Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Meni se taj Assassin's Creed ništa nije dopao, moram priznati. Ne znam da li je to što sam igrao igre plus ili minus. Regrutovali su odlične glumce, ali je priča bila suviše tanka. Praktično kao tanušna nit koja je trebalo da poveže akcione scene, koje su opet trebalo da poteraju seratonin kod igrača. A akcione scene su predvidljive i repetitivne. To je, izgleda, već poslovična greška filmskih adaptacija igrara - da igre koje služe kao podloga imaju bolje priče (ma kako jednostavne bile) od samog filma. Dakle igra nudi bolju priču, barem jednako dobar, ako ne i bolji vizuelni doživljaj i jedan veliki plus u odnosu na film - konzjumer je ujedno za kontrolama i na taj način pruža nešto što film ne može. Ovakav film bi po meni mogao da posluži najviše kao intro za neki DLC i ja bih mu dao maksimum dve od pet zvezdica.

 

 

Gledah sa zakašnjenjem Chappie (2015), mada sad ne znam zašto. Još jedan od filmova u kojima robot koristeći AI postaje bolji čovek od ljudi. Iako je bilo momenata koji su mogli da se dobro iskoriste, bilo je scena sa južnoafričkim rednekovima kada sam morao "da ustanem i idem po čašu vode". Nisu pomogli ni Hju Džekmen ni Sigurni Viver, na žalost. Sidžiaj je, doduše, bio dobar i po toj tehničkoj liniji se vidi veza autora filma sa District 9 (koji je daleko bolji film od ovog). I njemu bih dao dve zvezdice od pet.

Link to comment

maločas, turski film "mustang" o pet devojčuraka, sestara koje u nekoj zabiti na istoku žive s ujakom i babom. film pokazuje tugu položaja ženskog roda u takvim sredinama. devojčurci se jedna za drugom dogovorno udaju za nepoznate, pre toga su u kućnom pritvoru da se ne bi "ponašale". rezultat je dve udate koje će zavoleti muževe u 15oj godini braka, dve pobegulje i jedna nesretnica.

 

pogledajte film. dobar je

Link to comment

redline

 

je bo te :ziga: ne secam se kad sam gledao bolji anime, a i s obicnim filmovima je cupavo.

 

Skidacica mraka! :lol:

Gledah ga pre nekoliko godina na Japanizmu, najsmesnije na projekciji je bilo to sto su klinci glasno navijali 0_lol00000.gif toliko da je na kraju usledio orgazmicni aplauz cele sale, nas dvoje se osetismo matorim i_unsure.gif

No super je anime, tu je podatak da je lik dobio ogromnu kolicinu novca i potpunu umetnicku slobodu da radi sta hoce i ne brine o komercijalnom uspehu. Bas uzivanje.

Sumnjam da nisi gledao, ali ako zelis jos bolji mindfuck onda - Mind Game.

 

 

 

Some critics are going to look at the film's minimal plot and decry it as ‘style over content’, but to do so will be to reveal themselves as not even within driving distance of the point. Redline is animation not only at its best, but also largely animation for animation's sake – not a story that had to be made in anime form to due to budgetary restrictions, but a story that could only exist in this medium. It is experimental, challenging and most importantly exhilarating in its artistic style in ways that most works could not even dream of reaching through script writing or thematic devices.

Link to comment

No super je anime, tu je podatak da je lik dobio ogromnu kolicinu novca i potpunu umetnicku slobodu da radi sta hoce i ne brine o komercijalnom uspehu. Bas uzivanje.

Sumnjam da nisi gledao, ali ako zelis jos bolji mindfuck onda - Mind Game.

 

proverio imdb nakon gledanja, bilo je potrebno sedam godina i sto hiljada pojedinacnih crteza da film ugleda svetlo dana :Hail:

 

nisam gledao mind game, stavljeno na listu! doduse, ja sam ovo doziveo kao otkaceni trkacki film, anime verziju fury roada.

Edited by Calavera
Link to comment

Ma Loute kao diskretni sarm ludila je mogao da bude stvarno fenomenalan film, da nije bespotrebnog izleta ala Kusturica na kraju. Vrlo mastovit, duhovit, opaucen, upecatljivih kadrova za postere i likova na granici realnog. Steta, zaista steta smusenog i razvucenog kraja.

Juliette Binoche apsolutno zalutala, kako u galeriji iscasenih likova, tako i vrlo losom glumom.

8cdffdb0714b786fad430d93c43f2c1f.png

Link to comment

maločas, turski film "mustang" o pet devojčuraka, sestara koje u nekoj zabiti na istoku žive s ujakom i babom. film pokazuje tugu položaja ženskog roda u takvim sredinama. devojčurci se jedna za drugom dogovorno udaju za nepoznate, pre toga su u kućnom pritvoru da se ne bi "ponašale". rezultat je dve udate koje će zavoleti muževe u 15oj godini braka, dve pobegulje i jedna nesretnica.

 

pogledajte film. dobar je

 

To je brutalan film!

Bilo mi je potrebno vreme da se oporavim nakon gledanja.

Link to comment

odgledala ruski film (М)ученик koji je prikazivan na festu, pa sam ga registrovala kao potencijalno interesantnog :-) na zalost, nije ispunio moja nadanja iako je tema jako interesantna, ali su scenario, gluma (naročito gluma nastavnice koja je baš mogla da izvuče priču, imala je potencijala u scenariju, ali je bila apsolutno neubedljiva) i rediteljski postupak ispali loši, histericni, pretenciozni.... sve u svemu, nije mi se svideo film. jedino su mi se svidele mlade ruskinje - lepe, utrenirane, drčne, samosvesne  ;-) 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...