Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

Opet imam pitanje. Kad se kupuju sobna vrata jel se uz to dobija i onan ram za vrata (koliko sam proguglala to se zove stok)?

Da se pohvalim, zavrsih radijatore. Sve sija i ekstra izgleda i sve je super osim cene za to :D

Edited by Sandradjer
  • +1 2
Link to comment

al vodi računa da kad(ako) budeš ugovarala tu bude i zidar tj. neko ko će to izgletovati i dovesti u regularno stanje

 

ako ćeš posle krečiti, što se preporučuje, nema potrebe za time, to će srediti moler

Link to comment
14 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

al vodi računa da kad(ako) budeš ugovarala tu bude i zidar tj. neko ko će to izgletovati i dovesti u regularno stanje

 

ako ćeš posle krečiti, što se preporučuje, nema potrebe za time, to će srediti moler

Kod mene je u pitanju kompletno renoviranje. Nego razmisljam sta sve treba da se radi. Sad sam se uhvatila tih vrata pa da znam na cemu sam. Sredjivanje starih nije jeftino

Link to comment

Ako se menjaju modernija vrata ugrađena na pur penu ili se ugrađuju u gotov otvor onda ne treba zidar ili moler jer je prilično čist posao. Za dimenziju vrata uzimaš meru najužeg mesta između zidova kao širinu, i visinu od poda ka kojem se otvaraju vrata. Od ovih dimenzija se oduzima idealno 2-5cm koji su potrebni za pur penu. Pored toga bitna je i debljina zida da bi se znala "dubina" štoka. Ta debljina se obično šteluje i ide od-do. Gotova vrata imaš u standardnim dimenzijama 70-80-90cm.

Štok je ram u koji se zatvaraju vrata, a onaj ram što se vidi kad gledaš vrata spreda su pervajzi.

Štok moraš da dobiješ uz vrata jel, a pervajzi se skoro podrazumevaju osim npr kod kraftmaster krdže gde se nekad doplaćuju.

Stara vrta se gotovo nikad ne isplati sređivati. Prvo jer je rezultat gotovo uvek mnjah, a drugo što je skupo jer zahteva puno rada i operacija da bi ispalo dobro. Znači ili samo farbanje i eventualno jednostavnije štelovanje , ili nova vrata.

  • Hvala 1
Link to comment

To su verovatno sa folijom, znači nisu farbana nego je fabrički zalepljen film preko njih. Vizuelno su ok, mislim vidi se da nisu lux, ali funkcionišu (naravno ako se dobro ugrade). Uvek proveriti dal npr ide kvaka i montaža uz njih. Ako ide sve onda je to ok cena, a vidiš uživo kako izgleda model ako imaju salon. Ako dobijaš pu vrata ili po meri za te pare onda bez razmišljanja.

Edit. Što se tiče sređivanja starih vrata ako treba skidati staru farbu, gitovati, ako vrata imaju puno "šara" koje treba ručno šmirglati onda to izađe skoro kao nova vrata a retki su majstori koji to umeju da rade kako treba.

Edited by yabadaba
  • Hvala 1
Link to comment

@Sandradjer jel radite struju? ako je odgovor da, onda obavezno tamo gde ne predviđen tv neka bude min 8 utičnih mesta bez obzira šta majstor kaže, takođe u kuhinji, ne mora 8 al ispod 6 nikako

plus svugde po sobama da idu one modularne utičnice sa 2-3 mesta

 

ako ne radite, redefinišite plan da radite

  • +1 3
Link to comment

Struja, stolarija (nova za van, unutra ne znam), kuhinja, mali toalet (veliki je renoviran), parket samo sredjivanje (to mi je skupo da menjam), i moleraj. Radijatore sam zamenila.

