Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

9 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Čuveni Ivar, ovako smo mi sredili podrum, samo što smo uzeli strane i vrata za skoro sve elemente.

 

Zašto inače ne elemente do plafona? Čak i kad ne koristiš totalno taj deo unutra, imaš manje jbaze sa prašinom.

 

Kakav aspirator planiras?

Za aspirator nemam pojma. 

Ta moja ostava je mala (nema prostora za vrata, samo bi smetala a i navikla sam da mi je sve na dohvat ruke). Izabrala sam najvise police :).

Police mi deluju dobro i kvalitetno. Kakvi su tvoji ustisci?

Link to comment
19 minutes ago, Sandradjer said:

Za aspirator nemam pojma. 

Ta moja ostava je mala (nema prostora za vrata, samo bi smetala a i navikla sam da mi je sve na dohvat ruke). Izabrala sam najvise police :).

Police mi deluju dobro i kvalitetno. Kakvi su tvoji ustisci?

 

Mislis ja Ivar police? Odlicne za podrume i ostave, bukvalno mi je tesko da zamislim podrume bez njih (i gomila komsija ih takodje ima). Staje mnogo u njih, stabilne su.. Ostava nam je takva kao da ju je neko pravio po dimenzijama jednog tipicnog Ivara, svaki cm iskoristen :D

 

A ovo za visinu elemenata sam mislila u samoj kujni, na osnovu slike koju si ostavila. Mi smo dobili stan sa nažalost renoviranom kujnom i tu su takvi elementi, ne mogu da se nateram da brisem redovno tu prasinu pa kad se konacno popnem, poludim i psujem sve živo (moj je problem i sto sam kratka pa mi je sve sa nekom visinom mrsko)

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, foto said:

ako nemas cosak vec predvidjen za nesto, onda pusti rostfraj od sudopere na levo. treba ti prostor za mokre stvari, sudopera nije dovoljna.

Ima takvih sudopera u Ikei. Videla sam. Ne planiram nista za cosak, volim iskljucivo prazan prostor. Nisam bas kreativna 

Link to comment

y4mJJlZTBfSS0s4mBfoDTKeeNM2pLdBNcu3ggAbV

 

Ukoliko je izvodljivo i ako su svi elementi na crtežu predstavljeni u dobroj razmeri, uradio bih sledeće:

  • levo-doveo u istu optičku ravan štok vrata, frižider i gornju ploču kuhinjskih elemenata: kod mene je štok vrata na 206 cm od poda, radna ploča (donji kuhinjski elementi) na visini 86 cm od poda (kuh. el. 80 cm, radna ploča približno 4cm i preostala 2cm podesive nogice), gornji elementi su standardnih dimenzija od 60 cm i počinju na 146 cm od poda, što ostavlja dovoljnu visinu od 60 cm  između radne ploče i donje ploče gornjih elemenata);
  • desno- doveo u istu vertikalnu ravan desni završetak gornjih i donjih elemenata

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
13 hours ago, Sandradjer said:

Ceo dan pravim ovo u prilogu. Svaki savet prihvatam rado. Evo ostavicu sta sam napravila. Radi se o kuhinji 

kuhinja4.png

Imao sam isti raspored kuhinje.

Na kraju sam napravio kuhinju na U (bio je prozor na ovoj strane naspram frizidera. 

 

Iznad frizidera dodaj element da se izjednaci sa ostalim visecim elementima. 

 

Mogla bi mikroovalnu staviti do frizidera ako ima mjesta.

 

Rerni bi bilo bolje da je na sredini ali je onda previse blizu sudoperu.

 

Trebas dodati gornji i donji element da zatvoris rupe desno od rerne. Ali bi trebali  biti simetricni sa elementima lijevo od rerne.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

@borris_

Ne mogu kuhinju u U jer je tu i trpezarija, bice natrpano. A prostor desno od sporetane znam kako da resim, tu je prozor i cevi od grejanja. Na kraju cu staviti samo jednu policu bas plitki policu da mogu prozor da otvaram. Ovaj donji deo moze da ide do zida desno. Po mojoj racunici to je rupa od 20cm

Edited by Sandradjer
Link to comment

Hvala svima na savetima. Nasla sam bila stolara i poslao mi njegov predlog. Meni se to uopste nije dopalo. A ima moj brat kuhinju iz Ikee i meni se bas svidja. A jedino sto sam zahtevna je ova radna povrsina izmedju sporeta i sudopere. Samo to mi je vazno

Edited by Sandradjer
  • +1 1
Link to comment

Ovako je ok ali ti si stavila gornje elemente do frizidera. Razmisli da li su ti zaista potrebni. Taj ugaoni gornji element nije jeftin.

 

Rerna kod ugla nije bas najsrecnije postavljena. 

 

Ova prva slika i i rijesenje za ugao nije lose. Ti bi trebala da imas jedan element od 40cm (pazi treba uvjek da ostavis nekoliko cm izmedju zida i elementa) pa onda rerna (60cm) pa opet element od 40cm. 

Ili 40 + 60 + 60 (masina za sudje)

 

Ipak probaj nekoliko kombinacija i vidi koja ti najbolje pase. 

 

Ja bih samo tu mikrotalasnu pokusao ubaciti do frizidera. 

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment

@borris_

Za mene si doktorirao kuhinje. Svasta isprobavam. Nervira me mikrotalasna. Mora neko strucno lice da premeri prostor za pocetak. Opet sam nesto pravila. 

Promenicu nickname u SandraKuh :D

 

kuhinja7.png

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...