Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

123pommes.jpg

 

Ah, kapiram da je to ono po mekovima, malo skrobastiji krompir od onog koji se kupi u maksiju, i bude onako jadne teksture dok se žvaće, jel to poenta?

Link to comment

123pommes.jpg

 

ovaj McCain ima neke sasvim odlicne vrste, bas kao ove:

 

 

 

 

senator iz Arizone

 

:Jova:

 

mccain-potato-wedges-4-x-227kg.jpg

 

 

tako da ne mora da bude:

 

 jadne teksture dok se žvaće,

 

ove sto ja jedem su hrskavi spolja, meki i fluffy iznutra. bas kako mi se svidja  ^_^

Edited by rajka
Link to comment

Pileći paprikaš je najbolje jelo ikad izmišljeno. Najbolje bilo šta ikad izmišljeno.

 

(Ovo posebno za one što mrze reč "ikad" u anglosrpskom kontekstu).

Link to comment

serpu sam jako zagrejala pa na masti dobro zazutila meso i kozice pa izvadila i na tome dalje dinstala luk do staklastosti posle podlila crnim vinom i dinstala dalje,kasnije ubacila meso pa dinstala dalje ugl kad se doobro izdinstalo/luk istopio skinula meso sa kostiju,dodala plavi patlidzan odgorcen i secen na kockice,doobro zaicinila so,biber,malo paprike,majcina dusica i dva paradajiza bez kozice a na kockice na kraju persunov list i malo limuna...malo mi je ispalo redja corbica ali ja nisam zgusnjavala jer ne vidim poentu a ko hoce moze..

 

njima sa domacim testom sa jajima- meni ,,taljatele,, od tikvica :P

Link to comment

Pre osam godina sam u hotelu Elif Star u Kapadokiji pojeo najbolje punjene tikvice koje sam probao u svom životu, skuvane rukom Britanke Džeki, supruge vlasnika hotela i vrsne, školovane kuvarice. U svoje kuvanje ona je unela školsko umeće, strast prema izvanrednim anadolskim plodovima i jednostavnost kuvanja koja se sažima u tihu raskoš seljačkih ukusa.

 

Danas sam probao, i, verujem, uspeo, da rekreiram jedno od njenih jela, koje ću nazvati "Džekine tikvice".

Recept je izuzetno jednostavan, njegova tajna je u dobrim sastojcima.

 

Sastojci: 1 kg dobrog paradajza

5 većih okruglih tikvica

Sveža nana

200 grama pirinča kratkog zrna

100 grama grubo mlevenog lešnika

100 grama suvog groždja

1 glavica crnog luka

4 čena belog luka

Maslinovo ulje

Kumin

Cimet

Biber

Šafran

So

 

Skuvati pirinač do pola i ocediti.

Blanširati paradajz, skinuti mu kožicu i ugrubo iseći.

Luk iseći na sitne kockice, i propržiti, prvo crni pa beli luk. Dodati pirinač i propržiti kratko, dodati malo vode. Dodati začine, šafran, cimet, kumin, biber i so. Dodati iscepkanu nanu. Dodati grubo mleveni lešnik i suvo groždje.

Odseći "kapu" tikvicama i izdubiti ih. Sačuvati meso tikvice.

U široku šerpu sipati iseckani paradajz, meso tikvice, vodu, dve grančice nane i maslinovo ulje. Dodati malo vode. Staviti da provri.

Napuniti tikvice pirinčem, i pažljivo ih prebaciti u šerpu gde se već krčka čorba od paradajza i tikvica.

Krčkati oko sat vremena na tihoj vatri, ili dok tikvice ne omekšaju tako da se koža može probušiti ovlašnim dodirom noža.

 

Buyurun i prijatno.

 

 

211ucuc.jpg

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...