Sad cu da guglam modularne uticnice. Hvala, sve pisem i pamtim

Edited by Sandradjer
Link to comment
23 minutes ago, yabadaba said:

Edit. Što se tiče sređivanja starih vrata ako treba skidati staru farbu, gitovati, ako vrata imaju puno "šara" koje treba ručno šmirglati onda to izađe skoro kao nova vrata a retki su majstori koji to umeju da rade kako treba.

 

Ja se zanosim da cu trpezarijski sto i osam stolica da sama smirglam i premazem onim voskom. 

Probacu, a ok je i ovako da ostane. Ima statinski smek.

Nabavila sam onu masinu za smirglanje :D

Edited by Sandradjer
Link to comment

Topla preporuka za lampu za kompjuter....moze da menja od hladne do tople boje kao i intenzitet, bas sam zadovoljna kupovinom

 

LED Desk Lamp: SHLINUX Clamp Lamp with Flexible Gooseneck, Eye-Caring Architect Task Lamp, 18W LED 3 Modes 6 Brightness, Modern Desk Light for Home Office ,Remote Control and Touch (Black)

 

LAMPA

Screenshot_2022-10-02-11-17-37-76_b5f6883d2c20a96c53babc0b4ac88108.jpg

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Lezilebovich said:

@mustang
A koji problem resava ta lampa ? Da ne palis neko veliko svetlo ili nemas svetlo uopste ili ... ?

 

Nemam dovoljno svetla u dnevnoj sobi, a svetiljke koje imam mi nisu dovoljne. Pri tom ne bih da budim bilo koga u spavaćoj jer se vrata ne zatvaraju zbog psa da moze da seta. 

 

Imam i los vid, i stalno nesto muku mucim sa vidom dok sam za stolom. A lampa je diskretna, ne upada u oci, utapa se sa vecim monitorom, ne udara u ekrane i meni u oci. I srafi se sa clamp pozadi. 

Edited by mustang
Link to comment
36 minutes ago, mustang said:

Topla preporuka za lampu za kompjuter....moze da menja od hladne do tople boje kao i intenzitet, bas sam zadovoljna kupovinom

 

LED Desk Lamp: SHLINUX Clamp Lamp with Flexible Gooseneck, Eye-Caring Architect Task Lamp, 18W LED 3 Modes 6 Brightness, Modern Desk Light for Home Office ,Remote Control and Touch (Black)

 

LAMPA

Screenshot_2022-10-02-11-17-37-76_b5f6883d2c20a96c53babc0b4ac88108.jpg

 

Izgleda odlično ko da sam je ja za sebe dizajniro :D Baš neki dan razmišljam jeli ima nekih tako da se zakače na vrh monitora a da mogu da se dimju i podešava nagib da ne blešti u monitor. Prvenstveno zbog noćnog rada, koristim svetleće tastature ali ti ledovi u njima vremenom blede a znaju i gravure od nekih tastera da se nekako "rastope". Imam par ikea led lampi ali su one bočne sa postoljem i hladnim usmerenim svetlom. Ovo je mnogo bolje al ne nalazim još dal neko ovde prodaje.

 

 

 

 

Link to comment
9 minutes ago, francuski sobar said:

 

Izgleda odlično ko da sam je ja za sebe dizajniro :D Baš neki dan razmišljam jeli ima nekih tako da se zakače na vrh monitora a da mogu da se dimju i podešava nagib da ne blešti u monitor. Prvenstveno zbog noćnog rada, koristim svetleće tastature ali ti ledovi u njima vremenom blede a znaju i gravure od nekih tastera da se nekako "rastope". Imam par ikea led lampi ali su one bočne sa postoljem i hladnim usmerenim svetlom. Ovo je mnogo bolje al ne nalazim još dal neko ovde prodaje.

 

 

 

 

 

Da, pizdim od tih lampi o kojima pricas, trebalo mi je nesto minimalisticko i da se se ukaci o sto a ne o ekran, da mi lepo, neupadljivo, osvetli tastaruru a da ne smeta ekranima. Crevo lampe moze da se oblikuje kako ti odgovara

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...