Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

Kada sam mjenjao kuhinju prije nekoliko godina napravio sam x planova. Onda sam otisao kod profesionalca i on mi je dao najbolji ideju (koja je u stvari bila jednostavna).

 

Mikrotalasnu mozes da stavis pored frizidera Ali ne u element nego na radnu povrsina. Ovako se nikako ne uklapa.  

Link to comment
2 hours ago, Sandradjer said:

 

kuhinja7.png

ovo je loše, ima premalo visećih elemenata za skladištenje raznoraznog posuđa, čaša..

aspirator zauzima previše prostora, imaš one slim debljine par cm, pa onda ono crevo ide kroz element

 

nisam ljubitelj mikrotalasnih na visećim elementima, vadiš vreo tanjir pun supe, a malo si preterala sa vremenom grejanja i eto belaja. 

nisu strašni ti ugaoni viseći elementi, a tu ima raznih rešenja

 

jel imaš sudomašinu? ako ne razmisli i o nekom mestu za nju u budućnosti

razmisli i o ugradnoj ploči sa dve ringle, msm ako nisi baš profi kuvarica ne znam baš kad ćeš uporedo koristiti tri ringle

 

gledao sam malo onu ikeu, klasik stolar može da napravi, ako ne bolju a ono praktičniju sasvim sigurno

a imaš i mogućnost izbora frontova i radne površine, tako da će biti i lepša od ikeine sigurno. bar tebi.

npr ja sam moju pravio i dignuta je 10cm od standardne da se ne bih savijao dok nešto radim za pultom, frontovi su plastificirani™ ili kako oni to kažu, što je mnogo praktičnije za održavanje naročito zbog kuvanja

 

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

nisu strašni ti ugaoni viseći elementi, a tu ima raznih rešenja


 

Samo kao primer, ne za boju, vec za resenje unuta

 

https://www.ikea.com/rs/sr/p/metod-ugaoni-roto-zidni-ormaric-bela-lerhyttan-crno-bajcovano-s29257580/

 

Zgodno je za case i ostalu staklariju. Ima i ugaoni donji deo. 
 

Masina ako je ugradna je najbolje do sudopere, ima i onih od 45cm sirine.

 

Ovo je dole isto dobro imati, a zgodnije je nego se petljati sa malim merdevinama.

 

https://www.ikea.com/rs/sr/p/bekvaem-stolica-s-2-stepenika-bukovina-60178887/

  • +1 1
Link to comment

Ugaone sam bas rijetko vidjao. Htio sam i ja da ga instaliram ali onaj profesionalac ga nije ni ponudio. Skladnije izgleda kada je sve u jednog liniji.

 

Taj ugao sa "rotorom" izgleda lijepo Ali taj rotor rijetko kada sluzi (mozda na pocetku a kasnije ga uvjek nesto zaglavi). Imao sam ga nekada davno u donjem ugaonom elemnetu i ne preporucejem ga nikome. Ali opet zavisi kako ga ljudi koriste.  

 

Pokusaj da napravis jednu liniju sa slim aspiratorom koji se instalira ispod elementa. I nemoj da mjesas vrata sa staklom, puna vrata. Treba da ti citav gornja linija bude ista.

 

Link to comment

Mi imamo taj ugaoni sa okretanjem unutra, radi dobro već trecu godinu. Uglavnom su neke lake stvari unutra, nista tesko.

 

Sad tek vidim da nema sudomasine, neko je spomenuo - najtoplija preporuka za nju, pogotovo ako vas je vise u domacinstvu? I onda zdravorazumski da bude pored sudopere

Link to comment
7 minutes ago, I*m with the pilots said:

Mi imamo taj ugaoni sa okretanjem unutra, radi dobro već trecu godinu. Uglavnom su neke lake stvari unutra, nista tesko.

 

Sad tek vidim da nema sudomasine, neko je spomenuo - najtoplija preporuka za nju, pogotovo ako vas je vise u domacinstvu? I onda zdravorazumski da bude pored sudopere

Tu je sudomasina, pored sudopere desno :D

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

ovo je loše, ima premalo visećih elemenata za skladištenje raznoraznog posuđa, čaša..

aspirator zauzima previše prostora, imaš one slim debljine par cm, pa onda ono crevo ide kroz element

 

nisam ljubitelj mikrotalasnih na visećim elementima, vadiš vreo tanjir pun supe, a malo si preterala sa vremenom grejanja i eto belaja. 

nisu strašni ti ugaoni viseći elementi, a tu ima raznih rešenja

 

jel imaš sudomašinu? ako ne razmisli i o nekom mestu za nju u budućnosti

razmisli i o ugradnoj ploči sa dve ringle, msm ako nisi baš profi kuvarica ne znam baš kad ćeš uporedo koristiti tri ringle

 

gledao sam malo onu ikeu, klasik stolar može da napravi, ako ne bolju a ono praktičniju sasvim sigurno

a imaš i mogućnost izbora frontova i radne površine, tako da će biti i lepša od ikeine sigurno. bar tebi.

npr ja sam moju pravio i dignuta je 10cm od standardne da se ne bih savijao dok nešto radim za pultom, frontovi su plastificirani™ ili kako oni to kažu, što je mnogo praktičnije za održavanje naročito zbog kuvanja

 

Mikrotalasna ce da leti kod frizidera. Opet ce mi biti na radnoj povrsini, kao sada.

Razocarana sam u stolara. Uzasnu kuhinju mi je smislio. Uopste mi se ne svidja :sad:

 

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, borris_ said:

Pokusaj da napravis jednu liniju sa slim aspiratorom koji se instalira ispod elementa. I nemoj da mjesas vrata sa staklom, puna vrata. Treba da ti citav gornja linija bude ista.

 

Hocu, to mi je sledeci korak. A ovo staklo/drvo do toga jos nisam stigla nego kliknem bzv kad nemaju na lageru to sto hocu.

Jel taj slim aspirator bude u elementima koji su iste visine kao oni pored ili aspirator mora da ide vise?

Edited by Sandradjer
Link to comment

Morao bi da ide vise. Element na koji se ugradjuje aspirator je kraci od ostalih. 

Treba da imas odprilike 60cm iznad ploce (ako se dobro sjecam).

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, borris_ said:

Morao bi da ide vise. Element na koji se ugradjuje aspirator je kraci od ostalih. 

Treba da imas odprilike 60cm iznad ploce (ako se dobro sjecam).


Ima aspiratora koji idu u viseći element, u njegov donji deo. Viseći element je spolja normalnih dimenzija, kao i ostali elementi. Donja strana visećeg elementa je u stvari ploča od aspiratora.

Link to comment

nadji drugog stolara, nema on šta da smišlja. on pravi i sklapa, eventualno predlaže neko rešenje

 

batali ove kupovnetm

  • +1 1
Link to comment

Ova druga mi se cini zgodnija za upotrebu, u smislu prostora i opcija za elemente i radne povrsine. I sa njom nemam nikakvih upozorenja od Ikee :D. Sve moze, izgleda je to kuhinja za taj prostor. 

A frizider ce da me nervira i ovako i onako

Edited by Sandradjer
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...