Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

nadji drugog stolara, nema on šta da smišlja. on pravi i sklapa, eventualno predlaže neko rešenje

 

batali ove kupovnetm

Finansijski faktor mi je isto bitan, zato i razmatram ovo. Zanima me da li ce stolar odraditi bolje, a naplacuju 40% od cene materijala za kuhinju po meri

Link to comment
On 25.8.2022. at 0:15, I*m with the pilots said:

Neka preporuka za ves-masinu koja se puni odozgo? Moji su imali neku Bosch-ovu, a takvog modela vise nema, pa me sad pitaju da li vredi davati vise para za AEG na nasem trzistu u odnosu na neke druge (Whirlpool, Candy, Indesit).

 

Uzela sam neku Whirlpool koja je iz dobre energetske klase i koja ima program i za 95° - to se izgleda ne podrazumeva uvek (naleteh na mašine i modele koji ga nisu imali u opisu programa), nadam se da ce biti dobra.

 

Hocu da je registrujem za pet godina garancije i u formularu se traži "broj fiskalnog računa". Da li je to PFR broj računa (izgleda tipa K9WL...-isto to-4219) ili brojac računa (3728/421PP)?

 

//Uopšte sam se iznenadila novim izgledom fiskalnih računa kod nas, nisu bili ovakvi, sa QR kodom pre tri godine

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
6 hours ago, Sandradjer said:

Evo jos dva predloga sam napravila 

kuhinja8.png

kuhinja9.png

Samo dodaj jos jedan gornji element desno od aspiratora i to je to (ako ima prostora naravno - shvatio sam da tuda idu neke cijevi)

Sa ovom prvom ces imati vise prostora za slaganje. 

I aspirator bi trebao biti tanji na izvlacenje 

  • Hvala 1
Link to comment

Tu moze dve police sa cvecem, pod uslovom da ih ne sprzi :D 

 

Ja sam za gornju fotku u G sto ide sa masinom za sudove valjda

Edited by mustang
  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, mustang said:

Tu moze dve police sa cvecem, pod uslovom da ih ne sprzi :D 

 

Ja sam za gornju fotku u G sto ide sa masinom za sudove valjda

Okacicu nesto plitko na zid. Tu se otvara prozor ili fa sadin neke zacine, taman ima svetla,susim venac od paprika i sl :D

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, Sandradjer said:

A frizider ce da me nervira i ovako i onako

 

Stvarno nekako ružmp zatvara kuhinju ko što si i rekla u prvom postu.

 

Ne znam koje su dimenzije celog prostora i širine i pozicije vrata i prozora al bih probao vizualizovati i odvojen frižider skroz preko puta kuhinje ili na desnu stranu. Mota mi se i ideja da se ugradi u nišu tj visoki element desno (može to dobar stolar) pored njega još jedan visoki element sa ugrađenom rernom u visini očiju i mikrotalasnom ispod pre nego iznad. Dobije se skroz slobodan i otvoren L ugao za radne površine i ringlom pored vrata ili još luđe opcija radnih ploča u "П" tj sa malim (polu)ostrom na koju ide ringla i onaj centralni ostrvski respirator iznad. Skuplje je i verovatno fali koj cm tu i tamo  ali se ne bih smirio dok ne isprobam i taj render :)

 

 

 

 

Link to comment

@francuski sobar

Ne smirujem se, i dalje kombinujem svasta. Nezgodan je prostor da bude lepo i funkcionalno. Na kraju cu frizider da smestim u ostavu :D.

Prostorija je nesto preko 3m siroka i dugacka verovatno 4,5-5. Tu su dvoja vrata na levoj strani i ogromni prozori preko skoro celog zida na desnoj. Plus sto je tu ogroman trpezarijski sto sa 8 stolica koji ostaje tu gde jeste. Za ostrvo nema mesta i frizider ne moze do prozora. 

Ovu temu sam uzurpirala. Imam volju da sredim kuhinju :)

 

 

 

Link to comment

Ja bih ovako sa desna na leva:

 

1. Uzi kabinet sa izvlacecim fiokoma (visine kabineta sa respiratornom) iznad njega jos jedan viseci 

2. Rupa za frižider a iznad viseci 

3. Dole fioke, gore regularan kabinet (sa slike)

4. Cesma

5. Masina za sudove 

6. Cosak lazy susan kabinet 

 

Na drugom zidu do vrata za kuvanje i respirator sa slike 

 

Mogla bi onda i kitchen island da stavis ima ih manjih od drveta top na tockice na primer ili ostrvo fiksno sa dve  barske stolice

 

 

 

Link to comment
21 hours ago, mustang said:

Ja bih ovako sa desna na leva:

 

1. Uzi kabinet sa izvlacecim fiokoma (visine kabineta sa respiratornom) iznad njega jos jedan viseci 

2. Rupa za frižider a iznad viseci 

3. Dole fioke, gore regularan kabinet (sa slike)

4. Cesma

5. Masina za sudove 

6. Cosak lazy susan kabinet 

 

Na drugom zidu do vrata za kuvanje i respirator sa slike 

 

Mogla bi onda i kitchen island da stavis ima ih manjih od drveta top na tockice na primer ili ostrvo fiksno sa dve  barske stolice.

 

 

 

Hvala. Mala je kuhinja, po dimenzijama moze da stane ovo na slici. Evo okrenula sam, ali ne moze frizider do prozora. A ako ga pomerim unutra nemam radnu povrsinu. I jos ne znam kako sporet da stavim na ovaj levi zid zbog aspiratora 

kuhinja10.png

Edited by Sandradjer
Link to comment
48 minutes ago, Ras said:

@SandradjerKoje su dimenzije na raspolaganju duž ova dva zida? 160 cm levi i 300 cm prednji zid?

 

Koliki frižider planiraš? Šrina 60cm x dubina 60cm x visina?

Eko je skica kako izgleda prostor. Frizider 60x60x186

Screenshot_2022-10-11-20-01-50-332_com.miui.gallery.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...