Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

46 minutes ago, makondo said:

@slepa živanaja sam to kupila u Ikei, na prvom hodočasničkom putovanju busom 77😎

hodočastila sam emezetu na karaburmi :D

mada sad kad sam ih raspakovala, deluje da je to moglo da se nađe i u pandi.

  • Wub 1
Link to comment
Meni se sve vise cini da bilo koju masinu da uzmes, trajace max 10 godina (mozda samo Miel trajet duze).
trajace koliko garancija plus godinu max. naravno, postoje i ekstremi na obe strane, ali to su ekscesi.


sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment

Koliko dugo se već priča to da nešto traje "max 10 godina"? Imam utisak već preko 20, pa opet, iz mog iskustva, aparati ipak prešišaju tih famoznih 10.

 

Ako gledam naše aparate poput veš mašine, frižidera, mikrotalasne, televizora, usisivača: prosek godina je veći od 15. Evo ovih dana baš počela da zeza mikrovalna, tj. ne ona nego njena vrata se ne daju otvoriti lako. Pitam dragog koliko je to staro, mislim plastika je već fino požutela (kao i na veš mašini) - skoro 20 godina. Veš mašina je u nekom momentu zadržavala vodu, mislili smo da nas i ona posle 15-tak godina napušta, međutim posle dobrog pranja filtera i ne znam čega još - radi kao nova. I u Srbiji imamo iskustva sa duze-od-10 godina, ni ne sećam se šta je crklo uopšte od aparata.

 

Hoću da kažem - čini mi se da aparati ipak duže traju. Ili mi imamo sreće sa izborem nešto kvalitetnijih aparata?

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Ostavicu skicu moje kuhinje. Ako neko ima ideju gde da stavim frizider. Mora da ide u L jer ce mi nedostajati radnih povrsina. Voda procenjujem da moze da se pomera malo levo, desno posto se i to sredjuje pre kuhinje.

IMG_20220928_143110.jpg

Link to comment

ovako na prvu loptu, a i na drugu, jedino mesto je pored vrata

 

nema tu mnogo opcija, da zatvoriš prozor to ne dolazi u obzir

 

friz je 60cm(ima ih i 55 širine), imaš još 1.4m do zida, a na dužem zidu imaš još 2.4m taman za šporet i sudoperu


 

onaj darex, ja znam za kod kvantaša, ima sjajnu ponudu razne metalne galanterije za te mrtve uglove da ostanu iskorišteni

 

  • +1 3
Link to comment
48 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ovako na prvu loptu, a i na drugu, jedino mesto je pored vrata

 

nema tu mnogo opcija, da zatvoriš prozor to ne dolazi u obzir

 

friz je 60cm(ima ih i 55 širine), imaš još 1.4m do zida, a na dužem zidu imaš još 2.4m taman za šporet i sudoperu


 

onaj darex, ja znam za kod kvantaša, ima sjajnu ponudu razne metalne galanterije za te mrtve uglove da ostanu iskorišteni

 

Da, to je jedino resenje, nego me nervira sto mi tu frizider nekako zatvara prostor. I ja mislim da je to jedino resenje 

Link to comment
33 minutes ago, Mel said:

Sto ne П kuhinja? Sa mestom za seckanje itd tu kod prozora.

To sam i ja razmisljala nego su tu cevi od radijatora, plus sto imam divan veliki trpezarijski sto i ako se zatvori taj deo bojim se da ce biti natrpano. A naravno svidja mi se varijanta kuhinjski deo pored prozora 

Link to comment
10 minutes ago, Sandradjer said:

Da, to je jedino resenje, nego me nervira sto mi tu frizider nekako zatvara prostor. I ja mislim da je to jedino resenje 

 

Ja ovde imam onaj veliki standalone frizider, ali sam u prethodnom stanu imala frizider upakovan u elemente, mnogo manji je osecaj da iskace. I nikakav problem imala sa njim.

 

  • +1 1
Link to comment
58 minutes ago, Sandradjer said:

Da, to je jedino resenje, nego me nervira sto mi tu frizider nekako zatvara prostor. I ja mislim da je to jedino resenje 

nemaš tu mnogo opcija

 

ako radiš komplet kuhinju, dovedi i nekog električara da ti izvede šuko(e) u zidu između visećih i podnih elemenata, što više to bolje

 

 

npr

68027-B75-03-B2-41-BE-9-C0-E-DD7-E3-D90-

  • +1 2
Link to comment

Dolazi mi stolar za vikend, videcu jos sta on kaze. 

Gledam slike, pa mi se svasta svidja, pa se vrtim i na kraju se opet vratim na svoju osnovnu ideju (bela sa braon radnim povrsinama)

Link to comment
11 hours ago, Sandradjer said:

Dolazi mi stolar za vikend, videcu jos sta on kaze. 

Gledam slike, pa mi se svasta svidja, pa se vrtim i na kraju se opet vratim na svoju osnovnu ideju (bela sa braon radnim povrsinama)

 

Da, to se meni mnogo svidja i tako sam htela da radim kuhinju. Malo sam tu diskutovala sa mojima oko tih belih frontova koje smo na kraju uzeli da vudu kao prljavo beli (nije taj efekat kao kad imas bas onako bele skroz). Ali je Ok na kraju. Braon odozgo sa malo kao efektom drveta.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...