Link to comment

ubicu se od pljoskvi, secer ce mi skroz otici ukurac. sad sam krenuo da ih seckam u belo vino, pravim neki primitivni belini. sto je najgore u dobro belo vino.

Odma sutra skokni u ideu i uzmi ovo za 390 dindzi i pravi belini kako bog zapoveda.

cruse_blanc_de_blancs_brut_grande.jpg?v=

Link to comment

ni jedan nije u meri :cry:

. Zalosno za gledati...trebalo bi konacno da neko u ovoj raspaloj drzavi povede racuna o tome sta ostavljamo deci.Izgovori kako su ribari siromasni I jedva sastavljaju kraj sa krajem su sebicni I slusam ih ceo zivot.Za pocetak ljubazno odbijte spremljeno jelo kad vam u restoranu donesu kecigu ili stuku od 200 grama a na pijaci ne kupujte ribu ispod mere.
Link to comment

čekam drugu rečenicu u kojoj se pominje gibanica :fantom:

 

 

medjimurska? darling, sklopi usne, ne govori, cuti... :cry:

 

 

:rolf: izvinite, sinoc je nije bilo. al sam zato nadoknadila za dorucak. i napunila dzepova da odrzim nivo medjimurske u krvi u toku dana. 

Link to comment

. Zalosno za gledati...trebalo bi konacno da neko u ovoj raspaloj drzavi povede racuna o tome sta ostavljamo deci.Izgovori kako su ribari siromasni I jedva sastavljaju kraj sa krajem su sebicni I slusam ih ceo zivot.Za pocetak ljubazno odbijte spremljeno jelo kad vam u restoranu donesu kecigu ili stuku od 200 grama a na pijaci ne kupujte ribu ispod mere.

 

haralampije, kada soma ili smuđa ispod mere uloviš udicom, onda je moguće da ga vratiš živog u vodu, što valjda svaki savestan pecaroš i uradi. iako sad skoro i da ne idem na pecanje, nikada nisam plemenitu ribu lovio tokom zabrane i uzimao ispod mere. čak sam i primereke u meri vraćao u vodu. ali to je pecanje, hobi.

 

međutim, kada se bilo koja riba zaplete u trostruku mrežu profesionalnog ribara, koji udicom ni ne peca - valjda znaš kako to izgleda, ne možeš nepovređenu da je ispetaljaš iz nje, ako uopšte ostane živa do podizanja mreže, što je retko slučaj. ne postoji način da se to uradi. jedino što ribari ne smeju da rade, to je namerno izlovljavanje sitne plemenite ribe po kubicima i limanima, alovima ili sačmom - to ćeš lako prepoznati na pijaci ako vidiš da imaju pune kašete isključivo sitne ribe. to ne kupuje normalan čovek.

ovako, šta se zapetlja u mrežu - to ti je, krupno ili sitno, a svi bi voleli krupno.

Edited by banatjanin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...